Skocz do zawartości

[amortyzator] All-mountain ~130mm


Rekomendowane odpowiedzi

Nakreślę sytuacje. Jeździłem agresywne XC, Epicon Sf-11, 120mm oś 9mm, koło 26".

Jestem lekki - 60kg, wiec wystarczało. 

Zmieniam kierunek na góry, all-mountain/trail, lekkie enduro to max. bo to w końcu tylko HT. 

 

Na moim Epiconie "trochę się cykam" zwłaszcza przy krótkich lotach i bandach, czuje że widelec jest mało sztywny bocznie. 

Kolejna sprawa, że fabrycznie przód roweru był nieco wyżej i prawidło powinno tam być ze 130mm czego z Epicona nie chce robić bo będzie jeszcze bardziej wiotko. 

 

Zasadnicze pytanie, słusznie się obawiam, że na tym w końcu stracę zęby? Czy poza tym, że się gnie bocznie to nic się nie stanie? 

Jeśli mam zmieniać to na co? Wymagam osi Q15 i tych 130mm skoku. Obecny Epicon waży 16xx gram, dokładać kilograma na przód nie chce. 

Na jakie modele patrzeć poza Epixonem? Ile pieniędzy potrzebuje na przyzwoite; widelec i koło 26' z piasta Q15 ?

 

Dziękuje za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie o sterach zapomniałem mam 1 1/8 pół zintegrowane o ile sie nie mylę. 

 

W starym Epiconie i Epixonie jesli jest tej samej konstrukcji na upartego można zrobić regulacje na 130mm. 

Mogłbym włożyć do tej ramy pewnie i niskie 140mm, skoro fabrycznie było coś odpowiadającego 130mm. 

Pod mostkiem mam kilka podkładek więc wysokością kierownicy mogę sie bawić do woli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu myslisz że Epixony nie dadzą rady. Do tej jazdy górskiej to po to są Epixony wersji TR pod oś 15mm a nie XC. W  TR-kach możesz sobie nawet ustawić skok 150mm

 

Ale ja nigdzie nie napisałem, że Epixon nie da rady i właśnie nad nim się najbardziej zastanawiam w tym momencie. 

 

Pisząc ze na upartego, miałem namyśli brak podziałki w starym Epiconie na 130mm, było tylko 120 i 140, trzeba by lekko przerobić. Przyznaje mój błąd tak składniowy jak i brak wiedzy, nowy Epixon ma podziałkę co 10mm w regulacji.

 

Temat założyłem aby dowiedzieć się na co jeszcze patrzeć poza Epixonem właśnie i czy w ogóle ta zmiana naprawdę jest mi potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...