Skocz do zawartości

[2500 zł] Porównanie crossów - Romet Orkan 5.0 vs Focus Crater Lake Lite vs ?


Bedo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Leżeć na tym rozmiarze przecież nie będziesz - w tym przypadku najważniejszy jest zapas w kroku lub jego brak, więc dlatego lepiej się przymierz.

Obstawiam, że zapas będzie nieduży, ale zrób jazdę próbną, a wtedy powinieneś się zorientować czy rozmiar Ci odpowiada.

Na poprzedniej stronie tego tematu jest napisane, że rama 19 " przy wzroście 176 cm i długości nogi 79 cm jest na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na styk o którym pisałem wygląda tak, że jak stoi zaraz przed siodełkiem to jest ok, ale przed samym mostkiem już nie jest w stanie stanąć. Rama w 19 jest bardziej pochyła od 21 jeśli chodzi o górną rurę. Fajnie widać tą różnice na zdjęciach na stronie Rometa przełączając pomiędzy kolorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Raczej od nieznajomego. Jestem umówiony na obejrzenie, to może na dniach jeszcze pośmigam.

 

Swoją drogą - mam w starym rowerze licznik. Będę chciał przełożyć go do nowego roweru. Oderwać czy lepiej kupić nową podstawkę? To Sigma 12.12 więc się przykleja do kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są 3 sztuki na alle. w dobrej cenie:

http://allegro.pl/romet-orkan-5-0-m-2015-od-rower-sport-pl-i6262072677.html

Sam miałem ochotę klikać ale jednak aż tak dobry rower chyba nie jest mi potrzebny na tą chwilę  ^_^

Szkoda tylko że w przypadku zakupu przez neta z przesyłką dochodzą dodatkowe koszty dwóch płatnych przeglądów wymaganych do gwarancji.

Mailowałem z sklepem i trzeba zrobić płatny przegląd zerowy z złożenia roweru i przygotowaniu do jazdy a potem po 200 km. drugi kontrolny.

Wymóg do gwarancji, więc pewnie z 200-300 zł. dojdzie do ceny.

Kontrolny przegląd jeszcze rozumiem ale zerowy powinni sami zapewnić bo przecież dokręcenie koła, pedałów i kierownicy to nie jakaś czarna magia i każdy sobie z tym poradzi a przecież raczej jest cały wyregulowany tylko rozkręcony do transportu.

W sklepie infinitibike Spartacus nie wymaga dodatkowego przeglądu zerowego ani nawet kontrolny nie jest potrzebny, chociaż jeśli rower zostanie uszkodzony przez np. niedokręcenie/poluzowaniu śrub jakiegoś elementu to wtedy gwarant nie odpowiada za powstałą usterkę i to jest OK bo jeśli potrafię sam zadbać o swój rower to po co mam płacić dodatkowo pieniądze?, tylko dla stempelka  ^_^  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim, 

 

Mój pierwszy wpis na forum, tak więc dzień dobry :)

Przechodząc do meritum, poszukuję od początku roku mniej lub bardziej intensywnie nowego rowerku dla siebie, chciałbym kupić coś fajnego na lata, na osprzęcie się zbytnio nie znam, ale coś tam wiem... Już chyba wybiłem sobie z głowy kupno MTB i wsadzanie od razu opony typu cross.

 

Ok do meritum, mam 169cm, długość nogi ok 77 lub 75 w zależności jak leży.

Czy ten romet w rozmiarze M orkan 2015 - będzie dla mnie ok, jestem przyzwyczajony do dość pochylonej / sportowej pozycji i pewnie taką bym chciał,  konsekwencja kupna Gianta MTB w rozmiarze M z długością rury 50cm. 

 

Czy ten romet faktycznie do 3,5k to najlepsza opcja, na upartego mam budżet do 5k, bo chcę rower na długooo. 

Myślałem jeszcze np. o Radon 9.0 - taki: http://www.radon-bikes.de/en/bikes-2016/urban/cross/scart-light-cross/scart-light-90/ , czy to duży przeskok względem tego Rometa ? która rama dla mnie ? 48 czy 52 ?

 

Ehh im dalej w las tym cięższy wybór...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrissDeValnor, mam jak najbardziej męską 17" ale nie jest to Romet Orkan  ;)

Może źle zostałem zrozumiany, lepiej niech Kolega przymierzy 19" jak chce Orkana bo może się okazać za duży.

Siedziałem na Unibike Viperze GTS Disc 19" i mimo że nabiału w rozkroku nie obcierał jeszcze to zdecydowanie wygodniejszy był dla mnie 17"  :)

A tego też nie mam, tylko się przymierzałem  :D

Na razie męczę Spartacusa 3.0 i też jest 17"  ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, właśnie się obawiam troszkę, że ten Orkan, może być za duży, postaram się poszukać w Warszawie, może gdzieś mają...

Ten Radon bardzo mi się podoba, gdybym miał możliwość przymiarki to brałbym w "ciemno", natomiast właśnie sprawdzając po dodaniu do koszyka tego produktu/modelu pokazuje się tylko rama 52...

 

Czy jest ktoś obeznany gdzie można zakupić RADON w PL, jest jakiś dystrybutor/przedstawiciel, ewentualnie jakaś strona de, gdzie można go kupić z pełną paletą rozmiarów... google mi mało podpowiada...

 

Ewentualnie rower typu cross inny gdzie będzie można się przymierzyć ? (cube/kross/unibike)

 

Hmm z drugiej strony, chyba założę osobny temat, co by wątku o ORKANIE nie zaśmiecać, choć bardzo ciekawa propozycja, chyba będzie za duży dla mnie... ma ktoś może info z dokładną gemetrią ramy M ? Na stronie rometu dość mało informacji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...