Skocz do zawartości

[Odblaski] Zdejmowanie


erdoka

Rekomendowane odpowiedzi

 

To się chyba odkręca śrubokrętem, ma jakieś rowki jakby na śrubokręt.

A jeśli nie to może spróbuj coś wsadzić w tą szparę między odblaskiem a punktem mocowania i odczepić - może to jest naczepiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubokrętem obróć ten nieprzeźroczysty plastikowy (widoczny na pierwszej focie) zatrzask o 90 stopni w lewo (możliwe ze troszkę siły będziesz musiał użyć żeby tego dokonać) odblask poluzuje się i bez problemu go ściągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem właśnie śrubokrętem ,ale to nie jest taki prosty rowek jak na śrubokręt tylko taki , a zresztą psztrykne jeszcze jedno foto ;) i to chyba nie jest wkręcane tylko wciśnięte chyba musze sprubować to podważyć albo zabrać się do tego z szerszym śrubokrętem .

Dzięki za rady.

 

http://img209.imageshack.us/my.php?image=dsc00574bj1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem identyczne mocowania do odblasków. Normalny mały/średni śrubokręt nie daje rady. Trzeba użyć albo dużego śrubokrętu (ja tak zdobiłem) albo jakiegoś płaskiego cienkiego przedmiotu, do przekręceia tego.

Możesz spróbować też z małym śrubokrętem, ale musisz go ułożyć nieco inaczej. Załączam zdjęcie na którym jest pokazane ułożenie śrubokrętu w rowku. Wariant 1) z dużym śrubokrętem (lub jakimś jego substytutem), 2) z mniejszym śrubokrętem (jednak nie wiem czy jest on skuteczny i nie spowoduje tylko zniekształcenia plastiku). Aha, nie wiem też czy w dobrą stronę zaznaczyłem strzałki. Ale naturalnie jak nie będzie szło w tę stronę spróbuj w przeciwną ;)

dsc00574bj1ij3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy zdejmujecie a ja zakładam ;) Czy jestem wiochmenem jeśli jeżdże po zmroku z oblaskami na kołach ??

tylko po zmroku?? :) Jeśli tak to podziwiam za upór ;):P

Oczywiście, że nie jesteś. Jesteś człowiekiem przezornym i ostrożnym. Dbającym o bezpieczeństwo bardziej niż o opinię wśród "ziomali". Tak jak ja. A opinię ludzi którzy zdrapują lakier z ram żeby tylko rower był lżejszy mam tam gdzie światło nie dociera :twisted:

 

Ja to zdejmowałem złotówką.

nooo, a myślałem, że monetą grubszą niż 5gr nie da rady :surprised:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady , w końcu zdjąłem jeszcze tylko jeden odblask , zostawiłem po jednym na każdym kole ,nie wygląda to znowu jak choinka w boże narodzenie :033: Posłużyłem się do tego śrubokrętem z szeroką końcówą.

 

Temat można zamknąć :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...