Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów do 11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Napęd 8s, szosa. Łańcuch z pinami 7,1mm. Wsadziłbym łańcuch KMC do 9s pin 6.6mm co o tym sądzicie? Będzie działać? 

 

Działa jak najbardziej, IMO nawet lepiej niż z łańcuchem 8rz (przy większych przekosach łańcucha nie trze on o zębatki co występowało u mnie z łańcuchami 8 rz). Szczerze polecam łańcuzh 9rz do napędów 8rz w szosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To podpucha? Skoro już wsadziłeś węższy łańcuch, to wypróbuj sam i podziel się wiedzą

Kurcze, czytaj uważnie! WSADZIŁBYM

 

Działa jak najbardziej, IMO nawet lepiej niż z łańcuchem 8rz (przy większych przekosach łańcucha nie trze on o zębatki co występowało u mnie z łańcuchami 8 rz). Szczerze polecam łańcuzh 9rz do napędów 8rz w szosie.

Dzięki wielkie, trzeba będzie zakupić :)  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy manetka Sram lewa (x9) do napędu 2x10 będzie działać z korbą XT m770 (3x9) przerobioną na 2x9 i przerzutką sram x7 2x10? Do tej pory miałem manetkę sram x9 3x9 i wszystko działało, niestety manetka uległą uszkodzeniu i muszę kupić inną. Mam do wyboru taką samą (3x9) i 2x10. Czy korby 3x9 i 3(2)x10 mają inne odległości między tarczami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc (kompatybilność łańcuch-zębatki) w napędzie jednorzędowym z piastą torpedo. Zmieniłem oś tylnej piasty na znacznie dłuższą (z potrzeby przykręcenia bocznych kółeczek), konus na nowej osi jest dłuższy (kilka mm) od poprzednika i zmieniła się linia łańcucha na niekorzyść. W efekcie nowy szeroki łańcuch (1/8") działa, ale często na tylnej zębatce (jej szerokość 3mm czyli zapewne jest to 1/8") dochodzi do zaczepiania o jej ząbki z powodu nieidealnej linii łańcucha i dużej sztywności łańcucha.
Co polecacie? Czy zakup innej zębatki np. węższej 3/32 z odsadzeniem aby poprawić linię łańcucha i zwiększyć swobodę łańcucha. Czy nowy łańcuch o wystarczającej szerokości dla tej tylnej zębatki ale z przeznaczeniem dla napędu z przerzutkami aby nie był tak sztywny bocznie i poradził sobie z niesymetrycznym położeniem zębatek (istnieje w ogóle taki szeroki dla przerzutek ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś/potwierdzone info? Początkowo m8000 zestrojona była z 11-42, potem okazało się, że ogarnia 4 zęby więcej, ale wydusić kolejne 4 zęby to już sztuka raczej i może moim zdaniem zmulić na małych koronkach. Ale z drugiej strony pewnie majfrendy to jakoś przećwiczyły zanim wypuścili na targ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś/potwierdzone info? Początkowo m8000 zestrojona była z 11-42, potem okazało się, że ogarnia 4 zęby więcej, ale wydusić kolejne 4 zęby to już sztuka raczej i może moim zdaniem zmulić na małych koronkach. Ale z drugiej strony pewnie majfrendy to jakoś przećwiczyły zanim wypuścili na targ.

Garbaruk twierdzi, że Shimanowskie jedenastki robią max 48. Do 50 już zalecają zmienić wózek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, czyli najnowszy XTR będzie 11-50, a za 2 lata XT, SLX. Pojawią się jednocześnie kasety 11-52/55 i wtedy będziemy mieli pełnoprawny napęd górski 1xX w tańszym wydaniu Shinano.

Szkoda jedynie, że wózki sięgać będą do ziemi.

Fajne jest to, że w końcu wycisnęli, co dało się już dawno wycisnąć z kaset 11s, podobnie zresztą jak będzie z Deore 11-40 10s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce zakładać nowego tematu mój problem jest podobny. A mianowicie: czy da sie złożyć napęd 2x10, 2x11, czy też 3x10 na klamkomanetkach szosowych z korba od MTB? Obecnie mam coś takiego na wyprawy 3x9 shimano deore ale na górkach brakuje często mocy w nogach przy załadowanym rowerze i przy korbie 26-36-48 i kasecie 11-32, stąd też myślałem początkowo nad zmianą kasety właśnie na sunrace 11-40 badź 11-42 nie tykając w ogóle przodu ale im więcej czytałem na ten temat tym bardziej nie wiem co robić, nie wiem też czy klamkomanetki np Tiagra będą współgrać z tylna przerzutka aby ta obsłużyła taką kasetę. Proszę o rady. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...