Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów do 11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

http://banachbrothers.pl/index.php/17-aktualnosci-wyroznione/343-niebepieczne-zwiazki

 

Myślę, że to czas zrewidować naszą wiedzę na temat kompatybilności SRAM i Shimano w 11 rzędach. Okazuje się że manetki i przerzutki SRAM oraz Shimano pozwalają na mezalians w 11 rzędach. Kto by pomyślał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam kasetę 8 rzędów i starą przerzutkę sora również 8 rzędów a przynajmniej tak zakładam skoro to działa:) chciałbym wymienić klamkomanetki bo te co mam są z badziewnym przyciskiem z boku, czy mogę założyć do takiego napędu klamkomanetki sora 9 rzędowe czy w tym kierunku to nie będzie działać? Pytam bo nie umiem znaleźć jednoznaczniej odpowiedzi w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiedź jest w pierwszym poście tego tematu.

 

Manetki 8rz bez dzyndzla to claris st-2400

 

 

Jak chcesz iśc w sore 9rz to będziesz musiał zmienić jeszcze kasetę oraz łańcuch i wtedy warto pomyśleć, czy nie lepiej iść w manetki tiagry st-4600.

kasa praktycznie identyczna a masz 10rz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Planuję wymianę napędu na 1x11 i w związku z tym mam pytanie. Czy taki zestaw będzie ze sobą współdziałał:

- manetka SRAM GX 11s

- przerzutka SRAM GX 11 s

- korba slx 7000 32 z

- kaseta slx 7000 11-42.

 Dokładnie nurtuje mnie kompatybiność GX z kasetą 11-42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przerzutka ogarnia tą samą szerokość to tylko kwestia manetki  i odpowiedniego skoku 9 - większy skok, 10 - mniejszy skok. Przerzutka przecież wychyli się tyle ile zostanie wyciągnięta linka. Przecież to manetka ma za zadanie przesunąć przerzutkę o odpowiedni skok? tyle z teorii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te przełożenie ma przerzutka czy manetka ?? Chyba manetka ma "zaprogramowany" uciąg (przełożenie). Bo stosując komplet manetka 10 i kaseta 10 to wszystko będzie działać bo przerzutka ma płynną pracę od-do czyli teoretycznie pracuje cały czas w zakresie maksymalnym dla obu kaset i nie ma tu nic do tego skok. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu porządnie wytłumaczone. Który element w przerzutce odpowiada za tą różnicę? Inaczej - jaka jest różnica w konstrukcji SLX RD-M662 9rz. a  SLX RD-M663 10 rz.

 

 

przerzutka 9sp przy uciągu linki o 1mm przesunie wózek o 2mm przerzutka 10sp przy uciągu linki o 1mm przesunie wózek o ~1mm

 

 

rozumiem że 1 przypadek manetka 9 a drugi przyadek manetka 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Który element w przerzutce odpowiada za tą różnicę? 
 

 

Za to odpowiada punkt zaczepienia linki, długość ramienia mocowania linki oraz pewnie geometria pantografu przerzutki (odległości pinów i kąt pracy pantografu), chociaż nie mierzyłem rozstawu pinów więc tu nie mam pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...