Skocz do zawartości

[Rura sterowa] Średnica rury sterowej


EasyRider25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Zamierzam wymienić mostek wraz z kierownicą, tylko mam problem nie wiem jaka jest średnica rury sterowej. Dotyczy to rury sterowej w amortyzatorze SR Suntour XCT V4 (012 Series). Jakby mógł ktoś podpowiedzieć przynajmniej jak to zmierzyć i dopasować wymiary to danej średnicy. Za wszelką pomoc dziękuje, a sarkazmów prosiłbym sobie oszczędzić ;)   

Jeśli temat w złym dziale umieściłem proszę o przeniesienie i przepraszam za kłopoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% masz 1 1/8', ale jak chcesz się upewnić o ten ostateczny 1 % to trzeba zdjąć mostek i zmierzyć rurę na zewnątrz suwmiarką - w jednostkach metrycznych to 28,6 mm.

Aczkolwiek już samo to, że mostek jest zakładany na rurę, a nie w nią wpuszczany podnosi pewność do 99,9% :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, mostek mam zdjęty tylko nie wiedziałem który wynik odczytać czy ten od wewnątrz rury czy ten od zewnątrz ;)
@Marcin9 rower to Kross 3 Black Edition MTB...prawdopodobnie :D jutro po szkole wstawie zdjęcia najwyżej ;)
@seraph A co myślisz o tym żeby zmierzyć i rurę sterową i dla pewności średnice otworu przy mostku? :D

Edytowane przez EasyRider25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica jest obecna 25,4 zmierzone wszystko :D bo zamierzam wymienic kierownice na szersza 750mm i krótszy mostek i wtedy mocowanie kierownicy na mostku i samej kierownicy biore 31,8mm ;)

Ewentualnie na razie kupić mostek 31,8 i redukcje z 31,8 na 25,4 aby pasowało do obecnej kierownicy a za kilka tygodni/miesięcy nowa kiere :) ale wolałbym zamówić wszystko odrazu żeby nie płacić kilka razy 20 zł za przesyłke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam ja przychodzę może z odwrotnym pytaniem nie wiem czy  w dobrym dziale posiadam rower starej daty z kierownicą 25,4 mm ale niestety chcę założyć koła z hamulcami tarczowymi więc muszę zmienić cały widelec pozostały widelec który posiadam ma szersze wejście sterowe pytanie jak zmienić rurę sterową z większej na mniejszą 25,4 mm w  rock shock reba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...