Skocz do zawartości

[amortyzator] kolekcja Suntour 2016-2021


ACTIVIA

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Często miałem pytanie o pompki z Suntoura.

Nareszcie Suntour ma już w swojej ofercie  pompki. Zamówiłem już partię, lecz wszystko wskazuje na to że Suntour w wyższych modelach będzie w przyszłości dawał pompki gratis.

Z wyglądu to są pompki produkowane przez markę GIYO czyli jakościowo dobrej klasy

f229.jpg?0.7510722532693657

Także pojawiły się tanie poręczne pokrętło imbusowe

f230.jpg?0.01623374159393709

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytanie mam, w kolekcji Treka na 2019 w powiększeniu widać ( w marlinie 29er  za 1999 pln ) amortyzator sr xct z goleniami 30 mm. To jakaś nowość będzie ? Ile waga, wiadomo? Bo z goleniami 28 mm waga : Weight  starting from: 2725g, to w okolice 3 kg się wybieramy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suntour ma w swojej ofercie już pompki. Zamówiłem już partię, lecz wszystko wskazuje na to że Suntour w wyższych modelach będzie w przyszłości dawał pompki gratis. Z wyglądu to są pompki produkowane przez markę GIYO czyli jakościowo dobrej klasy

Co do tych krótkich wężyków na które się niektórzy skarżą to także będę miał standardowo w sprzedaży długie które będzie można sobie wymieniać

f229.jpg?0.8900392714662022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mocno chcą się upodobnić do innych marek (również pod względem ceny) - RS dla przykładu poza pompką dokłada full service kit (również tłumika) i naklejki w alternetywnym kolorze ;). Osobiście uważam, że ten kto kupuje pudełkowego np. Axona ma już pompkę gdzieś w szufladzie. Bardziej przydałaby się temu kto przymierza się do pierwszego powietrzniaka jak Raidon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR mógłby pójść po rozum do głowy i w końcu zrezygnować z tłumików w kartridżu na rzecz standardowych. Druga sprawa to olej, a właściwie jego brak w dolnych goleniach. Trochę rozglądałem się ( także w starszych rocznikach) i chyba tylko Magura miała stosowany smar zamiast oleju.

Niby ciężko tego oczekiwać w amortyzatorze za 700 zł ( Raidon), ale z drugiej strony gdy trochę "liźnie" się temat to trochę tego brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skom25 w Suntourze był juz ten temat co do przejścia z kartridza na inny system lecz ceny poszly by o ok 30% w górę . Suntour ma w ofercie amorki od zwykłych budżetowych przez to sie dowiedzialem że 80-90% amorków idzie na OEM, do fabryk rowerów i nie da sie im wmówić co do zalewania lagów czy lepszego przesmarowywania przed sprzedażą 

 

Dokumosa mowisz o pompce w szufladzie jak co druga osoba co u mnie kupuje powietrzaka to bierze także od razu pompke i to szczegolnie dla ludzi co jeżdżą już sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są kosmiczne ilości tych Suntourów  xct/xcm i trekingowych modeli. Kiedyś walczył RST, ( jeszcze wcześniej nawet Zoom i paru mniejszych  )ale mam wrażenie, że tą walkę sromotnie przegrał ( nie wiem dlaczego ). W zasadzie każdy rower mtb/trekking  do mniej więcej 2,5 k pln ( a może i więcej ) ma Sr Suntour ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nawet drogie (7-9 tys) rowery trekingowe/crossowe mają montowanego fabrycznie NRX-S co jeszcze 2 lata temu było niewyobrażalne.

Poza tym uważam, że nie trzeba całej konstrukcji tłumika przekręcać do góry nogami żeby wprowadzić odpowiednie uszczelnienia zapobiegające zasysaniu "obcego" oleju. To raczej nie spowodowałoby wzrostu ceny o 30%. Konstrukcja typu cartridge mogłaby zostać. Ale to ma uzasadnienie w amortyzatorach budżetowych. Przepaść cenowa pomiędzy np. raidonem a axonem jest na tyle szeroka, że jak najbardziej można by oczekiwać istotnych zmian w konstrukcji (nie wnikając w materiał). Tym bardziej, że ostatnio nawet raidony doczekały się w wersji z grubszymi nóżkami.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam taką ramę: https://www.cyclosport.pl/rama-mtb-26-biria-pro-rs-19-48cm.w9.p.html

Czy można tam włożyć raidona ze skokiem 120? Czy raczej trzymać się 100. Nie mogłem nigdzie znaleźć porównania dwóch raidonow z różnym skokiem, jeżeli chodzi o wymiary. A jeżeli tak, jest jakaś różnica między tymi z 2016 a 2018?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksymalnie 100mm. W opisie jest nawet tekst zakresu 80-100mm to więcej niż 100mm bym nie dawał. Sam mam rower CUBE gdzie z przodu mam koło 27,5"  pod piastę BOOST-a (oś 110x15) natomiast Suntour nie produkuje amorków BOOST-a tylko pod 27,5  lecz uniwersalny 29" lub 27,5"+ czyli możliwość montażu grubej opony. Po montażu takiego amorka bardzo przód mi sie podniósł i przy każdym podjeździe koło odrywało się od ziemi. Musiałem zmienić na amorek innej firmy tylko pod koło 27,5 gdzie geometria ramy się poprawiła a także efekty w jeździe przez co nie radze ci dawać większego skoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wiadomo może jakie będą różnice w amortyzatorach raidon i epixon wzgledem rocznika 2018 a 2019 ?.Szukałem na stronie Suntoura ale nie widzę różnic.Będę wymieniał amortyzator w okolicach kwietnia lub maja i raczej wybiorę epixona kosztem QR15.Raidon kusi  sztywną osia ale jednak epixon ma rozbieralny kartridż i waga lepsza.Z tego co widziałem na YT to tylko wizualnie się zmieni i będzie cały czarny łącznie z naklejkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Raidonach i Epixonach pod os 9mm nic się nie zmieni.

Raidony występują pod oś 9mm z goleniami 32mm złote, natomiast w 2019 będą Raidony pod oś 15mm z czarnymi rurami goleniowymi o średnicy 34mm

Co do Epixonów to trochę źle doczytałeś bo od 2018 już nie produkują Epixonów pod oś 15mm, jedynie pod 9mm, Ponadto Epixony pod oś 9mm mają nierozbieralny tłumik

Rozbieralne tłumiki były tylko w modelach Epixon TR natomiast produkcja ta zakończyła się w roczniku 2017

Gdybyś szukał amorka z rozbieralnym tłumikiem i dobrymi ślizgami to polecam AXONA RL-RC (Kompresja  + tłumienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.Szkoda że nie mają rozbieralnego tłumika jestem jednak fanem samodzielnego serwisu,co do Axona cena już trochę ponad budżet ale nie powiem kusił mnie już od dawna tylko z jednej strony to nie wykorzystam takiego amortyzatora a z drugiej to reba jednak o wiele droższa.A czy Axon jakieś zmiany na 2019 rok ?

Edytowane przez xxxWODNIKxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...