Skocz do zawartości

[pogadajmy] Jakie macie hobby poza rowerem?


99Lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Moje hobby to fotografia. Robię zdjęcia amatorsko, bo nie mam dobrego sprzętu, ale czasem gdy czekam na "ofiarę" i uda mi się pstryknąć dobrą fotę to efekty dają wiele radości. Oprócz przyrody fotografuję też moje dziewczyny, zwłaszcza najmniejsza uwielbia pozować :-)

Pozy tym lubię gry komputerowe, ale niestety nie mam na nie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam słabość do ostrej stali i kupuje co rusz jakieś noże - niedawno nazwałem to hobby. Powstała maja zajawka survivalem, która pewnie jeszcze rozrośnie się. Szukam dość solidnych sztuk i głównie chińczyki, ale pewnie pojawi się coś bardziej renomowanego. Noże łatwo się fotografuje  :D

 

p2186088.jpg

 

p2186077.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki - głównie literatura faktu

 

Zdjęcia - i to jest niestety najgorsze. Głupi krzak potrafi być dla mnie na tyle inspirujący, że zrobię mu zdjęcie. Obiecałem sobie że w tym sezonie nie będę woził na rowerze niczego czym da się robić zdjęcia, no poza telefonem :)

 

Gry komputerowe - mam równe 400 gier na steam, większości nawet nie ruszyłem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Informatyka, głównie hardware i software, w tym siedzę od lat. Programowanie jest spoko ale odpada bo niestety jestem matematycznym głąbem ;) Sieci i ich bezpieczeństwo są ciekawe, lecz wymagają bardziej rozwiniętej wyobraźni (także przestrzennej w pewnym sensie), ale coś tam łapię. Do tego elektronika powiązana ze sprzętem komputerowym (różnego rodzaju DIY głównie). Znalazłoby się jeszcze parę, lecz mój budżet i zarobki z miejsca je wywalają nawet z mojej wyobraźni, a szkoda. Na mechanice rowerowej i samochodowej też zdeczka się znam, potrafię wymienić tłumik w Punciaku, to już coś haha.

 

Jak macie jakieś problemy z komputerami (ale nie takie co rozwiązanie jest na 1 stronie w google) to możecie śmiało pisać do mnie na PW a w miarę możliwości czasu pomogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Książki, książki, książki :) Czytam bezustannie z przerwami na rower i pracę. Nie mam ulubionego rodzaju literatury. Hołduję zasadzie, że jak książka nie szarpnie mnie przez pierwsze sto stron, to odpuszczam. Kiedyś jak zaczynałem jakąś powieść, to musiałem ją skończyć, choćby nie wiem jak była nudna. Najbardziej uwielbiam książki z cyklu: jeszcze jeden rozdział i idę spać. I bardzo rzadko mi się to udaje:)

 

Tenis. Wybitnie amatorsko, ale lubię się zmachać na korcie. Wcześniej w życiu bym nie powiedział, że jest to tak wymagająca dyscyplina. W przyszłym tygodniu rozwieszają siatki na otwartych kortach niedaleko mnie i zaczynam zabawę. Swoją drogą 17 zł za godzinę gry to jak za darmo.

 

Piwa rzemieślnicze. Pierwsze kraftowe piwo odkapslowałem w grudniu 2014 roku i tak od browaru do browaru, od stylu do stylu po prostu zakochałem się w tym trunku. Mnogość małych browarów i ich prześciganie się z recepturami owocuje taką ilością rzemieślniczego piwa, że naprawdę nie wiem, co musiałoby mnie zmusić, by kupić teraz jakieś Tyskie czy Żubra. Cóż, jestem hop-headem! ;)

 

Muzyka metalowa. Głównie siedzę w death i black metalu, ale solidnym thrashem tez nie pogardzę. W związku z tym czasem majątek wydaje na płyty i koncerty. I właśnie za niecałe trzy tygodnie czekają mnie dwa rzeźnickie gigi. Po cichu powiem Wam, że napieprzanie się pod sceną przez godzinę to świetny trening wydolnościowo-siłowy :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A moje drugie hobby to akwarystyka. Ze względów lokalowych mam tylko dwa małe akwaria (25 i 60 litrów), ale staram się żeby były ładne i zadbane. Ostatnio zacząłem nawet prowadzić bloga na temat tego większego zbiornika. Nie jest to pisanie nastawione na pozyskiwanie odbiorców ale bardziej w formie prywatnego dziennika (co, gdzie i kiedy wydarzyło się w akwarium). W każdym razie tak to mniej więcej wygląda:

P1120997.JPG

 

Będzie mi również bardzo miło jeśli ktoś zajrzy na mojego bloga: http:\\moje60l.blogspot.com

 

Książek nie traktuję jako hobby ale sporo czytam. Dla mnie to nigdy nie było hobby - to raczej sposób na życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobbystycznie i półprofesjonalnie odzyskuję dane z dysków twardych i pamięci Flash, przywracam zaszyfrowane dyski do stanu używalności.

http://olx.pl/oferta/odzyskiwanie-danych-klonowanie-dyskow-ransomware-data-recovery-CID619-IDdgP3l.html

 

Ostatnio namiętnie oddaje się walce z plagą ransomware. To takie wirusy, co to dysk zaszyfrują i bitcoinów chcą za pdszyfrowanie. Na 8 maszynkach wirtualnych na serwerze, cały czas testuję nowo wychodzące ransomware i staram się znaleźć na nie sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry

 

Solarigrafia - fotografia otworkowa, aczkolwiek ostatnio coraz mniej czasu na konstruowanie aparatów. Kilka prac poniżej.

 

1393322_897530130285995_1605714806556548

LO w Wyszkowie - naświetlanie około pół roku.

10453373_831095673596108_497886359251578

Zabytkowy młyn w Niegowie - naświetlanie ok. 4 miesiące. 

11755083_1038183349554005_55294551302642

Remont dzwonnicy - pół roku naświetlania.

14052_950914081614266_878810706132536486

To samo miejsce, porównanie. 2 miesiące naświetlania <-> pół roku naświetlania. 

 

Pozdrawiam, Grzegorz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...