Skocz do zawartości
  • 0

Dobrze dobrany rozmiar ramy


Gość Matylda

Pytanie

Gość Matylda

Zamówiłam Kross Trans Alp 2015.

Na wzrost 171 chciałam wziąć M ale sprzedawca doradził że na mój wzrost L będzie lepsza.

Nie umiem się połapać w tych wyliczeniach,bo na każdej stronie co innego jest napisane. Na stronie Kross L zaczyna się od 180 cm..

Czy ktoś może podpowiedzieć czy L nie będzie za duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Przy doborze właściwego rozmiaru ramy bardziej liczy się porównanie długości nogi i przekroku ramy,czyli ile ma się zapasu - stojąc nad ramą,niż dobranie ramy do wzrostu.

 

To też jest ważne,ale to długość nóg ma decydujące znaczenie,bo może się np. zdarzyć,że ktoś ma krótkie nogi,a kupił rower sugerując się danymi dla danego wzrostu.

 

Wtedy może się okazać,że wybrał nieodpowiedni rozmiar ramy.

 

Niestety tylko nieliczni producenci podają wysokość przekroku,co ze względów bezpieczeństwa i komfortu jest ważne.

 

Jeżeli chcemy mieć pewność,że wybierzemy właściwy dla siebie rozmiar,to jeśli jest możliwość przymiierzenia się do roweru - zróbmy to.

 

W przypadku zamówień internetowych bez wcześniejszej przymiarki w sklepie stacjonarnym zawsze istnieje ryzyko nietrafienia w rozmiar.

 

Jednak jest ono stosunkowo niewielkie,przy założeniu,że nie mamy nietypowej budowy - czyli bardzo krótkich lub bardzo długich kończyn.

 

 

Rozumiem,że masz na myśli rozmiary DM i DL ( damskie ),bo L ( męski ) byłby zdecydowanie za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...