Skocz do zawartości

[strój] Gdzie chowacie dokumenty?


siwiutki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyzej. Gdzie chowacie dokumenty, klucze, komorke? Niedlugo przysla mi spodenki kolarskie i zastanawiam sie jak to przewozic. Z tylu koszulki mam kieszonki, ale nie maja zadnego zapiecia wiec boje sie cokolwiek tam wkladac. Plecaka tez nie zawsze chce mi sie wozic. Zwlaszcza w takie upały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylu koszulki mam kieszonki, ale nie maja zadnego zapiecia wiec boje sie cokolwiek tam wkladac.

Kieszonki z tylu koszulki sa najlepszym miejscem. Nawet podczas lotu przez kierownice czy innych gleb wszystkie przemioty pozostaja na swoim miejscu. Jeszcze mi sie nie zdarzylo, zeby z kieszonki cos wypadlo, nawet jak zrobilem otb polaczonego z fikolkiem juz na ziemi rok temu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też początkowo bałem się chować różnych rzeczy do kieszonek w koszulce. Jak jechałem pierwszy raz zapiąłem ją nawet agrafką :D Ale jak się później okazało obawy były bezpodstwne. Te kieszonki są zadziwiająco bezpieczne, mimo braku zapięcia. Jeśli mogę coś tylko zasugerować to nie wkładaj tam małych, niedających się łatwo wyczuć przedmiotów jak dowód, jeden banknot itp. Lepiej włóż to w jakiś mały portfel, etui czy coś w tym stylu. Chodzi o to żeby w czasie jazdy można było łatwo wyczuć ręką czy dana rzecz tam nadal jest :) Niby nic takiego a zapewnia jedank komfort psychiczny i możemy uniknąć wielu stresów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja chcialem powiedziec ,ze tam mam wszystko ,ale dokumentow tez nie zabieram nigdy ,chyba ze sa do czegos potrzebne. A tak to woze tam telefon klucze i czasami portfel w ktorym sa dokumenty ,a pieniadze mam w osobnej kieszonce w spodenkach taka mala kieszonka na rzep :D

Kolega ma koszulke z jedna wiksza kieszonka na plecach i zamkiem blyskawicznym tez nie glupie ,ale wszystko sie obtrzaskuje ,bo tylko jedna kieszonka

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na to ,aby wozic palke w tylnej kieszonce koszulki ,a jesli sie takowej nie posiada to kupic :)

 

A tak powaznie to koszulka rowerowa jest wygodna ,poniewaz posiada kieszonki na plecach ,ktore sie bardzo przydaja oraz przylega do Ciala i podczas wiatru nie unosi sie do gory ani nie "faluje" na ciele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koszulkę Accent Avio, która ma 3 kieszenie z tyłu, a w środkowej jest dodatkowa mała z zamkiem, niby na dokumenty.

Mimo wszystko portfel z dokumentami wożę tam, gdzie narzędzia i prowiant, czyli w torbie podsiodłowej.

Powód jest prosty, nawet specjalna kieszonka na zamek nie chroni dokumentów i pieniędzy wystarczająco przed deszczem. W ciepły dzień natomiast portfel już nie raz namókł mi od potu i na czarnej skórze zrobiły się białe plamy zaschniętej soli.

W koszulce wożę za to litrową butelkę z wodą(na ramie mieści mi się tylko jeden bidon) oraz komórkę. Telefon jest pod ręką i jak się zatrzymam to zdążę jeszce odebrać. Tylko podczas deszczu chowam go pod siodło. Kieszenie koszulki dobrze się sprawują. Litrowa butelka nie wypada nawet na ostrych wybojach, o ile nie jest zupełnie pusta.

 

Torba podsiodłowa to największy model Treka, bo jako jedna z niewielu ma sensowny zamek na tylnej ściance, a nie na bocznych. Dodatkowo klapa połączona jest z korpusem materiałem zapobiegającym wypadaniu przedmiotów przy otwieraniu, a całość jest sztywna. Wśrodku są gumki i kieszonki trzymajace ładunek na miejscu - nie hałasuje na wybojach. Torbę gorąco polecam. Mieści się w niej komplet narzędzi i zestaw do łatania + portfel + komórka + chusteczki + 2-3 batony. Dętka już nie wejdzie, trzeba by wyjąć np batony, ale są jeszcze 2 dodatkowe gumy na spodzie torby i dętkę można tam ulokować. Ja już nie wożę dętek, tylko łatki, bo nowa niezakładana dętka Michelin przecieła mi się na wybojach przez inne rzeczy w torbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

hmm a ja mam pytanie z innej beczki jak jedzicie z mp3 to gdzie go wsadzacie ? bo kieszonek w kolarskich spodenkach brak a jak jade na szyji to troche boje sie o niego bo koszulka mokra od potu jest a razem z nia moja mp3 czy wsadzac ja z tylu koszulki i sluchawki po plecach poprowadzic czy mozej est inny magiczny sposob ? (:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...