Skocz do zawartości

[hydrauliczne] BR-T615 w porównaniu do BR-M615


jeda

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam pytanie do Kolegów:

Przez mój brak rozeznania zamontowano mi hamulce BR-T615. To odmiana trekingowa serii 615. Klamki mam BL-M, czyli krótkie. Sprawa wyszła podczas wymiany klocków - do BRT są B-01 a do BR-M są G-01.  Czy coś poza brakiem technologii ICE (możliwość zastosowania radiatorów) straciłem? Ponieważ to moje pierwsze hydrauliki nie mam porównania. Może ktoś z Was miał okazję porównać ich sprawność? 

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybką reakcję. Tak jak pisałem - mam klamki krótkie, czyli BL-M. Jedyna różnica jest w samym zacisku. BR-M ma dłuższą szczelinę od strony zawleczki, dzięki temu wchodzą tu radiatory. BR-T ma krótszą szczelinę i nieco inny kształt. Oczywiście z tego wynika i inny kształt samego klocka. Pozostaje kwestia - czy ma to przełożenie na sprawność hamowania przy założeniu, że oba zaciski mają klocki żywiczne, bo na takich jeżdżę. Zazwyczaj przygotowuję się do zakupów rowerowych ale nie przyszło mi do głowy, że mogą być dwa rodzaje hamulców oznaczonych tym samym symbolem 615. No i teraz właściwie siebie obwiniam choć myślę, że chłopaki w serwisie powinni mnie uprzedzić o tych różnicach. No, chyba że nie ma różnicy w skuteczności a jedynie w możliwości stosowania klocków z radiatorami. Tych nie zamierzałem używać bo rzadko jestem w prawdziwych górach gdzie są długie zjazdy. W Trójmieście mamy niezgorsze moreny ale to interwały, krótkie choć ostre zjazdy i podjazdy. Kto jeździł w Skandia Maraton ten wie.

Czyli co - powinna być zauważalna różnica w skuteczności hamowania czy też nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bardzo możliwe, taki trik żeby nabywcę w konia zrobić. Zobaczy klamki z Deorek to będzie myślał że są w rowerze Deorki, a zaciski podobne z wyglądu, to może się nie obetnie. Jeśli w specyfikacji roweru jest że są hamulce Deore M615 domagałbym się wymiany zacisków. Rożnica w działaniu może być znaczna, zupełnie inna konstrukcja zacisku. I nawet kształt klocka ma tu niewielkie znaczenie, miałem SLXy BR-M665, teraz zaciski M596, z wyglądu zaciski b. podobne, te same klocki podchodzą, a jednak nowsza konstrukcja działa sporo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Kolegom za życzliwe podpowiedzi. Jak pisałem w pierwszym poście, o innym rodzaju zacisków dowiedziałem się po roku ich użytkowania, gdy trzeba było wymieniać klocki. Taki ze mnie "znawca". Hamulce i tak są lepsze od moich poprzednich BB 5 i 7 więc jestem z nich zadowolony. Niemniej świadomość, że mogły być jeszcze lepsze i tylko mojej niewiedzy ale i nierzetelności sprzedawcy zawdzięczam taką sytuację z pewnością nauczyła mnie ostrożności. Sklep i serwis Treka okazał się nie tak godny zaufania jak się spodziewałem. 

Raz jeszcze dziękuję za opinie.

Pozdrower!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...