Skocz do zawartości

[Świeradów-Zdrój] Single Tracki


janek49

Rekomendowane odpowiedzi

Lajtowa część, czyli niebieski + czerwona "Obora", to około 20km. Proponuję na początek sam niebieski, a ew. jak się spodoba to za drugim razem przedłużyć o czerwony. Na niebieskim w tym roku odnotowałem wysyp całych rodzin - pierwszy raz taka frekwencja! Podjazdy nie są jakieś ciężkie, ale trzeba być przygotowanym na odpoczynki z dzieckiem. 2 lata temu objechałem go z fotelikiem na rowerze i 4-letnim bąkiem. Jedyny mankament. to że występują tu często niemałe kałuże lub strumyczki płynące główną ścieżką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do trudności szlaków koło Świeradowa. Zarówno po "naszej" stronie na Zajęczniku i po Czeskiej na czarnych i czerwonych jeżdżą 6latki. Więc bądźcie poważni z tą techniką i i sprzętem.

 

To typowe trasy pod hardtaila ze skokiem 100mm. Jeśli ktoś ma nogę i jest dobry technicznie, to będzie się świetnie bawił cały dzień skacząc i śmigając po zakrętach.

 

Jeśli ktoś jest słaby technicznie i fizycznie, to też całą trasę przejedzie. Po prostu powoli. I też będzie się dobrze bawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zarówno po "naszej" stronie na Zajęczniku i po Czeskiej na czarnych i czerwonych jeżdżą 6latki

 

6-ścio latek (czeski szczególnie) może być mylącym odniesieniem..........

Widziałem takiego,który przejeżdżał manualem pumptrack przeskakując co drugi roller na prostych..........ludzie filmy kręcili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 6latka z Polski ledwie trzymająca równowagę na rowerku? Tam nie ma nic, czego by dziecko nie przejechało.

 

W ostatnią sobotę na Okolo Medence na czarnym szlaku wyprzedzałem seniorów 70+ na trekkingach na wąskich oponach. Nieźle sobie radzili. Ale nie... zostańcie w domu. Góry są dla prosów.

 

Jako mieszkaniec płaskiej północy stwierdzam kategorycznie, że w górach nie jest strasznie, a jedyni jacy mnie wyprzedzali na singlach to zmotoryzowani na tzw. ebikach na podjazdach i tylko na końcu trasy, gdzie już plułem krwią ostatniego dnia w górach. :)

 

W górach jest fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz mogę już sam ocenić trudność singli w Świeradowie. Dokładnie tak jak napisał detonator, trudność rośnie wraz z prędkością. Jak się nie gna na złamanie karku to spokojnie można przejechać wszystkie szlaki, nawet te czarne. Jedyne miejsce, gdzie trzeba mieć nie tyle odwagi co trochę kondycji to Asfaltovy traverz, podjazd po konarach - Hejnicky hreben no i sam podjazd do Zajęcznika :) . Ja właśnie dawałem radę na hardtailu ze skokiem 100 a siedziałem na nim może 10 raz. Frajda z jazdy naprawdę niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jak się nie gna na złamanie karku to spokojnie można przejechać wszystkie szlaki, nawet te czarne.

Właśnie idea polega na tym żeby gnać i mieć frajdę .

 

 

Jedyne miejsce, gdzie trzeba mieć nie tyle odwagi co trochę kondycji to Asfaltovy traverz
 

Asfaltowego Mordercę można ( i trzeba) odpuścić na korzyść Okolo Medenca i przede wszystkim Ztracenego . Później ogień na Hejnickim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem tam pierwszy raz w ubiegły weekend. Generalnie fajna miejscówa do objechania w 3-4 dni.

 

Da się na niektórych odcinkach złapać niezły flow. Powyżej 30km/h zaczyna sie zabawa, a miejscami jest nawet gdzie polecieć dalej :]

 

Najmilej wspominam zjazdy:

 

- czarnym nad czerniawą (w kierunku granicy)

- hejnicky hreben

- około medence

- czerwony od hubertówki (liberdvska strana)

- czerwonym trawersem z stogu izerskiego

 

Najcięższe podjazdy to na stóg Izerski (nowa droga izerska, katorgi nawet nie próbowałem) i asfaltova agonia po stronie czeskiej.

 

Z noclegów polecam Zaciszny Dworek (kilkaset metrów od wjazdu na zajęcznik i kopę), jest miejsce na rower, miejsce do mycia i zapas czeskiego piwa w lodówce :]

 

http://swieradowzdroj.pl/3118-swieradowzdroj-zaciszny-dworek

 

7753ysdfdf99jo9lwe8r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...