Skocz do zawartości

[5"] Dwa kilo gumy czyli pretekst do dyskusji na temat fatbike'ów


adriansocho

Rekomendowane odpowiedzi

@adriansocho ja się miałem już zabierać za laminowanie ramy aż znalazłem rower którego konstrukcja będzie wymagała położenia (dosłownie) jednego spawu! W środę jadę go obejrzeć, oponki już lecą z Francji, obręcze na szczęście są dostępne w PL więc mój projekt już tuż tuż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą fotki, tylko pomaluję. A jak ktoś bardzo chce, to niech do mnie zagada na fejsie. Konstrukcja aluminiowa spawana i stanowi kolejny krok w stronę ideału. Może nawet przednia przerzutka będzie działała...  Gdzieś znalazłem nie za drogie obręcze 80 mm (około 132 pln), ale sobie nie mogę przypomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, jak mi się uda sprzedać jakieś zalegające graty (obiektyw do Zenita albo lemondkę retro), to sobie kupię jeszcze przed kolejną "wypłatą":) 

 

A co do tego "Global Fatbike Day" to przed chwilą ktoś założył coś takiego dla Warszawy, myślicie że to ma sens? 

 

Global Fatbike Day Warszawa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, jak mi się uda sprzedać jakieś zalegające graty (obiektyw do Zenita albo lemondkę retro), to sobie kupię jeszcze przed kolejną "wypłatą":) 

 

A co do tego "Global Fatbike Day" to przed chwilą ktoś założył coś takiego dla Warszawy, myślicie że to ma sens? 

 

Global Fatbike Day Warszawa

Choćby po tym forum widać, że parę osób na na Fatach w okolicach Warszawy jeździ. Także dlaczego by nie zorganizować objazdu. A w obrębie Wawy naprawdę jest gdzie pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obręcz 50 mm to MINIMUM do jakichkolwiek opon o szerokości 4,0". I należy to traktować jako minimum ledwo wystarczające. Chociaż źle mówię, powinienem kogoś nakręcić na kupno tych moich, bo będą niebawem do sprzedania:)

 

Co do spotkania sobotniego, jak macie propozycje to zapraszam na wydarzenie fejsowe. A w ogóle to nie wiem czy ktoś zauważył, ale lokalizacja jest podana ze znakiem zapytania (czyli do uzgodnienia). Chciałem, żeby wszyscy mieli blisko. Plan wstępny to ruszyć się stamtąd ścieżką nadwiślańską na północ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w styczniowym bB, chyba historyczny (bo pierwszy?) test faciora od Rometa:

 

https://www.facebook.com/bikeBoard/photos/pcb.10153570433427911/10153570422602911/?type=3&theater

Ceny nówek zbyt wygórowane. Wolę spróbować sił w customowych konstrukcjach. Plan jest, sprzęt do przeróbek bardzo nietypowy. Szykuję się wyjątkowo oryginalna konstrukcja. Zbiorę tylko sprzęt do kupy i się zabieram za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem wcześniej ten sklep (roowery.pl), ale mieli tylko obręcze tłoczone z blachy stalowej, żadnych aluminiowych konstrukcji. Teraz można wybierać:)

 

Co do tego warszawskiego "zlotu", weźcie no się zbierzcie, to pojeździmy i jakieś wspólne zdjęcie zrobimy. Może tym razem nie będzie super-trudnego terenu (za krótki termin a weekend już mam obstawiony), ale przynajmniej się spotkamy. Ja też zaprosiłem kilku nie-grubciowych znajomych. I powiedzcie, w jakim dziale dać powiadomienie o chęci zrobienia spotkania, żeby regulaminu nie złamać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...