Skocz do zawartości

[5"] Dwa kilo gumy czyli pretekst do dyskusji na temat fatbike'ów


adriansocho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zachciało mi się amortyzacji w facie. Mam problem ze znalezieniem koła, które nadawałoby się na bezdętkę.

 

Amortyzator Renegade:

 

https://www.rowertour.com/p/65678/rst-renegade-air-26-amortyzator-fatbike-disc-100mm-taper-qr15-czarny

 

Niby mają też koło, ale patrząc na otwór na wentyl, mam obawy czy to będzie się nadawać na mleczko...

 

https://www.rowertour.com/p/65752/dt-swiss-br-2250-kolo-przednie-fatbike-26-disc-center-lock

 

Tutaj taki sam rower, i koła MULE, ale coś nie mogę nigdzie znaleźć 15x150mm:

 

https://www.fatbike.com.pl/testy/200-renegad-z-wyboru-test-rst-renegade

 

Gdzie takiego szukać, żeby wysyłali do Polski?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej z zaplataniem, bo do najbliższego sensownego serwisu mam 100km, a czasu żeby tam pojechać praktycznie wcale :(  Więc wszystko robię sam, a zaplatanie raczej przerasta moje zdolności ;)

 

W razie czego, mogę kupić komplet identycznych kół co mam teraz za 700zł, do tego piastę i oddać przednie do zaplatania, a zyskam zapas na tył, co może się przydać bo mam 2 komplety opon :)

 

Ale wolę kompletne koło, ze względu na brak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niby mają też koło, ale patrząc na otwór na wentyl, mam obawy czy to będzie się nadawać na mleczko... DT Swiss BR 2250 Koło przednie Fatbike 26 disc Center lock - rowertour.com

 

DT są malowane proszkowo chropowatym lakierem który ciężko przyjmuje taśmy.

 

Próbowałem 3 rodzaje powertape od Tesy oraz  Gorille i to wszystko mi puszczało. Przerzuciłem się na klasyczne ghetto z połowy dętki. Niestety dętek fatowych 20/24" z wykręcanym wentylem Presta nie ma praktycznie nigdzie. Jakimś cudem IvanMTB kupił kiedyś właśnie u włochów dętki 20x4.0 z wykręcanymi rdzeniami. Ale jak ja zamawiałem po nim to już przyszły bez wykręcanych rdzeni :(

 

Także póki co kończę karton tych dętek choojonga (co kilka mc trzeba robić ghetto od nowa bo nie ma jak dolać) i nie wiem co dalej. Spróbuję jeszcze taśmy Orange Seal. Trochę przewalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ishi

 

Tak mi się wydawało, że masz DT i mleko :) Dlatego byłem zdziwiony jak zobaczyłem zdjęcie obręczy...

 

Jak mam wydać 3k bez możliwości zalania mlekiem, to wolę chyba kupić gotowy rower z amortyzacją - przynajmniej geometria będzie prawidłowa ;)  W obecnym podoba mi się to, że oprócz zmian suportu (już 4 w przeciągu 14 miesięcy - piasek z wodą to zabójcze połączenie, dobrze, że mam BSA), to nic nie trzeba robić. A z amorem będzie zabawa w kuriera do serwisu, albo kupić łatwy w serwisowaniu :( Gdyby nie korzenie, to pewnie zostałbym przy sztywnym widelcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wydać 3k bez możliwości zalania mlekiem

 

 

To nie tak że na DT na 100% się nie da. Ghetto na dętce można zrobić i trzyma 100% pewnie. Jedynie wiąże się to z pewnymi niedogodnościami które przytoczyłem wyżej. 

 

Wiem że kolega mnowy ma zrobiony TL na tej obręczy na... zwykłej (?) izolacji. Spytaj go jak to się sprawuje. 

 

Jak mi orange seal też się podda to będę próbować fat stripa

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest to jakiś sposób. Zakleić taśmą gorilla, a same brzegi taśmy dodatkowo wzmocnić naciągniętą izolacją. Bardziej się obawiałem okolic wentyla, ale widzę, że jednak jeżdżą na mleczku na tych obręczach... Wstrzymam się do nowych kolekcji na 2018, i jak nie pojawi się żaden Fat Full Suspension z suportem BSA, to szarpnę się przynajmniej na amortyzator z przodu w obecnym Randallu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zachciało mi się amortyzacji w facie. Mam problem ze znalezieniem koła, które nadawałoby się na bezdętkę.

 

 

Mam obręcze od light-bicycle z Chin i jestem bardzo zadowolony już drugi sezon. Świetna waga i uszczelniają się bajecznie łatwo zwykłą pompką.

 

https://www.lightbicycle.com/carbon-fat-bike

 

Gdybyś chciał zamawiać to daj znać, wziąłbym od nich kilka rzeczy i podzielimy koszty przesyłki ok. 300zł na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam @ishi, że da radę zrobić TL na DT710 BR. Wykleiłem całość obręczy, wychodząc poza ranty zwykłą 50mm szer taśmą izolacyjną. Przy Po założeniu opony nadmiar wystający na zewnątrz obciąłem. Przy wyklejaniu przy rancie bardzo uważnie wyklejałem ugniatając taśmę przylepną za pomocą szmatki i kawałka łyżki do opon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw gwiazdkę przy tych 7-8 mc i napisz "tylko na wyspach". W polskich realiach 3-5mc max i susza :]

 

W tygodniu zamawiałem jakieś drobiazgi od włocha i znalazłem 20tkę z wentylem samochodowym!

 

http://www.ridewill.it/p/en/ridewill-bike-9w9204000-fatbike-inner-tube-20-x-400-schrader-av-valve-40mm/159473/

 

Tylko kurde się boję że jak rozwiercę obręcz to może pęknąć bo tam bardzo mało materiału jest :/

 

981261d1429042116-dt-swiss-br2250-rim-12

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

OKok... :)

 

Ja bym nie wiercił, tylko tak jak sugerowałem zostawił jeden kawałeczek detki wystajacy aby można było dolewac przez boczek a nie wentyl.

 

Poza tym jak zdejmiesz boczek zawsze można Potomstwo Stansa i Powietrza wygarnąć ze środka ;)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak z ciekawości - ile maksymalnie przejechaliście FAT'em jednorazowo? Wczoraj poszalałem i udało się zrobić 200km (50km piasków, 50km ubitego terenu (dużo korzeni), 50km tragicznego asfaltu, 50km normalnego asfaltu). O dziwo pierwsze wysiadły ręce - brak amortyzacji robi swoje. Średnia 19,1km/h. Czas netto :10h30min. Jedzenie, robienie zdjęć: 2h45min. Oponki Jumbo Jim 4,8". Coraz bardziej lubię ten rower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 150km to akurat było na Buldozerach 4.7" które w sumie mają podobne opory jak Juggernaut

 

Na kendach w czerwcu jechałem objuczony wybrzeżem przez 3 dni z rzędu. Dziennie po 50-70km w terenie i było całkiem komfortowo.

TL + opony zwijane 60/120TPI  i 8/10PSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IvanMTB - nieźle.

 

Ja w czerwcu objechałem jurę ze znajomymi, wyszło pierwszego dnia 80km (1000m przewyższeń), drugiego 87km (też 1000 m). Ale rower z namiotem i wszystkimi bagażami ważył 32kg :D Więc nie jestem sobie w stanie wyobrazić, tych 2500m na takim samym odcinku :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...