Skocz do zawartości

[e-book] serwis roweru


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A po co książka... przecież jest forum... z książki poznasz opinię tylko jej autora na temat naprawy, regulacji czy czegokolwiek... a na forum masz opinię wielu ludzi na dany temat... dowiadujesz się łatwo o tym na co trzeba uważać (żeby nie powielać błędów poprzedników) oraz widzisz który sposób jest najbardziej popularny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze dochodzi teoria i praktyka, ci co jeżdzą to się zajmują jezdzeniem a nie pisaniem, a ci co serwisuja to też zajmują się serwisowaniem a nie pisaniem,

Kto pisze te poradniki? raz mi wpadł w ręce takowy, szkoda czasu i pieniędzy, albo masz pojęcie i serwisujesz sam, ewentualnie o coś dopytasz na forum albo płacisz i ci serwis robi, z książki się nie nauczysz daj se spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle, ze taka ksiazka jest bardzo pomocna.

co do teorii, ze ci co sie znaja na serwisie, nie pisza ksiazek, to warto przeczytac conieco o autorze:

AUTOR Lennard Zinn to znany w Stanach Zjednoczonych projektant i konstruktor ram rowerowych własnej marki. Logo "Zinn" widnieje na ramach rowerów z najrozmaitszych kategorii - od szosówek, przez hardtaile i fulle, po rozwiązania dla nietypowych rowerzystów, choćby takich, którzy mają ponad dwa metry wzrostu. Lennard Zinn buduje tandemy, rowery składane, karbonowe, tytanowe, a także widelce oraz korby.

 

Lennard Zinn od wielu lat publikuje artykuły w uznanym czasopiśmie "VeloNews" i jest autorem podręczników serwisowania rowerów zarówno górskich, jak i szosowych. Spod jego pióra wyszły takie tytuły, jak: "Zinn and the art of Road Bike Maintenance", "Zinn's cycling primer: maintenance tips and skills building for cyclists"; "The mountain bike performance handbook" oraz "Bike Owner's Manual". "Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego" to najpopularniejsza z jego książek. W wersji anglojęzycznej doczekała się już czterech wydań. Co kilka lat Lennard Zinn piszę tę książkę niemal od nowa, starając się nadążyć za rozwojem technologii rowerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszła do mnie właśnie ta książka.

Liczę na to, ze dzieki niej bede mogl sam wykonac wiekszosc prac przy rowerku.

 

W necie tez jest duzo porad, ale nie ma to jak drukowana ksiazeczka lezaca na ziemi obok bike'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie każdy gada, ale ten kto ma taką książke mogłby poskanowac ze 2/3 stronki, żebyśmy zobaczyli co i jak, wtedy ewentualnie komentować czy jest dobre czy nie, zastanówcie sie, ja nie mam możliwości kupienia tej książeczki w normalnej księgarni (moja 'metropolia' nie ma tego w księgarniach ;) )...ten post to taka prośba B) ,na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cola, bardzo bym prosił o jakies przykładowe forki...stron ze zdjęciami,z różnych działów bo sie zastanawiam nad kupnem a jak już wcześniej pisałem u mnie tego nie ma więc Allegro nieuchronne :) . Dzieki z góry, nie musisz sie spieszyc jak Ci sie przypomni to cyknij ze 3/4 zdjęcia. Albo na PW albo na e-maila: WaxBubble@interia.pl. Dzieki, naraazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie każdy gada, ale ten kto ma taką książke mogłby poskanowac ze 2/3 stronki, żebyśmy zobaczyli co i jak, wtedy ewentualnie komentować czy jest dobre czy nie, zastanówcie sie, ja nie mam możliwości kupienia tej książeczki w normalnej księgarni (moja 'metropolia' nie ma tego w księgarniach <_< )...ten post to taka prośba :D ,na razie

 

ja znalazłem w necie takiego PDFa jest kilka stron przykładowych, ale nie moge go wkleic, wiec dwie stronki z tego PDFa tylko

http://img134.imageshack.us/img134/7323/1qj5.jpg

http://img134.imageshack.us/img134/4300/2ni4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Ma ktoś może "Art of Wheel Building" Gerd'a Schraner'a. W oryginale "Die Kunst Des Laufradbaus" (może być albo po niemiecku albo angielsku - bez znaczenia) ? Nigdzie nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...