Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Uuu nieźle...

Ja dziś walczyem z wiatrem, chocdo pracy o dziwo było glównie z wiatrem... a powrót bardziej pod... ale po pracy to co tam ;)

A wieczorem, w końcu czyszczenie i smarowanie napędu oraz amortyzatora.... 

Jakoś tak szybko łańcuch mi pozłociał... ale już wraca do srebra ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc u mnie rano było tylko -8C, to taki zimny północny wiatr, że dzis droga do pracy autentycznie bolała, nie tylko że poniedziałek.. ale zimniej niż przy -20C ale bez wiatru...a jeszcze po jednym z hamowań przyblokowała mi sie klamka od hamulca i dopiero się cieżko jechało.. ale udało sie odblokować... dzisbyło hardkorowo, nie mówiac o świeżym śniegu i lodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza w takiej temperaturze jest odmowa posłuszeństwa przez przerzutki. Ku jedynce z tyłu jakoś idzie, ale nie chcą zeskakiwać na wyższe biegi. I w ogóle działają jak rozregulowane. Nawet nóżka mi opadła i stukała o pedały. Nie wiem czy to od mrozu. Chyba trzeba będzie jej się pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja ustawiam sobie na mrozy optymalny bieg i nie ruszam przerzutek. Lepiej ciut lżejszy niż za cieżki "bieg" i jchać ze spokojnym oddechem przez nos.

 

Dzięki Lezia... 

Cóż mój rekord to  -23 C ale to było kilka lat temu, nie było wówczas takiego zimnego wiatru...

Edytowane przez Sansei6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrauliki? U mnie dziś -9°C ale bez wiatru, że słoneczkiem super, wszystko w takim zamarzniętym bezruchu...

Na powrocie zauważyłem, że wyleciał mi kolejny odblask w pedale, pewnie przez mróz, bo nie szalałem zbytnio terenowo, no ale wibracje na zamarzniętych błotach...

To teraz w piwnicy zdjąłem pozostałe 2 odblaski.

IMG_20180207_173055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale moja miłość rowerowa kończy się od kilku dni na ewidentnym przemarzaniu.. mimo ciuchów odpowiednich. Robię sobie techniczne 10 km po lasach, głównie Poligon(y) a potem jestem jak kostka lodu aż do 22 mimo reanimacji ciepłych ciuchów. (Winne wiatry i spore minusy u mnie, śniegu jakoś zawstydzająco mało.) Jak żyć?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle mam tak, że wyjeżdżam i jest mi chłodno. Wchodzę do hipermarketu czy gdzieś gdzie miałem pojechać na kilkanaście minut i jak wyruszam dalej to już czuję się komfortowo (chodzi głównie o stopy i dłonie). Może jakaś rozgrzewka w domu przed wyjazdem? Żeby wsiąść na rower już rozgrzanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mi najbardziej marzną dłonie, a dokładniej palce i czasem lekko stopy - też palce.
Reszta się rozgrzewa jazdą - wiadomo ciepło nie jest, ale na lekkim mrozie nie mam problemu z wychłodzeniem ( wczoraj 2 godziny przy - 3 ), a nie ubieram się jakoś grubo : na na dół ocieplane leginsy + krótkie luźne spodenki, dwie pary skarpet i letnie, lekkie buty ( w okolicach + 1 było bez tych krótkich spodenek i drugiej pary skarpet ), a na górę koszulka z długim rękawem, softshell i cienka wiatrówko - przeciwdeszczówka, a na głowę i szyję buff + czapka + kask ( przy temperaturach dodatnich bez czapki ).
Po prostu trzeba się ruszać, to się nie marznie - jak wysiłek powoduje pocenie, to najlepiej się nie zatrzymywać, a jeśli już, to na krótko, bo wtedy łatwiej się wychłodzić.
Właściwie brakuje mi tylko cieplejszych butów i rękawic - nogi same w sobie nie potrzebują podczas wysiłku nie wiadomo jakiego dogrzewania, a góra przy 3 - 4 nawet stosunkowo cienkich warstwach też według mnie nie potrzebuje więcej ( koszulka lub dwie + dwie zewnętrzne warstwy i powinno być OK - pod warunkiem, że się jeździ, a nie stoi gdzieś bez ruchu przez dłuższy czas ).
No, także wczoraj prawie 39 km przez pola i las i gdyby nie te zmarznięte palce dłoni, to byłoby prawie idealnie - prawie, bo mam czasem szczęście się gdzieś wpierniczyć trochę bez sensu ( np. wielkie zamarznięte kałuże na całą szerokość drogi i błotne koleiny po ciężkim sprzęcie - część zamarznięta, a część nie, więc i błoto było grane przy - 3 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najsłabszym ogniwem u mnie wnioskuje sa spodnie. Są do biegania z tym meszkiem ciepłym w środku i materiałem wiatrostopowym, suwak na dole itd. Jak niektóre rowerówki tyle ze bez pampersa. Zimno w okolice kolan i ud. Reszta jest ok zabezpieczona :) a rekawiczki to na takie mrozy ze aj to narciarskie polecam, nic ich nie skasuje. Muszę chyba kupić nogawki ocieplane (?) i naciągać na te spodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad miesiąca nic dłuższego nie przejechałem. Ale to nie znaczy że nie jeździłem na rowerze, bo nabiłem już 350km moim nowym, stalowym rumakiem :thumbsup: Większość z tego to dojazdy do pracy, w bardzo różnych warunkach - bo zarówno w -8 jak i w +12 stopniach, w śniegu i w odwilży. Bardzo mi się ten rower spodobał, w porównaniu do tych kolubryn/kóz/taczek/wozów drabiniastych (jak zwał tak zwał) z Wawelo to on po prostu lata :devil: Jedyny, malutki minus to nieco zbyt agresywna dla mnie pozycja. 6 stówek a tyle radości :icon_exclaim:

userimages,20180204,214502,215835,orig.j

Wczoraj natomiast zrobiłem przegląd generalny głównej maszyny. Mycie, czyszczenie, smarowanie. Napęd, widelec, piasty, hamulce, ogólnie wszystko co się rusza w rowerze. 6 godzin inhalacji w woni smarów, rozpuszczalników, klejów itp. Pielęgnacja skóry dłoni mieszaniną Motorexa, ŁTka, FinishLine'a i benzyny ;) Cube gotowy do długiej trasy, błyszczy świeżym smarem i czeka na okienko pogodowe. A ja znów wskakuję na Dancelliego :wub:

xkswV3Z.jpg

 

Edytowane przez Pidzej
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...