Skocz do zawartości

[Tektro Draco / klocki hamulcowe] reanimacja "oryginalnych" klocków.


modrzew

Rekomendowane odpowiedzi

Mam hamulce Tektro Draco, póki co na oryginalnych fabrycznych klockach które chciałem zajeździć do zera. Do tej pory wszystko działało co najmniej poprawnie, ale po kilku jazdach w śniegu i ujemnych temperaturach (dwa razy tylny hamulec odmówił normalnej pracy, klamka jak z gumy, po powrocie do wyższej temperatury przeszło) i tygodniu przerwy, czekała mnie niemiła niespodzianka - praktycznie zero modulacji (dociskam lekko klamkę i nic, gdzie poprzednio ładnie mogłem przyhamowywać) a po mocnym wciśnięciu wycie godne zarzynanej świni skutkujące jako takim wytraceniem prędkości. Czyli działanie praktycznie zero-jedynkowe, a o "żylecie" i zrobieniu stoppie można zapomnieć, nie spominając o wie na bardziej stromych zjazdach gdzie chciałoby się mieć kontrolę nad tym co się robi a nie walczyć żeby nie polecieć gdzie nie trzeba...

 

Po wyjęciu klocków okazało się, że mają one lekko szklistą powierzchnię i sporo wżerów i odprysków przy krawędziach. To są jak mniemam klocki organiczne, czy niskie temperatury i wilgoć mogły wpłynąć tak drastycznie i spowodować takie działanie hamulców? Bo szczerze mówiąć nie spodziewałem się czegoś takiego. U kumpla, z którym jeździłem, fabryczne klocki w Avidach pojęczały trochę ale działanie było ok.

 

Pytanie brzmi - warto się z tym jeszcze pobawić, dobrze wysuszyć i potraktować papierem ściernym, itp.?

Czy nie zawracać sobie głowy, a klocki nadają się do śmieci?

 

Zaciski i reszta układu wydaje się sprawna, tarcze ewentualnie do umycia/odtłuszczenia. Na coś jeszcze zwrócić uwagę?

Nie chciałbym rezygnować z jazdy w zimowych warunkach z powodu marnie lub w ogóle nie działających hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodu takiego stanu rzeczy nie znam.

Ale chyba zawsze warto spróbować zanim się te klocki wyrzuci :) Ja tak zrobiłem z klockami z Draco2 (pewnie te same, ale nie wiem na 100%) i podziałało. Wypalanie na kuchence gazowej, ok. 5 minut i klocki wróciły do dobrej siły hamowania. 

 

Rada tylko, żebyś zaznaczył, który klocek z której strony przychodzi, bo jak są starte to zaczyna to mieć znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...