Skocz do zawartości

[olej] ala Rohloff


leo2

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Po kiego grzyba te komentarze....

 

Normalne u nas. Polak prędzej zapłaci Niemiaszkom niż pozwoli by zarobił sąsiad zza miedzy. Ja jeżdżę na oleju przekładniowym 85W140. Rohloff to bardziej legenda i prestiż niż realna jakość, za którą warto dopłacić, więc jak ktoś znalazł tańszą alternatywę, to po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo2 napisz coś więcej o tym nano srano azotku boru :rolleyes: . Jakie ty masz spostrzeżenia co do użytku tego oleju, jak Tobie się sprawuje, może porównanie do FL wet ? Co daje ten borek nano coś tam... Byłbym zainteresowany wypróbować.

Może to się komuś wyda dziwne ale jeszcze intereuje mnie jaki to ma zapach i czy bardzo brudzi łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie odzywałem się, bo w zasadzie okazało się to nierealne aby zebrać taką liczbę ludzi.

Ale okazuje się, że nadzieja nie umiera. Po długich negocjacjach chyba udało mi się namówić producenta na sprzedanie 1l na badania, zamiast kupować 25l.

Jak  tylko będę mięć olej, to będę miał ok 15 próbek 50ml do testów, po kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich negocjacjach chyba udało mi się namówić producenta na sprzedanie 1l na badania, zamiast kupować 25l.

 

A to teraz już wiem skąd to milczenie, a możesz napisać coś więcej na temat tego oleju ? Te wszystkie wodotryski co on ma w sobie co dają ? Oczywiście na razie teoretycznie, bo przecież nikt tego jeszcze nie testował. Ale tak od strony chemicznej bym chciał wiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej do testów który otrzymam, ma na papierze te same właściwości co Rohloff:

bazę olejową

lepkość

gęstość

wskaźnik lepkości

temperaturę płynięcia

Jak będę miał próbkę to sprawdzę to sobie, a oprócz tego użytkownicy testowi sprawdzą faktyczne zachowanie w łańcuchach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Olej jest buteleczki po 30ml prosto z apteki też.

Żeby nie komplikować i podnosić kosztów proponuję taki deal

koperta bąbelkowa ok 1zł

wysyłka zwykła chyba ze 1,5zł

buteleczka 1.1zł

olej jakieś 3zł

6zł całość

Wyślę chętnym, którzy się zgłoszą na PW. Wyśle zwykła pocztą, bo polecony za 4.5 to za dużo kasy przy tej skali.

Grzecznie proszę o zwrot 6zł po otrzymaniu przesyłki, oraz o opis wrażeń z testowania na forum.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja już czekam na olej od kolegi leo2 i od połowy stycznia zacznę testy.

Testy przeprowadzę na czterech różnych rowerach, użytkowanych w różnych warunkach.

 

Cudów się nie spodziewam i sądzę, że będzie to to samo co oryginał, ale w końcu o to chodzi  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem olej. Uwaga na przyszłość: ta szklana butelka to jest chybiony pomysł - nie da się z niej tego oleju wydobyć i cieknie (część oleju zalała kopertę).

 

Mam oryginalnego Rohloffa, więc od razu opiszę kilka organoleptycznych obserwacji. Wydaje mi się, że jest różnica pomiędzy tymi olejami - Rohloff ma inny odcień, gęstość oraz lepkość. Rohloff jest gęstszy i bardziej lepki (to jeszcze raz sprawdzę, bo Rohloff był trzymany w temperaturze o 5 stopni niższej) - sprawdzone za pomocą palców :P oraz prędkości wnikania do kartki papieru. Na pewno Rohloff ma też wyraźnie inny zapach co sugeruje inny skład, zapach Rohloffa mi kojarzy się z żywicą drzew iglastych, a Twój olej przypomina bardziej zapachem zwykły olej. 


W najbliższym czasie postaram się zrobić testy praktyczne. Pół łańcucha posmaruje Rohloffem, a drugą połowę Twoim olejem zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...