Skocz do zawartości

[Amortyzator] FOX F80 RL


Rekomendowane odpowiedzi

Przed sezonem przyszedł w końcu czas na rozstanie się z moja wiekową Judy race, przyznam się, że sprzedałem ją z wielkim smutkiem, ponieważ jezdzilismy razem przez ponad 4 lata, i ani razu mnie nie zawiodła. Judytka była po prostu the best :( Na ale wieku amora nie dało sie oszukać, dla mnie piecioletni amor stał sie juz niebezpieczny i przyszła pora na coś nowego. Dosyc długo przeglądałem różne aukcje, sklepy internetowe itp. W końcu znalazłem coć co mnie zainteresowało - FOX F80 RL.

1. Z pudełka....

Amora kupiłem w Anglii, przez ebay. Po odpakowaniu wszystko było jak należy, amor nowy, gwarancja, książka serwisowa, instrukcja, wszystko idealnie zabezpieczone. To co od razu rzuciło mi sie w oczy to piękne wykonanie każdego elementu widelca, pokrętła oczywiście aluminiowe, żadnej lipy. Oczywiście zabrałem sie za montaż, wszystko przebiegło sprawnie i mogłem sie wybrać na pierwsza przejażdżke na nowym amorku :)

 

2. Jazda

Pierwszy wypad do lasu i wszystko jak powinno byc. Przede wszystkim amor pracuje bardzo płynie, wykorzystuje cały skok, co w amorach powietrznych wcale nie jest takie oczywiste. Sztywność boczna jest bardziej niż zadowalająca, tutaj golenie 32mm robią swoje. Jedynie blokada skoku jest niezbyt dobra, niby amor sie blokuje ale to nie jest to co powinno być, jak mocno nacisne na kiere to jednak coś sie buja :/ Kiolejne treningi i zaczęło mnie coś niepokoić. Blokada wyraźnie traciła moc, do tego zaczął pojawiać sie luz na goleniach. Na początku mnie to nie denerwowało, ale jak luz zaczął byc odczuwalny podczas jazdy to trzeba było coś z tym zrobić. Jeden telefon do Polskiego dystrybutora cult-bikes i wszystko oczywiste. Dowiedziałem sie, że f**ktycznie wyszła jakaś wadliwa seria tych widelców, powstawały bardzo szybko luzy, oczywiście zaproponowali mi darmowy serwis i usunięcie usterki. No i sie zaczęło.... Skorzystałem z usług poczty polskiej co było jak do tej pory moim najwiekszym zyciowym błędem. Paczka dotarła do Cult - bikes po......... 2 miesiącach !!!!!!!! No ale chłopaki z serwisu załatwili wszystko jak powinni i od tygodnia jestem z powrotem w posiadaniu foxa, z którym nic sie w tej chwili nie dzieje. Luzów brak, blokada dzisła tak jak powinna, czyli beton :D Amor pracuje liniowo, z lekkim utwardzeniem pod koniec skoku, wybiera idealnie wszystkie rodzaje nierówności, sztywność boczna jest bardzo dobra, jak dla mnie ideał... Jest tylko jedna uwaga, czasami podczas blokowania widelca wajcha przekręci sie razem z regulatorem tłumienia odbicia, i na zjeździe widelec nie chce odbijać. Oststnio wyczyściłem dokładnie te regulatory i na razie jest OK.

 

3. Podsumowanie

Z widelca jestem ogólnie zadowolony, miałem pecha że kupiłem wadliwego, ale teraz już wszystko jest ok. Waga tego ustrojstwa to 1548 gram z uciętą rurą, co daje zaje*isty stosunek wagi do sztywności. Co do ceny to zapłaciłem za niego 300 funtów, uważam że nie jest to dużo jak za widelec tej klasy. Moge z czystym sumieniem polecic ten widelec każdemu bikerowi, nadaje sie do xc, turystyki i maratonów.

 

Tylko nie wiem dlaczego wydaje mi sie ze jednak moja stara Judytka chodziła lepiej.... :P:):)

 

FoxF80RL_06.jpg

Edytowane przez Sławek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczekaj do pierwszej wymiany uszczelek a Twoj entuzjazm opadnie. Wyslalem moja Vanille i uslyszalem, ze foxy maja luzy, ktore sie nie powiekszaja. Mnie osobiscie to wk.... bo wczesniejsze amory takie nie byly. A mialem i bombera rock shocksa rst i mam teraz suntoura. I w zadnym nie bylo nawet minimalnych luzow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze FOX'y maja minimalny luz roboczy, wiedziałem o tym juz przed zakupem. Wiem również ze nie czuc go podczas jazdy i to jest dla mnie najważniejsze. W moim przypadku luz był naprawdę ogromny, dlatego amor wylądował w serwisie. Rower z widelcem prezentuje sie tak: http://www.bikefoto.pl/nowe_show_img.php?id=14176

Btw, moja poprzednia Judy nie miała luzu nawet minimalnego po 5 latach uzytkowania i katowania na wyścigach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

ah oh eh uh:D Fox - marzenie chyba każdego z nas B) ale jeden mankament ma z tego co wiem - serwis...:/

 

pozdrawiam

 

Co do serwisu to nie narzekam, chlopaki z cult-bikes robia co do nich należy. Cześci też wszystkie mają z tego co mi wiadomo. A poza tym to jak sie amor nie psuje to serwis polegajacy na czyszczeniu i wymianie oleju można robić samemu. Amor to nie szwajcarski zegarek, jest prosty w konstrukcji i z powodzeniem mozna to robić samemu.

 

Amor oczywiście dalej działa i nic sie z nim nie dzieje :D

Edytowane przez Sławek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Witam, odkopie starego kotleta:D Też posiadam Fox'a F80 RL tyle, że nowszego, bodajże 2008r. Kupiłem używkę od Omena. Posiadam go już od ponad 2 miesięcy i jestem zachwycony ;) O wiele sztywniejszy pod poprzedniego R7, posiada też lepszą kulturę pracy. Przeżył też sześciodniową wyrypę w Krynicy Zdrój, czyli masa błota, brak czasu na czyszczenie goleni itp. Działa tak jak działał! Bardzo polecam. Póki co brak wad. Jedynym malutkim minusikiem jest to, że lakier lekko żółknie (Fox jest biały) oraz to że po długim zjeździe widać na prawej goleni spaleniznę i osad z kloców hamulcowych, ale to podaje bardziej jako ciekawostkę niż wadę:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

to i ja się podpiszę posiadam Fox ale 32\100rl

 

mam nadzieję że takich dolegliwości jak wyżej w nim nie będzie , choc wszystko jest możliwe

 

fakt, wykonanie i wykończenie na b wysokim poziomie

 

cieszę się bardzo z tego że coraz więcej servisów autoryzowanych foxa powstaje

 

przynajmniej jakby co, to nie będzie problemu; gdzie

 

przynajmniej u mnie na osiedlu się otwarł takowy :icon_mrgreen:

Edytowane przez sapek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...