Skocz do zawartości

[okulary] Accent Onyx


Trin

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmiar jest jeden jedyny, ja w sumie też mam szeroką głowe i jest ok.

 

Ja kupowałem po wcześniejszym dogadaniu się ze sprzedającym (allegro) żę wrazie jak mi nie będą pasowały to w ciągu 10 dni moge je zwrócić, radzę też tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam te okulary od dwóch tygodni.

Pierwsza przymiarka z wprawionymi szkłami była masakryczna - jakbym patrzył przez denka od butelek po winie hehe. Ale pojeździłem kilka dni i już jest ok. Lekkie zniekształcenie obrazu - pytanie do użytkowników: też tak macie czy to optyk mi źle wykonał szkła?.

Ze wszystkich jakie mierzyłem (Adidas, Rudy, SH+) te najlepiej leżą mi na nosie i cenowo są ok. Szkła mam przyciemnione i białe.

Okulary warte ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżdżę już miesiąc w tych okularkach. Co ciekawe, jak zaniosłem je do mojego optyka, żeby dorobić szkła korekcyjne, to ten powiedział mi, że okulary są tak zbudowane, że mogą wywołać zaburzenia wzroku (aberracje, a także ból głowy i zawroty). Na szczęście u mnie jest wszystko ok, nawet na początku do niczego dziwnego nie musiałem się przyzwyczajać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam. Mam prośbę do użytkowników ww. okularów - prosiłbym o zamieszczenie zdjęć:

- porównanie okularów do zwyłych (takich co się na codzień nosi)

- pokazujących wielkość wkładek korekcyjnych (porównanie do wielkości szkieł w zwykłych okularach)

- jak wyglądają na człowieku? :)

 

- obecność wkładki korekcyjnej powoduje znaczne odsunięcie okularów od oka?

- Czy zdarza się, że rzęsy opierają się o szkła korekcyjne?

- Jakie szkła korekcyjne instalujecie w Onyxach? Plastiki, zwykłe szkła.. Bez czy z fotorefleksem? :)

 

Czy posiada może ktoś informację, czy można je gdzieś w Stargardzie bądź Szczecinie obejrzeć gdzieś na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie moge zamieścić zdjęć, ale mogę odp na pytania. odsunięcie okularów od oka jest dość duże, na tyle, że czasem nawet błotem po oku dostanę (nie jeździłem w innych okularach, ale chyba w bardziej przylegających taki problem nie występuje).

co do rzęs to ja tego nie odczuwam.

ja zainstalowałem zwykłe szklane bez fotorefleksu, ale tylko i wyłącznie ze względu na cenę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
witam. Mam prośbę do użytkowników ww. okularów - prosiłbym o zamieszczenie zdjęć:

- porównanie okularów do zwyłych (takich co się na codzień nosi)

img7671sj5.th.jpg img7673oz6.th.jpg

 

- pokazujących wielkość wkładek korekcyjnych (porównanie do wielkości szkieł w zwykłych okularach)

img7674yn1.th.jpg

 

- jak wyglądają na człowieku? :)

img6656cq2.th.jpg

 

- obecność wkładki korekcyjnej powoduje znaczne odsunięcie okularów od oka?

Tak jak koleka wyżej pisał, zdarza się dostać błotem po ślepiach choć nie wiem jak jest w przypadku innych okularów.

 

- Czy zdarza się, że rzęsy opierają się o szkła korekcyjne?

U mnie niestety czasem prawą rzęsą przejadę po szkle korekcyjnym co jest dosyć irytujące. Ale wystarczy odpowiednio ustawić wkładkę, dobrze założyć okulary i można jeździć.

 

- Jakie szkła korekcyjne instalujecie w Onyxach? Plastiki, zwykłe szkła.. Bez czy z fotorefleksem? :)

Mam zwykłe bo były najtańsze (60zł), ale niedługo będę zmieniał i nie wiem czy nie założę z antyrefleksem. Oczywiście plastiki bo tradycyjnych szkieł nie da się tam zainstalować (opinia optyka).

 

Pytałeś jeszcze o wagę więc zważyłem. Moje zwykłe binokle 19g, Accenty 36g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam witam i o zdrowie pytam ?

 

A tak na poważnie to kupiłem sobie wczoraj okularki Accent Onyx...Mam wadę wzroku ale tak nie zauważalną ze moge jeździć bez tych wkładek...mam 2 pary soczewek szare i zółte. I tutaj mam do was pytanie. Szare ubierać na jaką pogodę a zółte na jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba jutro zamówię sobie takie okularki, zwykle okulary korekcyjne

maja wiele wad:

- małe szkła nie chronią przed owadami oraz wiatrem (oczy łzawią)

- trzeba mieć dość wysoko kierownice żeby patrzeć przez okulary a nie ponad nimi

- brak przeciwsłonecznych szkieł (ślepiące słonce).

 

Parę osób zasugerowało mi kupno zwykłych kolarskich okularów + soczewki korekcyjne.

Nigdy nie nosiłem soczewek kontaktowych i nie wiem czy to się w moim przypadku sprawdzi.

 

Jutro przejadę się do sklepu, złożę zamówienie na Accent Onyx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Odgrzebię temat bo nie chcę zakładać nowego. Zakupiłem owe okulary i jestem z nich mega zadowolony. Plusy: łatwa dostępność szkieł na stronie velo, dobrze chronią oczy, stylowe, łatwa wymiana szkieł, tanie. Minusy, czasami zawadza się rzęsami o szkła korekcyjne. Ja rozwiązałem to w ten sposób, że przy zakupie poprosiłem optyka o lekkie wygięcie oprawek korekcyjnych w drugą stronę, teraz jest idealnie ;) Polecam wszystkim. Moje wyglądają tak:

 

zdjecie,pelne,118703,okulary-accent-onyx.jpg

 

zdjecie,pelne,118704,okulary-accent-onyx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Mam je od połowy maja.SZkła korekcyjne założone do niej to plastyki z antyrefleksem.Moje odczucia z użytkowania tych okularów

plusy

nareszcie lepiej widzę

dobrze dobrany filtr w ciemnych szkłach

możliwość dokupienia szkieł,nosków

minusy

wkładka korekcyjna powodowała efekt jazdy w tunelu(mała powierzchnia szkieł korekcyjnych)

bardzo parują

odpadające noski

Kupiłem je za 80 zł.Za tą cene mogą być.Wolałbym jednak coś z wkładką korekcyjną o większych wymiarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie zastanawiam się nad zakupem i mam wątpliwości co do szerokości pola widzenia. Zewnętrzne "szkła" są szerokie, jednak oprawki szkieł korekcyjnych nie bardzo. Poza tym mam mały astygmatyzm i chyba musiałbym iść z taką oprawką do optyka zapytać czy są w stanie zamontować takie szkła.

 

Czy w zbliżonym przedziale cenowym nie ma okularów dla okularników innych marek? Ja spotkałem się (nie pamiętam nazwy firmy) z dość drogimi (ok 500zł bez szkieł korekcyjnych. Czyli w tej cenie tylko Onyx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...