Skocz do zawartości

[przerzutka] SRAM 4.0


MrJ

Rekomendowane odpowiedzi

Uhhh - teraz będzie coś starszego :) Dwa lata temu zmieniałem przerzutki w rowerze - miałem wówczas Meridę Kalahari500 i z tyłu założone coś co wyglądało jak SIS, tylko że miało kawałek korpusu z plastiku i jakąś naklejkę SRAM... Ki diabeł? W każdym razie miałem zamiar zmienić sobie na jakąś Alivio, ale kobita zaprzyjaźniona w sklepie powiedziała: KUP SRAM!!! Ja na to, że zajechałem w rowerze kasetę i korbę, a ona, żebym nie ględził, tylko kupił, bo mieli po promocji akurat. A że człowiek niestety niezbyt bogaty był (i jest nadal niestety), to stałem się posiadaczem...

Przerzutki SRAM 4.0 model 2004 oraz manetek GripShift 4.0 model... bodaj 2003 - w każdym razie starszy, taki z bardzo długimi rączkami i z zaznaczeniem biegu tylko na rączce, a nie na przesuwanej skali.

Pamiętam, jak przywiozłem owo coś do domu - kółko kręciło się, jakby było posmarowane klejem, wózek długi jak diabli, a do tego szczyt lekkości to to nie był...

Założylem też wtedy kasetę 5.0 i PC-48, które niestety przeżyły tylko jeden sezon (z mojej winy przyznaję). Potem znów kupiłem 5.0, ale już 2 łańcuchy, w międzyczasie zmienilem ramę i korbę...

Rok temu wyjechałem sobie raz na hasanie, a tu... zgrzyt. W manetce przedniej przerzutki wyłamał się ząbek odpowiedzialny za trzymanie całości (żeby nie zeżdżała). Powrót do domu: nie mam kasy na nowe, zresztą i tak ich już nie robią (tj. starego modeli manetek), więc... wkręcilem weń małą srobkę i działa do tej pory... :D

A na koniec tej przydługiej opowieści...

Jeżdżę z ludźmi mającymi założone nawet XT. I jak ja to lubię - oni chcą zmienić przerzutkę, klikają te swoje RapidFire, potem czejkają, aż ze zgrzytem łaskawie przerzuci... A ja mam podrapaną (niestety, efekty uboczne ciężkiego używania), tanią SRAMówkę, zrobię tylko "cyk" (przy zmienia kilku przełożeń naraz "trrrrr..." :D ) i już.

 

Tak więc:

WADY:

łatwo się rysuje

za długi wózek

niezbyt mozna sprężyna napinająca ów wózek (łańcuch trochę za bardzo obija o tylko trójkąt)

ma lekkie luzy (po 2 latach użytkowania)

 

ZALETY:

nie będę pisał poematu, tylko krótko: za ok. 70PLN NIE MA LEPSZEJ PRZERZUTKI!!! Zrobiłem na niej jak na razie ok. 4500km, zajechałem kasetę+łańcuch+korbę, byla regularnie tłuczona, bita itp i DOPÓKI SIĘ NIE ROZLECI, NIE MAM ZAMIARU JEJ ZMIENIAĆ! Składam teraz rower na osprzęcie LX - całym, za wyjątkiem właśnie tego małego szarego detalu z tyłu - a co mi tam, niech się inni śmieją - tylko, że to ja będę się buhauhahahał ostatni :D :twisted:

 

Pardon za tego CapsLocka, ale jak słyszę, że przerzutka tania, a już na pewno SRAMoska, musi być do bani, to się tylko uśmiecham... :excl:

Edytowane przez MrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuje sie pod tym postem obiema rękami- mam taki sam model, przerzutka chyba nie do zajeżdzenia, w porówananiu do 7.0 która też miałem ta jest niezniszczczalna i co najwazniejsze jej jakość pracy w dalszym ciągu jest na wysokim poziomie. Używam ją z gripami 7.0. W moim nowym rowerze będzie jedyną oprócz siodełka i manetek 7.0 częścią ze starej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja osobiscie tez jezdzilem na sramie 4.0 i calkiem niezle sie spisywala do czasu urwania polowy wozka.Po prostu w lesie jakies patyki powchodzily mi w wozek a ja nie zauwazylem ,docisnalem i przemielilem i urwalo czesc tego plastiku. Co prawda przezutka lezy juz w szafie,bo mam 9.0 ale nadal jest sprawna ,tylko czasem przy mocniejszych nierownosciach lancuch spada z wozka.

 

A sram 9.0 to po prostu poezja ,tyle moge powiedziec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Miałem okazję wozić się również na SRAMowskim osprzęcie co prawda niższej klasy ale pólka ta sama bo 3.0

Po 3 latach użytkowania pękł hak mocujący przerzutkę :wub: Gdyby korpus przerzutki był wykonany z aluminium a nie z tego plastiku to podejrzewam że dalej woziłbym się SRAMem a tak to przerzuciłem się na Deore ze względu na materiał z którego są wykonane komponenty przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...