Skocz do zawartości

[Napoje]Picie.


Orion50

Rekomendowane odpowiedzi

hehe u mnie to wygląda odwrotnie, wczoraj zrobiłem 42 km i przez pierwszą połowę wypiłem 1,5 litra wody ( taka butla wchodzi w koszyk od bidonu) a potem jechalem na sucho, a skwar był taki że miałem ochotę napić sie wody z jeziora koło którego jechałem.

Więc moje strategioa jest chyba lepsza. W pierwszej połoie drogi człoweik jest mniej zmęczony i odwodniony. Może wytrzymać jazdę na scuho. A potem nie trzeba patrzeć łapczywym wzrokiem na jeziora. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczęłem właśnie stosować 1.5 l bukłak

- wygoda można popijać cały czas,

 

tylko mam problem - nigdy nie wiem ile mi wody zostało

więc oszczędzam i zawsze z 1/2 do domu przewoże (jeśli nie robię postojów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W soku jabłkowym i winogronowym jest najlepsza zawartość potrzebnych węglowodanów, dlatego głównie te 2 soki się rozcieńcza do bidonów. Sok daje potrzebne węglowodany, woda potrzebne minerały. Pełny izotonik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jabłkowo-miętowy jest idealny. Dobrze smakuje i orzeźwia. :D A odpowiednio roźcieńczony świetnie nadaje się do bidonu.

 

Ja tam nie uznaję tych chemicznych świństw. Są strasznie dorgie i mało dają. Lepiej pić wodę lub wodę z sokiem. Taniej i zdrowiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to herbata wysysa wode z organizmu... Ja jak gdzieś jadę napełniam bidon wodą do pełna, biorę plecak...do plecaka 2 powerady i 0,5 litra wodu...i nie mam problemu z piciem. Nie martwie sie o to ze nie bede mial co pic...taka ilosc plynow mi wystarcza...zawsze jeszcze troche zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że bzdurą jest picie herbaty w takiej sytuacji. Kawa, herbata, alkohol to tzw "złodzieje" wody z organizmu. Zawsze powinno się przyjąć taką samą ilośc wody jaką spożyło się "złodziei" wody, żeby wyregulować poziom płynów w organiźmie. Woda z miodem i cytryną nie jest złym pomysłem. Najlepiej gasi pragnienie kwaśny płyn, do tego mała ilość miodu uzupełni i wzmocni organizm niezbędnymi węglowodanami. Liście mięty także pomagają ugasić pragnienie, gdyż są bardzo odświeżające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabieram zawsze se sobią dwa bidony (500+650 ml) + wczesniejsze tankowanie przed jazda :P średnio jeden bidon to gdzies godzina jazdy/20 km. Jak sie skonczy to sie kupuje coś. Taki mam nawyk, że bez wody nie jadę. Najczęsciej cytrynowej/pozeczka/malina/pomarańcza/energetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na razie jeden bidon 0.7 litra i bede musiał pomyślec nad drugim, choć dzisiaj piłem dość czesto średnio co ok. 10km i po przejechaniu 80km jeszcze miałem troszke w bidonie, a pije zawsze wode niegazowanąbez żaadnych dodatków, wczoraj wymieszałem z sokiem chyba malinowym to nie dość ze nie dało sie za bardzo tego pić to jeszcze bardziej mi sie po tym chciało pić :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden mój bidon ostatnio ucierpiał i nie nadaje sie do uzytku, drugi ma tylko 500 ml, musze kupic 2x 750 ml. Na razie jezdze z wodami mieralnymi 0,7, zadnych mieszanek z sokami nie toleruje. Napoje izotoniczne za to troche za drogo wychodza. Energie wole uzupełniać jedząc batony jak dodajac miodu do wody, smaczniejsze to i bidony się bardzo latwo myje.

 

Żbiku, większosc substancji chociazby lekko stymulujacych daje takie efekty, herbata to pikuś efendryna naprawde suszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie wożę ze sobą picia na rowerze, co jakiś czas zahaczam o sklep/dom i piję wodę mineralną (stricte niegazowaną), sporadycznie coś z kofeiną, np. Powerade, Isostar bądź herbatę mrożoną :P

W najbliższym czasie muszę zajrzeć do hurtownii i kupić zgrzewkę małych wód na rowerek, jak za dawnych lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...