Skocz do zawartości

[Nawigacja rowerowa] Tania alternatywa dla Edge 800?


Hookie

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, rozumiem, że jesteś zachwycony swoją nawigacją, lecz często w prawdziwym terenie nie patrzy się na wyświetlacz na skrzyżowaniu, a sygnał dźwiękowy jest mocny i łatwo go usłyszeć ... może nie jesteś na etapie takiego terenu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to każdy kto jeździ po szosie musi kiedyś wjechać w tak czarną du** w teren że będzie do tego potrzebował nawigacji? 

 

Niemniej jednak byłem już w miejscach z których nie wiem czy i kiedy byłbym w stanie wydostać się bez GPS-a - na szczęście jest opcja niewyłączania wyświetlacza i maksymalne podświetlenie - nie ma w nocy nic lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest tak dokładna jak odczytana z wysokościomierza ale nie jest źle. Pewnie sporo zależy też od mapy. W terenie lepiej chodzi mi się z topo Garmina ale na drogach i szlakach na darmową UMP nie mogę narzekać. 

 

W Tatrach na szczytach różnice były rzędu kilku metrów ale przy dłuższej trasie myślę że różnica nie będzie znacząca a ze śladu który rejestruje możne przy użyciu odpowiednich aplikacji wyrysować profil wysokościowy. 

 

Komputer podróży który można łatwo resetować wyświetla: dystans, prędkość aktualną, średnią i średnią ruchu, czas ruchu i czas postojów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie trochę z innej beczułki. A propos map i Basecamp. Zassałem wczoraj OSmapę oraz OSmapę-SZLAKI (nakładkę ze szlakami pieszymi i rowerowymi) i teraz pytanie. Jak w Basecampie (o ile w ogóle to możliwe) nałożyć warstwę ze szlakami na OSmapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można próbować połączyć mapy i z takiego podkładu korzystać w BC.

Jaki będzie efekt trudno powiedzieć, PL Topo ze Ścieżkami_PL nie bardzo wyszły. Owszem drogi były z obu map, ale kolory zrobiły się dziwne i dużo informacji topograficznej wcięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam niemiecki odpowiednik OSmapy. Zawiera wiecej danych niż polski odpowiednik, poza tym jest bardziej czytelna.

 

http://freizeitkarte-osm.de/en/poland.html

 

a stąd można pobrać jej spolszczona wersję (instalacja do Basecamp lub gotowy plok do wgrania do Garmina)

http://osm.geoclub.de/index.php?dir=freizeitkarte%2FPOL%2F1407%2F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w końcu zdecydowałem na Etrex'a 20. Bardzo fajna nawigacja, cieszę się, że nie dopłacałem do "trzydziestki", bo w zasadzie mam wszystko co potrzebuję. Ktoś powyżej wspominał o "zadach i waletach" dakota vs etrex i potwierdzam, że wyświetlacz w etrex'ie jest bardzo czytelny ( w pełnym słońcu bez żadnego podświetlenia elegancko widać co jest na ekranie!) i potwierdzam, że obsługa kursorem (thumbstick) w terenie (przynajmniej w pierwszych dniach zabawy urządzeniem) jest wkurzająca. Inna sprawa, ze po dopasowaniu układu ikonek na wyświetlaczu nie trzeba dużo grzebać w czasie jazdy, albo nawet i wcale, więc problem z czasem zniknie.

 

Chciałem Was zapytać jakiej strony internetowej (bądź programu komputerowego) używacie do wyświetlania zapisanych plików z wypadów. Ja korzystając z komórki używałem endomondo, teraz widzę, że pliki gpx też można tam importować, ale może jest jakaś lepsza strona, gdzie po wgraniu pliku będą wyświetlane bardziej szczegółowe informacje i statystyki będą darmowe.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatnie pytanie. Czy firmowy uchwyt garmina do dakoty/etrexa jest coś wart? Czy nawigacja pewnie i bezpiecznie w nim siedzi nawet na wertepach pokonywanych z większą prędkością? Czy można go bezproblemowo zamontować na mostu 100mm? Czy jednak lepiej kupić uchwyt Ram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam oryginalnego uchwytu i jak na razie nie narzekam. jest mocowany przy pomocy zipek, także nie ma mowy o obracaniu, często jeżdżę dosyć szybko po lasach i nic się nie wypięło czy tez przesunęło. Choć ostatnio zauważyłem że nie wpina się tak jak na samym początku, że przy wpinaniu/wypinaniu było czuć opór (całkiem możliwe że trochę się już wyrobił zaczep). Teraz czuć bardzo delikatny luz, ale dalej pewnie. Jedynie po ostatniej większej wywrotce garmin się wypiął, na szczęście nic się nie uszkodziło, bo od początku dodatkowo przypinam linką. Ja mam mostek ok 90mm i nie dało rady go tam zamocować. Nie miałem okazji widzieć RAMa ale wygląda solidniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, wszystko zależy jaki masz mostek. Widziałem zdjęcia gdzie ludzie mają zamontowany na mostku. Z racji tego, że mój wygląda tak: http://www.gravityshop.eu/environment/cache/images/300_300_productGfx_a4207dd8ebb52761fafa544dd8baccb0.jpg to niestety nie miałem możliwości inaczej zamontować, ponieważ miałbym problem z wpięciem navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...