Skocz do zawartości

[Reba RL] - rysa na ladze


tryku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Obserwuje rower cuba z amrtyzatorem Rock shox reba RL. Mankament jest taki ze ma on taką ryse na ladze jak na zdjeciu.

Chciałbym sie was zapytać czy warto sie w to pakować. Czy mozna wymienić samą lage i czy po wymianie mam pewnośc dobrego działania amortyzatora.

 

Porosze o opinie

 

post-161193-0-74854800-1401722057_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś to napisał, zabrzmiało jak by miał co najmniej wymieniać coś newralgicznego na wahadłowcu. Wymiana lag to nic trudnego, przy okazji zrobisz serwis amora. Do odkręcenia parę śrubek, zawleczek. Na stronie RS są manuale, na YT sporo filmów, nic trudnego.

Pytanie do samego roweru czy warto go kupić i pakować jeszcze kasę w wymianę lag. Chyba, że cena całości przyzwoita i Ci się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ewidentne otarcie podczas przewrócenia albo cos innego. W każdym bądź razie, przy samej uszczelce jest ok. Można na tym jeździć zwłaszcza jak sie górę ładnie papierem wyrówna. Ale czy brać to nie odpowiem na to pytanie.

 

Natomiast zwrócę uwagę na poprawne pisanie rematów : http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystko fajnie pięknie, ale nie sądziłem że macie na myśli zdjęcie dolnych lag, co jest oczywistą oczywistością i banałem (sam mam rebę serwisowaną przeze mnie x razy) i wymianę LAG GÓRNYCH Z KORONĄ I RURĄ STEROWĄ jako całość. no podziwiam, serio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
ale nie sądziłem że macie na myśli zdjęcie dolnych lag

Ale że niby jak to zrobić bez tego ? Jak sie boisz idź do serwisu niech ci to za 100zł zrobią, bo to w sumie tak jak gruntowny serwis, tylko bez uszczelek i oleju do tłumika. Może da sie taniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymianę LAG GÓRNYCH Z KORONĄ I RURĄ STEROWĄ jako całość. no podziwiam, serio.

Od wielu, wielu lat nie ma w produkcji widelców w których możesz sobie wyjąć górną goleń z korony, założyć nową i dalej jeździć. Wyłączając oczywiście dwupółki.

W związku z tym wyjaśnij, jak chciałbyś dokonać takiej podmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumieliście.

 

Nie wiem jakie jest prawdopodobieństwo dostania górnych lag do 29er rock shox'a reby w dobrym stanie, a jeśli już jest, to ile to kosztuje... bo coś mi się wydaje, że taka 'podmiana' jest mało prawdopodobna i dość kosztowna, i pisanie komuś, że to bułka z masłem, jest trochę wprowadzające w błąd, bo ktoś kupi myśląc "a co tam wymienię sobie" a tu klops, bo nikt przypadkiem nie pozbywa się nieuszkodzonych lag na alledrogo czy gdziekolwiek.

 

To ja na samym początku myślałem, że chcecie wymienić samą lagę (jedną) co mnie nieco zdziwiło, dlatego zapytałem o instrukcje.

 

O konieczności zdejmowania dolnych lag do serwisu chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, no bez przesady ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentne otarcie podczas przewrócenia albo cos innego. W każdym bądź razie[...]

 

Natomiast zwrócę uwagę na poprawne pisanie rematów : http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Sorry za OT, ale i ja zwrócę uwagę - nie ma w języku polskim takiej frazy jak "w każdym bądź razie". Mówi się "w każdym razie".

Pozdrówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Podobnie jak masy innych wyrażeń, tutaj szczególnie lubianych. Bardziej bym zwracał uwagę na "paedeła" i "hamulców" bo i tego to nie znajdziesz w żadnym słowniku a każdy, bądź i raz w każdym jednym .... i nie bądź taki nadgorliwy :D

 

Poza tym ... mieszkam na ukrainie ? no prawie tak, u mnie sie tak mówi ? :D znaczy ze wszyscy nie mówią po polsku ? może i nie grunt że idzie sie dogadać, to nie filologia ani inny "humanitarny" kierunek :P Ale i tak tylko prof. Miodek by mnie przekonał :D ty nie jesteś przekonujący :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...