Skocz do zawartości

[bruzdy na tarczy rt51] użycie nie odpowiednich klockow


ska

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety moim zdaniem nie zostanie Ci uwzględniona reklamacja...

Ponieważ tarcza dedykowana pod klocki żywiczne pracowała z metalicznymi i takie są tego efekty jak na zdjęciu.

 

Moim zdaniem trzeba wymienić tarcze bo z tych już wiele nie uratujesz. Można próbować je trochę polerować papierem ściernym, ale jak będą pracowały na tych klockach metalicznych to będzie nadal tak samo. Wymiana klocków na żywiczne się nie opłaca...

 

Moja rada to wymienić tarcze na lepsze i dedykowane pod metaliczne klocki. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne , dziesiątki osób jeżdzą na tych tarczach i metalikach i nic złego się nie dzieje .

 

Winne śladów na tarczy mogą być kiepskie klocki , kup a2z półmetalik lub metaliczne i sprawdź . BBB jakością nie zachwyca....

Edytowane przez jasinski21444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie widać po zdjęciach jak tarcza zareagowała na metaliczne klocki. Zastanów się jaki jest tego powód, zanim napiszesz do kogoś że pisze bzdury.

 

Od 4 lat montuję tarcze "resin pad only" do wszelakich hamulców i klocków - ludzie nie wracają ze zjedzonymi tarczami. Sam używałem takowych i używam od wielu lat - również nie chodzę nigdzie z reklamacjami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety problemów technicznych ciąg dalszy :P teraz tylni hamulec. Przejrzałem tarczę i jak się okazuje klocki są lekko wysunięte w dół po za obszar tarcia co doskonale widać na 3 zdjęciu. Zacisk jest zamocowany za pomocą adaptera oryginalnego Shimano, tarcza RT-96. Możliwe że ta tarcza potrzebuje tylko swojego firmowego zacisku aby to jakoś współgrało ? podkładek pomiędzy zacisk a adapter raczej nie mam zamiaru aplikować..

HQwr69y.jpg

gEiRWcp.jpg

Ia1AjIV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ostatnim zdjęciu widać, że zacisk znajduje się za nisko i trze tam gdzie nie powinien, zapewne hamulec lekko poszarpuje jak by miał ABS.

Wróciłem do pierwszego Twojego posta i wszystko jasne. Hamulce Twoje to Formula RX a tarcze shimano. Problem masz podobny jak ja przy Juicy 7 i tarczy RT76. Klocki shimano mają inny kształt i one pasują do tej tarczy. 
Jedno mnie zastanawia, bo po zdjęciu widać że powierzchnia klocka od RX powinna podpasować jeżeli zacisk znajdowalby się wyżej, tym samym rzeczywiście nie ma podkładek przeznaczonych przy montażu tego hamulca. Proponuję jednak podnieść zacisk, lub ewentualnie wziąc okrągły pilnik i lekko spiłować dolną krawędź klocka po to aby nie zahaczała o ramię tarczy (tak zrobiłem u siebie w Juicy). 
Cena podkładek do Avida nie jest mała http://www.bikekatalog.pl/2013//komponenty/1970/Avid.Sruby.i.podkladki.zacisku.ze.stali.nierdzewnej./ , dlatego pewnie lepiej poszukać czegoś we własnym zakresie. 

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie szarpie chodzi zupełnie normalnie :) tylko jak to możliwe ktoś sie pomylił w obliczeniach ? :P


Odnośnie edycji postu :) tak też myślałem bo tarcza przód ma dużo większą powierzchnię i też jest shimano ale pasuje idealnie. Z tego co się przyglądałem to klocki mają owalne otwory przez które przechodzi czpień zabezpieczający przed wypadnięciem pewnie po to by dopasować swoją wysokość do odpowiedniej tarczy ale niestety w tym przypadku zakres się skończył. Za parę dni będe je wymieniał na nowe i może trafie na jakieś bardziej dopasowane bo te obecne nawet nie wiem jakiej są produkcji. Odnosnie podkładek to jakoś nie jestem przekonany do tego rozwiązania, niby to kilka milimetrów ale jednak dźwignia się zwiększa, powierzchnia styku zacisku jest dużo mniejsza i może doprowadzić do odkształcenia otworów poprzez dokręcenie śrub? hmm.. no nie wiem taką mam zawiłą wizje :P myślę że w nowych klockach jeśli będzie podobnie to spiłuje (powiększę) otwór montażowy tak żeby klocek maksymalnie przyległ do tarczy i powinno być git :)

Edytowane przez ska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RT-96 ma dość wąską roboczą powierzchnię i nie do każdego zacisku przypasuje.

 

Co do RT-51 to zjeździłem na nich (miałem łącznie 4) dobrze ponad 20tys.km na metalicznych klockach Accenta i nie wyglądały tak jak twoja. Masz wyjątkowo twarde klocki i elementem ciernym stała się tarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Problem niejako został po części rozwiązany, zamieniłem klocki miejscami. Z przodu wrzuciłem półmetaliki a z tyłu do rt-96 te nieszczęsne metaliki. Jednak tarcza z wyższej półki nie poddaje się tak łatwo i hamuje bardzo dobrze- zero śladu. Przednia rt-51 całkowicie się wygładziła na półmetalikach i w końcu mam spokój :) przy tarczy 160 mm jestem w stanie podnieść tylne koło bez problemu także klocki ashima nie takie złe jak piszą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...