Skocz do zawartości

Specialized best team


NeO

Rekomendowane odpowiedzi

Nawrot, skoro chodzi Ci tylko o kolor, to zrób to samo co z amorem :P

 

Pytanie tylko po co, chyba nie doceniasz jeszcze wartości pieniądza, masz zachcianki trochę jak moja dziewczyna :P

 

Rower ma jeździć, wygląd to tylko zbędny dodatek.

 

Pozdrawiam i bez obrazy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Spec złożony !!! :icon_mrgreen:)

 

Kilka fotek na początek co by trochę dział rozkręcić :)

 

 

Sorki, że Spec troszkę brudny, ale nie mogłem wytrzymać po złożeniu i się nie przejechać. Zrobiłem ok. 50 km po śniegu, błocie ale warto było. Rower mega sztywny i chodzi jak marzenie - które jak widać się spełniają :P

Specyfikacja pojawi się za jakiś czas, póki co nie wyrabiam z pracą i szkołą :/

Jedyne zmiany jakie przewiduję to najwyżej krótszy mostek jeśli ten okażę się za długi + licznik cateye - biały of course :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja Speca:

 

Bar Ends: Soul-Kozak - 44g

Brake (Front): (Hamulec przedni) Avid Juicy Ultimate 160mm (tuned)- 338g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Avid Juicy Ultimate 160mm (tuned)- 367g

Cables: (Pancerze + linki) XTR - 100g

Cassette: (Kaseta) XT + nakrętka Soul-Kozak - 259g

Chain: (Lancuch) XTR - 261g

Crankset: (Korby) Truvativ Stylo 3.3 Team 08 (tuned)- 913g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) X-9 08 (tuned)- 158g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) X-0 09 (tuned) - 190g

Fork: (Widelec) REBA RACE ?09 Pushlock - 1721g

Frame: (Rama) Specialized S-works 08 19" - 1654g

Grips: (Gripy) owijka fizik - 31g

Handlebar: (Kierownica) WCS 07 - 139g

Headset: (Stery) WCS 08 - 115g

Pedals: (Pedaly) Time Atac XS Carbon - 322g

Seat: (Siodlo) Selle Italia SLR XP - 184g

Seatpost: (Sztyca) Specialized Carbon fact 400mm - 262g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Soul-Kozak - 10g

Shifters: (Manetki) X-0`09 - 220g

Skewers: (Zaciski kol) Soul-Kozak - 65g

Spacers: (Podkładki pod mostek) Soul-Kozak 10mm 3,4g x 2

Stem: (Mostek) wcs 120mm`07- 139g

Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Racing Ralph 2008 - 426g

Tire (Rear): (Opona tylna) Schwalbe Racing Ralph 2008 - 428g

Tube(Front): (Dętka przednia) Schwalbe XX-light - 102g

Tube (Rear): (Dętka tylna) Schwalbe XX-light - 101g

Top Cap: (kapsel) Soul-Kozak - 4,5g

Wheel Front: (Kolo przednie) - 761g

- Piasta 240s

- DT Comp

- DT 4,2D

- Nyple alu

- Opaska Schwalbe

 

Wheel Rear: (Koło tylne) - 921g

- Piasta 240s

- DT Comp

- DT 4,2D

- Nyple alu

- Opaska Schwalbe

 

Razem: 10242,3g

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale super Spece się tu pojawiły od mojej ostatniej wizyty, tylko podziwiać i cieszyc oko.

 

 

Stało się, wczoraj po zimie złożyłem rower, dziś zaliczyłem pierwszą jazdę. Po wszystkim zaczołem czyszczenie. Przypomniała mi sie po targach rozmowa od Pana od Speca, który stwierdził "Dampery z tamtego roku to padaka, psuły sie notorycznie". Z ciekawości zacząłem swoim kręcić. Był ustawiony od firm dwa obroty w stronę soft, próbuje przekręcić dalej nie mogę. W stronę firm idzie, ale dwa obroty i koniec, wydawało mi się że ta regulacja była większa. Uparcie z tym walczyłem, aż w końcu udało się przekręcić dalej, co wymagało nie lada siły, teraz w tym miejscu czuje lekkie przycięcie, zwłaszcza jak wracam w stronę soft po uprzednim przyblokowaniu dampera.

Moje pytanie, ile jest obrotów w damperze (Brain) z roku 2008 Epic Marathon, Gonia masz takiego samego, można to jakoś policzyć, miałaś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzien Dobry.

Niniejszym chcialbym sie zapisac do klubu z najlepszymi maszynami.Stalem sie przeszczesliwym posiadaczem maszyny Specialized Hardrock Sport Disc,w oblednym kolorze czerwonym.Zaraz po najblizszym weekendzie wrzuce fotki.W sobote maszyna przejdzie chrzest bojowy na OnSight Adventure Race w Obornikach Wlkp,wiec skrobne tez cos na ksztalt recenzji.Na razie zrobilem na nim z 40 km i jedzie sie za######iscie :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem s-worksy HT alu - obecny model 09. Malowanie - kwestia gustu - mnie kolory "teraz polska" wystarczały w zupełności, żeby oko nacieszyć. Dodanie w pewnych miejscach koloru srebrnego - uhm, a teraz - to co było srebrne jest czarne :P - komu to przeszkadzało? Dowiedziałem się podndto, że ramy dla speca są robione przez Meridę - pewnie to dla Was żaden news, też o tym słyszałem, ale myślałem, że chodzi o "meridowe malowanie" ;) W zasadzie nie mam nic przeciwko meridzie, tylko że jak coś ma być spec (do tego s-works) to chciałbym, żeby to było s-works a nie merida - nawet w czasach globalizacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - do fabryki meridy nie da się raczej dorobić żadnej legendarnej bajeczki o tworzeniu ram s-works jak pierścieni w Mordorze (czy gdzie to tam było) ;) a tak lubiłem sobie ruszyć wyobraźnią jak to nasze ramki w piekelnych warunkach nabierają tych niebywałych cech za które je tak cenimy ... i komu to k... przeszkadzało :P i całą kultowość o kant kuli rozbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dokładnie masz rację, myślę tak samo! to już nie te lata... niestety. S-works stał się typową masówką. To już nie ten kult...

co nie zmienia faktu że jeździ mi się bajecznie na specu.

Tylko za co te pieniądze....???? za co !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie masz co zamawiać - mówisz spec - myślisz merida :) ... co jak powiedział kol. Lukashs, nie zmienia faktu, że jeździ mi się bajecznie. Szkoda, że wraz ze spadkiem kultowości, ceny pozostały niewzruszone. No cóż - wychodzi na to, że jednak dzisiejsi kupujący płacą za wypracowną przez nasz legendarność - co za ironia losu :D

Mnie szkoda w sumie 2 rzeczy;

1) malowania,

2) nie wiem z czego oni te ramy robią, że im takie masy wychodzą?

Zawsze s-works był synonimem relatywnie lekkiej ale sztywnej (tam gdzie trzeba) ramy. Chyba na ligh-bike widziałem 15,5 calowego s-worksa w wadze prawie 1600 (sote!).

I tak dobrze, że jeszcze Chińczycy nie wprowadzili na nasz rynek jakiegoś S-WRAKSA albo innego SPEC-WORKSA. Merida jest ok - tylko nie wiem, czy w tej sytuacji nie powinniśmy zaporsić do naszego szacownego grona braci mniejszych z meridami :P

Pozdrówko specjalistyczne (żeby tak nawiązać do Eci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...