Skocz do zawartości

[amortyzator] SR Suntour XCR-LO - opinie


guit

Rekomendowane odpowiedzi

Odkręcenie nakrętek pozwoli ci wyjąc górne golenie z dolnych. Jedynie przy skręcaniu mogą się później szpilki kręcić razem z nakrętka i to może być problem ale to mało prawdopodobne. Do nasmarowania spokojnie wystarczy wazelina techniczna lub ŁT43 czyli towot/tawot. Możesz mieć delikatne problemy z wyjęciem tulei ślizgowych (miałem problem w xcr)Jeśli przy wkładaniu goleni górnych w dolne będziesz miał problemy to znaczy, że tuleje są źle założone, trzeba nimi pokręcić aż górne wejdą, w pewnych położeniach się blokuje po prostu (w xcr). Posmaruj smarem wszystkie elementy które trą o siebie, wszystkie podkładki gumowe i plastiki które są wewnątrz. W uszczelce wewnętrznej powinien być rowek w środku, nałóż tam też trochę smaru.

Na stronie SUNTOURa znajdziesz dokładny schemat amorka jaki masz, tylko nie wiem czy rok będzie ale one wewnętrznie się nie różnią raczej.

Powodzenia, robota nie jest trudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam ten amorek (xcr-lo 100mm) od nowości w levelu a2. To mój pierwszy amor z trochę wyższej półki ( :o ) i zastanawia mnie jedno: Jak zablokuję widelec i trafię na jakiś wybój (powiedzmy, niewysoki krawężnik) to słychać takie metaliczne stuknięcie. Martwi mnie to trochę, nie chcę w ten sposób załatwić amora czy blokady w nim. Nie znam się specjalnie na tym sprzęcie, moze po prostu histeryzuję :D Jakby mógł ktoś rozwiać moje wątpliwości, to byłbym rad :P

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam katować amora na lockoucie, chodzi np. o zwykłe wyboje na prostej drodze (czasem nie da się ich ominąć) - wiadomo, że trochę podskocz przednie koło, no i słychać ten metaliczny dźwięk, ponawiam swoje pytanie - czy to normalne i nie muszę się tym stresować? Prosiłbym o wypowiedź jakiegoś posiadacz wersji z lockoutem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam XCR-a DA i jak za taką cene to nic lepszego nie będzie.Jeżeli planuje ktos pare razy na nim skakać to nie radze bo ten amor jest do delkiatnego XC.Ale tak to ogÓlnie polecam.Przejachałem na nim ponad 700 kilosów i dalej na nim jeżdze.Tyle,ze golenie górna się troszke na dole ścierają ale to taki szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Waham się i może mnie przechylicie na którąś stronę... Mam aktualnie sztywny widelec w spadku po poprzednim rowerze. Średnio on do obecnej ramy pasuje. Czytam o tym XCR różne rzeczy, ale pewno wiele zależy od spojrzenia.

Jeśli jestem nub, zawsze na sztywniaku jeździłem, czy warto bym takiego XCRa kupował, poczuję różnicę? Ile km trzeba, by ten amor zajechać? Czy to się opłaci? Może te 200zł da się lepiej spożytkować, albo gromadzić fundusze na coś konkretnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jestem nub, zawsze na sztywniaku jeździłem, czy warto bym takiego XCRa kupował, poczuję różnicę?

Różnicę poczujesz ogromną. Jazda na sztywniaku to jest katorga.

 

Ile km trzeba, by ten amor zajechać?

Jak będziesz o niego dbał i zastosujesz gumki osłaniające na golenie to zapewne będziesz potrzebował kilkudziesięciu tysięcy kilometrów żeby ten amor zajechać. U mnie obecnie ma ok. 10000 km przebiegu i jeszcze bardzo długie życie przed nim :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madek nie do końca tak jest. Osłony gumowe bardzo dużo dają (w przeciwieństwie do neoprenowych) - chronią przed wodą i brudem. Ja przy XCRze stosuję osłony gumowe i mimo sporego przebiegu golenie mam w naprawdę w dobrym stanie.

 

Kupić osłony jest raczej ciężko - ja zastosowałem osłony które miałem w Bomberze, ale znakomite osłony idzie zrobić z dętki tylko trzeba wymyśleć jakiś dobry sposób ich zamocowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym sie tak naprawde różnią te amorki oprocz nazwy, wagi, ceny i tego że 1 nie ma blokady skoku i inne lagi ? Są jakieś różnice w dzialaniu tego sprzetu ? Wszytkie maja kardridż olejowy i sprężyny...

Szukam czegos bardzo czulego do delikatnego xc, a ze moja waga nie przekracza 60kg wiec chcialbym zeby amorek wybieral jak najlepiej.

Ktory bedzie najlepszym rozwiazaniem? Moze jakies inne propozycje?

 

XCR 100mm evo2 z blokadą

XCR LO 100mm z blokadą

XCM DA 100mm MODEL 2007 bez blokady

XCM HL-O 100mm z blokadą hydrauliczną

 

http://www.allegro.pl/item596194086_suntou...tis_siodlo.html

 

http://www.allegro.pl/item594561041_sr_sun...new_desing.html

 

http://www.allegro.pl/item575900562_sr_sun..._tlumienia.html

 

http://www.allegro.pl/item575900650_sr_sun...ntain_2006.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...