Skocz do zawartości

[hamulce] wymiana hamulców w rowerze.


maciucius

Rekomendowane odpowiedzi

Więc co? Bo już się zupełnie pogubiłem. Jutro przyjdą zaciski slx z radiatorem. Mam tarcze HS1 180/160 i adapter 20mm od Avida. Ktoś kiedyś napisał, że te tarcze pasują do tych hamulców. Powiedzcie mi proszę czy dam radę to dopasować i czy to będzie razem grało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie tak do końca nie ma znaczenia, bo są tarcze typu ashima, czy aligtor, które nie na każdym zacisku chcą działać ok
Ba :P  nie każde klocki dobrze pracują z danym zaciskiem... ale nie w tym rzecz. Mamy konkretny przypadek, w którym tarcze nie odrywają żadnej roli przy zamianie hamulców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem hamulce, te slx z radiatorem do HS1. Ale siła hamowania nie jest jakaś przekonująca. Musze dość mocno nacisnąć by koła się zablokowały. Miałem porównanie z dwumiesięcznymi elixirami 3. Avid to żylety w porównaniu do tych slx. Jest to kwestia dotarcia się klocków czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś przesłać zdjęcie tarcz, najlepiej HS1? Chcę po prostu zobaczyć, czy dobrze zamontowałem hamulce i czy dobrze trą. Dzięki :)

A tak by the way, co jeżeli są zle ustawione i np trą nie na całym klocku? Tylko będą się szybciej zużywać a tamta część zostanie nieruszona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś konkretna różnica w porównaniu do E1, jeśli chodzi o regulację? Słyszałem, że jest lepiej w Shimano, ale nie wiem, co znaczy "lepiej", skoro i tu i tu operujemy tymi samymi śrubami. Większe szczeliny między klockami a tarczą?

Druga sprawa to drucik, którym mocujemy klocki - czy to jest trwałe, jeśłi myślimy o niekoniecznie rzadkim wyjmowaniu klocków, żeby je wyczyścić? Czy może lepsza byłaby śruba jak w XT/XTR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się, bo nie regulowałem Avidów nigdy. Siła hamowania póki co jest świetna. Zobaczę jak sprawdzą się przy pierwszej prawdziwej wyprawie w góry.

Ten drucik nie przypadł mi do gustu, zobaczę jak będzie się sprawował ale wizualnie nie wygląda najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Większe szczeliny między klockami a tarczą? Druga sprawa to drucik, którym mocujemy klocki - czy to jest trwałe

No tak nie każdy hamulec ma taką samą szczelinę, te co mają większa, mają duży skok klamki lub sa słabsze ale łatwiej je wyregulować.

Zawleczka na pewno wytrzymuje kilkukrotne zakładanie i dostajesz nową z każdym kompletem klocków. Przy SLX w górę można użyć śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team

Tylko dla odświeżenia roweru chcesz wywalić co najmniej 500zł ?

 

do tarcz trzeba kupić piasty, adaptery ewentualnie, no i same hamulce z tarczami, a niekiedy jeszcze i manetki. Taniej by było jak byś przechodził na mechaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Będziesz musiał, czy raczej powinieneś też zmienić klamki z kantów na vki bo one sa troszkę różne. Działać to będzie a nawet lepiej, jednak ciąg linki jest sporo mniejszy i klocki muszą być blisko obręczy co za tym idzie koło musi być idealnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK DZIEKI wiec chyba pozostane przy moich tylko zmienie klocki i juz bo znajac moje szczescie to zle dobiore,A na jakie moge wymiecic przerzutki jak z przodu mam nowa manetke nie indexowana i tyl szesc indexowany  freewhell zakladam 6 shimano  tz30 i chcialbym dobrac przerzutki do tego bo moje nie wiem czemu oprocz tego ze zardzewiale to jeszcze same zmieniaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...