Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Zastępca XCM'a w granicach 350zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem ostatnio nowy rower Kands 1300 na dysku z amorkiem XCM 100mm.

 

Amortyzator jest nowy, lecz wiem, że lubi łapać luzy a przy mojej masie to nieuniknione.Mogę go wymienić póki jest nieużywany, najmniej przy tym tracąc.

Zastanawiam się, jaki model będzie odpowiedni do mojej wagi - 95kg.

Jazda głównie w mieście, czasem jakieś leśne ścieżki. Może w ogóle nie ma sensu wymiany jak na razie?

 

Cena - jak w temacie - do 350 zł.

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,nie miałem ani tego ani tego,ale dla mnie spinner jest lepszy bo jest:

-lżejszy

-górne golenie i rura sterowa alu

-rozbieralny tłumik

-golenie "teflonowane"

A raidona chyba za 350zł nie kupisz nigdzie,a spinnera nawet nawet!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jest to w miarę nowy model z 2011 roku, ma rozbieralny tłumik, a serwis jest banalnie prosty." Słowa użytkownika Piksel w tym temacie: http://www.forumrowerowe.org/topic/105509-amortyzator-sr-suntour-sf11-raidon-lod-air-aukcja-allegro/

"Skoro masz wersję LODm, to odkręć tłumienie na minimum" a to cytat jakiegoś użytkownika z innego forum (Nie będę robił reklamy)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Odkręcając tłumienie na minimum pozbawiamy się nadgarstków^^

Nie generalizuj- stopień tłumienia odbicia zależy od kilku czynników:

- fabryczne ustawienie tłumienia w pozycji open

- terenu

- oleju

- oczekiwań rowerzysty.

 

Suntoury są od zawsze mocno stłumione i trudno się dziwić,że niektórzy użytkownicy jeżdżą na otwartym tłumieniu.

W Foxie miałem w połowie zakresu, w DT- na drugim kliku , w manitou na 1/4, w Magurze minimalnie skręcone.  Nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie XCR król budźetówek. kolega pyta o amor do 350zł wiec nie ma co dyskutować o foxach itp...no chyba ze lepiej poczekC i serio ja bym w raidona zainwestował. osobiście uźywalem XCR i złego słowa nie powiem. troszke mało sztywny ale przy mojej 97kg wadze dawał rade. wersja 29er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz xcr, miałem, beznadzieja, mimo tego, że przynajmniej raz/msc zdejmowałem dolne golenie, czyściłem, smarowałem, po kazdej jeździe brunox, to i tak nie działało.

Szukaj raidona, chyba że nie wykluczasz używki.

 

edit: Chociaż w sumie, ja ważyłem 65kg jak miałem xcr, więc rzeczywiście, może dlatego to nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,nie miałem ani tego ani tego,ale dla mnie spinner jest lepszy bo jest:

-lżejszy

-górne golenie i rura sterowa alu

-rozbieralny tłumik

-golenie "teflonowane"

A raidona chyba za 350zł nie kupisz nigdzie,a spinnera nawet nawet!

Nie bierz spinnera , tłumik jest nierozbieralny . Raidon pracuje od niego o niebo lepiej , wiem co mówie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW7 tylko ma fajną wage i fajne alu i anodę. Poza tym jak chcesz coś co lepiej pracuje to minimum 500zł, raidon nie będzie wcale taki o wiele lepszy. Polecam RS XC30/XC32. Poza tym jakbys podbił budżet, nie szukaj epicona, to padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raidon nie będzie wcale taki o wiele lepszy.

 

 

Synergry miałem Raidona i Spinnera , ten pierwszy pracuje lepiej , ma lepsze uszczelki kurzowe i lepszy olej w tłumiku .

 

 

 

Jeśli decydowałbym się na Raidona, to który model dokładnie?  

 

 

Szukaj takiego ze sprężyną powietrzną i najlepiej nie w wersji z czarną anodą  np http://allegro.pl/sr-suntour-raidon-rl-x3-air-100mm-mod-2012-tarcza-i4081009480.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy ma regulacje tłumienia odbicia/dekompresji i blokade na goleni z bonusem w postaci regulacji kompresji,aczkolwiek na zdięciu jest wersja bez regulacji odbicia..

Drugi posiada blokade sterowaną manetką,która na 80% jest ci nie potrzebna,bynajmniej ja takową mam i fakt faktem,dobra rzecz,ale nie na rzecz regulacji tłumienia.. a manetki używam tylko gdy jade drogą bez dziur,czyli praktycznie tylko asfalty i równe drogi polne itp. a w takich przypadkach mogę oderwać ręke od kierownicy i zablokować/odblokować amorek^^

I oczywiście różnią się tym że w jednym mamy piwoty,a w drugim nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wersji pod tarcze :)

 

Przeglądając oferty trafiłem na to:

 

http://allegro.pl/rock-shox-xc-32-tk-solo-air-100mm-nowy-i4070768558.html

 

Czy byłby to dobry wybór? Cena coś niska :)

 

///edit

 

zauważyłęm, że to tapered..

Co sądzicie jednak o tym modelu amorka- xc 32 solo air?

 

 

Znalazłem ponadto ciekawą aukcję:

 

http://allegro.pl/rock-shox-dart-2-z-blokada-skoku-nowy-i4084388794.html

 

jeśli udałoby się go kupić za 2 stówki, czy to dobra opcja zamiast xcma?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą kase jest OK,jednak za cene rynkową tzn +800zł nie opłacalny według mnie,nawet znajomy sprzedawca odradza zakup tego RS na korzyść SR Raidon,a za cene RS kupimy spokojnie epicona..

 

Ale to tylko moje zdanie,i nigdy w swoim rowerze nie miałem tych amorków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...