Skocz do zawartości

[amortyzator] Nie działa jak należy


Plebak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Kupiłem rower (tydzień temu) z amortyzowanym widelcem sr suntour XCL MLO-26. (LINK). I tu kilka pytań:

  • Naciskając kierownice z całej siły amortyzator ugina się 2,3 cm (mierząc od uszczelki).  Dodatkowo nie "odskakuje" do końca po ugięciu. Czym jest to spowodowane?
  • Rower został zakupiony w sklepie rowerowym( nowy, nieużywany). Czy gwarancja obejmuje jego nie właściwe zachowanie?
Edytowane przez Plebak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo właśnie.. Troche mało na taką tanią sprężynę. Możesz psiknąć troche brunoxem do amortyzatorów. Niektórzy bawią się w jakieś wymiany sprężyn, ale moim zdniem to nie ma sensu i lepiej odłożyć troche pieniędzy na jakieś powietrze. Np. SrSuntour Raidon. Jeśli rower jest nowy to amortyzator powinien Ci się jeszcze jakby "rozbujać". W sensie z czasem powinien być miękciejszy

 

 

Iiii dając na gwarancje nic Ci z tym nie zrobią. Takie uroki tanich sprężynowców :)

Edytowane przez giercio28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiedziałem, o co chodzi. Jednak teraz już wiem. Myje golenie Brunoxem. Amortyzator ugina się  6cm od uszczelki i ładnie odskakuje. Potem  wychodzę z domu, jadę ok. 5 min. I amortyzator nie odskakuje, nie ugina się (tylko 2,3 cm.) tak jak to było w domu w domu . Co mam zrobić? Domyślam się, ze to wina uszczelek.

Edytowane przez Plebak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winą nie obarczałbym uszczelek, lecz całokształt tego produktu   :) Niska jakość powłok i ślizgów - to nie ma prawa dobrze działać. Do tego praktycznie brak tłumienia ze względu na oszczędności.

Jedyne co możesz poprawić, to zalać go olejem - temat wielokrotnie poruszany na forum. Poprawi mu się płynność i tłumienie będzie bardziej przyjazne. Ale stracisz gwarancję.

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiedziałem, o co chodzi. Jednak teraz już wiem. Myje golenie Brunoxem. Amortyzator ugina się 6cm od uszczelki i ładnie odskakuje. Potem wychodzę z domu, jadę ok. 5 min. I amortyzator nie odskakuje, nie ugina się (tylko 2,3 cm.) tak jak to było w domu w domu . Co mam zrobić? Domyślam się, ze to wina uszczelek.

 

Dzieje się tak bo brunox pozostawia powłokę terminów która znika bardzo szybko i znów nie masz takiego poślizgu. Do Twojej wagi to najlepiej amorek z regulacją powietrzną. Jeśli chcesz coś zrobić z tym co masz to najlepiej wymienić sprężynę.

 

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...