Skocz do zawartości

[amortyzator] Boxxer 2012 - Za krótka sterówka ?


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno Boxxera RC z 2012 i trochę zaryzykowałem, bo posiada on krótką sterówkę. Jak rozmawiałem z sprzedawcą i pytałem się o wymiary to w domu wymierzyłem wszystko i wyszło mi, że sterówka będzie 1 mm wystawać ponad górną półkę. Jednak kiedy przyszedł amor okazało się, że nie uwzględniłem przy wymiarach bieżni pod stery oraz tego, że górna półka jest ciut wyższa niż podawane mi przez znajomych wymiary. No i sterówka była kilka mm krótsza niż podawał mi sprzedawca. Sterówka wchodzi w 1/3 wysokości górnej półki. Wbiłem nową gwiazdkę i mocno dokręciłem topcapa i półki w Boxxerze. Mam jeszcze założone przy tym niskie stery redukcyjne na 1,1/8 - Dartmoor exile.

Mogę z tym spokojnie jeździć czy już dzisiaj zacząć poszukiwanie sterówki lub wymiany amora ?

Jeszcze jedno pytanie... Czy zwykłe sklepowe śruby 8.8 nadadzą się do zintegrowanego mostka czy lepiej kupić 12 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

headlock zawsze cos pomoże, ale nikt raczej nie napisze że to będzie w 100% bezpieczne.

A nie myślałeś żeby dać ramę do jakiegoś zakładu gdzie by przyszlifowali główkę ramy po 1mm z góry i dołu, zawsze by pomogło. Chyba że szkoda Ci ramy, albo nie ma co zebrać.

 

Ostatnio w miejscowym serwisie widziałem taki patent, tyle że sterówka sięgała na 1/3 mostka:

do sterówki wbita gwiazdka potem ciasno wbita rurka, która weszła w śr sterówki, tna taką głębokość żeby dotknęła gwiazdki, na nią nabity kawałek sterówki do przedłużenia ok 2cm. Następnie rurka wewnątrz sterówki wraz z tym kawałkiem przedłużającym sterówkę zostały docięte.

 

U Ciebie brakuje pewnie 4 5mm?

 

Jak byś przedłużał to dobrze by było żeby sterówka wystawała ze 2cm ponad półkę, masz mostek przykręcany do półki?

 

http://1.bp.blogspot.com/_HxzGQ65sK2A/TIkqF5reb-I/AAAAAAAAA70/1bTxIvfjFdc/s1600/Hot+Legs+141.jpg

 

Mógł byś zrobić jak na tym zdjęciu, że nad mostkiem dajesz jeszcze podkładkę na 2cm i wtedy mostek ją ściska po bokach.

Edytowane przez RafalSBK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A nie myślałeś żeby dać ramę do jakiegoś zakładu gdzie by przyszlifowali główkę ramy po 1mm z góry i dołu, zawsze by pomogło. Chyba że szkoda Ci ramy, albo nie ma co zebrać.

 

To rozwiązanie odpada, ponieważ nie mam możliwości przeszlifowania ramy u góry główki ponieważ zaczynają się tam spawy. Szlifowanie od dołu główki też mi się nie widzi bo musiałbym od razu szlifować miskę od sterów. 

 

 

 

Jak byś przedłużał to dobrze by było żeby sterówka wystawała ze 2cm ponad półkę, masz mostek przykręcany do półki?

 

Tak... W tej sytuacji tylko takie rozwiązanie mi zostaje. 

 

 

 

U Ciebie brakuje pewnie 4 5mm?

 

Dokładnie tyle. Sterówka nie musi nawet wystawać ponad górną półkę, bo i tak będzie dobrze dociśnięta topcapem. Chodzi głównie o to by śruba dociskająca półkę przy sterówce pewnie się trzymała. Sporo nowych seryjnych rowerów na przycięte sterówki w taki sposób. Mi komfort psychiczny da to 4,5 mm heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że przy założeniu headlocka (mocnego dokręceniu go), mocnym dokręceniu półek i dokręceniu tej śruby na półce przy sterówce powinno być ok, ale mimo wszystko chciałbym mieć ten komfort psychiczny, że wszystko absolutnie jest ok. Nie chciałbym wymieniać amorka, bo jest w bardzo dobrym stanie jak na tą kase za jaką go kupiłem. No i jest w bardzo rzadkim seryjnym malowaniu co bardzo mi się podoba (ciemny, wygaszony... naklejki pod lakierem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Goopi słowni ... nie zwróciłem uwagi co wypluł :D chodziło oczywiście o przedłużenie. jeżeli sterówka ma 1 1/8" są specjalne "przedłużacze" które wkłada się w nią i klinuje. 

BBB_Extender.jpg

Coś takiego, wewnętrzna cześć ma 1" i idealnie pasuje w sterówkę, reszta ma standardowe wymiary, by się dało założyć mostek etc. Oczywiście dodaje to sporo wagi, ale myślę że przy takim widelcu jak boxxxer to mało istotne :P Słyszałem kilak opinii o tym urządzeniu, pozytywne, trochę z tym zabawy ale jeździ sie ok. Ja sam mam w domu, zrobiony prze zemnie taki przedłużacz, bo był mi kiedyś potrzebny :D


 

 

Ja myślę, że przy założeniu headlocka

To patent dobry, ale nie wiem czy przypadkiem faktycznie nie posiadasz za mało rury do bezpiecznego użytkowania.


http://www.kupkolo.cz/redukce-ahead-vidlice-zavit-ahead-al_z93723/ jakieś 35 zł można sobie zamówić, bo trwa zbiorowa zakup w tymże sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sam miałem podobny problem. Te przedłużacze nie są polecane, bo potrafią się luzować. Mi zabrakło ok 5-6 mm. Mam mechanika, który na prasie wymienił mi rurę sterową na trochę dłuższą (nawet miał na stanie, więc koszt nie był zbyt wielki) i to rozwiązanie polecam.

Kiedyś rury można był nabyć od każdego producenta, ale Ci zwęszyli większą kasę na wymianie gotowego kompletu sterówka/korona/górne lagi i jest problem z rurami sterowymi z alu. Stalowe widziałem na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...