Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Widać [emoji14], z daleka. Najbardziej z tyłu jak cię delikwent urywa... [emoji12]

Za to z przodu chyba nie, przynajmniej ja nigdy nie zauważyłem, jakie ma pedały szosowiec nadjeżdżający z naprzeciwka. Natomiast, u mnie pedały górskie są raczej konieczne, bo za każdym razem muszę znieść i wnieść rower na IV piętro, co w butach szosowych było by chyba sporą męką ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ich od 3 lat. Schody, człapanie do sklepu, kiedyś 3 kilometrowa wycieczka z flakiem do domu. Poprawiają przyczepność na wyślizganych, betonowych schodach w klatce schodowej i oszczędzają bloki.

Dla odmiany oceniam ich przydatność na bardzo wysoką. Nie oddam nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... światełko na przód (bo to z MTB niezbyt wyglada) i będzie super ;-)...

 

Witam, z tego co widzę na foto to masz Convoy'a? Ja mam na szosie Convoy'a S2+ 2,8 A i jest spoko, nie uważam, że źle wygląda, a świeci super, spokojnie można grzać z góry po nocach z prędkościami skutera, a w dziurę nie wjedziesz, i niejeden już znajomy się zdziwił jak to małe coś świeci :) a muszę zamocować go sobie tak jak u Ciebie, czyli pod kierownicą, bo mam nad, he he, nie będzie mi się część światła rozpraszać na kablu od klamkomanetki i będzie świecił niżej, a nieco dalej :)

Edytowane przez freak78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Convoy jest spoko światełkiem. Ten jest na owalnej optyce świeci szeroko. Mam jeszcze Dalekosiężnego thrunite-a TN12 i to chyba lepsze światełko do szosy. W szosie nie potrzebny szeroki kąt a raczej zasięg.

 

Ale latarki chce zakładać tylko na jazdy po zmroku. A na codzień jako ze używam światełek również w dzień dla bezpieczeństwa chce do kpl lampki tylnej KNOG Blinder Road R70 dokupić Blinder Road 400 na przód. Stylistycznie będzie bardziej spójnie :-) podwieszę ją pod uchwytem Wahoo i kokpit będzie czyściutki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Świeżo powiększona rodzina Treków. Trek Emonda ALR 5 w kolorze Viper Red. Mówią, że czerwony najszybszy, zobaczymy. Kamień był w zestawie. Pierwsze jazdy już za mną, grudzień jak na razie zachęca, ale towarzystwo chyba rozleniwione.... Jeździć, nie lenić się!

20171213_112204.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek jest szybki, elegancko reaguje. Ma "kopa". Potestuję jeszcze, to znowu dam znać jakie wrażenia, ale początek super. Co do malowania, naprawdę robi wrażenie, zwłaszcza w obecnym natłoku szarych i czarnych matów we wszystkich sklepach. Wiem, że to kwestia gustu, ale coś w tym jest, skoro nawet sprzedawca w jednym ze sklepów powiedział, że wiele rowerów wygląda jakby miały żałobę. (np. zobaczcie nową kolekcję Scott Speedster)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to prezent od żony z okazji... nie do końca wiem :) Chyba to jakas kumulacja urodzin, gwiazdki, tego, że zajechałem dotychczasowy rower do jazdy po mieście i tego, że odkąd przestałem jeździć zacząłem grubnąć :) Mam nadzieję, że nie zabijecie mnie za wrzucanie takiego paździerza, jak by nie było to jest wciąż rower szosowy.

 

 

IMG_20171215_195242.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szajsung napisał:

A to prezent od żony z okazji... nie do końca wiem :) Chyba to jakas kumulacja urodzin, gwiazdki, tego, że zajechałem dotychczasowy rower do jazdy po mieście i tego, że odkąd przestałem jeździć zacząłem grubnąć :) Mam nadzieję, że nie zabijecie mnie za wrzucanie takiego paździerza, jak by nie było to jest wciąż rower szosowy.

a jak wjedziesz nim do lasu to będzie leśny ;)   

 napisz lepiej co to za rama, bo widzę tam jakiś przebłysk geniuszu w postaci 3 mocowań na bidony, od razu podaj prześwit na dolnym widle tylnego koła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower to fuji touring 2018. Do lasu moim tempem tez sie nada ;) ale glownie zalezalo mi na mozliwosci jazdy po warszawskich sciezkach rowerowych. Szosa na oponach 23 bez blotnikow i bagaznika to z doswiadczenia kiepski kompan dojazdow do pracy. Jesli pytasz ile jest miejsca na tylna opone przy suporcie to o ile wiem bez problemu schowam pod blotnikami 700x38 :D

 

Żeby nie było szosa też jest, nawet już tu ją kiedyś wrzucałem.

titan.jpg

Edytowane przez szajsung
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A to moja pierwsza szosa :) 

To scott speedster 60 z 2014 roku, przerzutki i manetki wymienione na sorę, kaseta tiagra, nowa owijka, opony michelin pro4. jak na rower używany (kupiony przez poprzedniego właściciela jakoś w połowie 2015) stan oceniam na 5 z małym minusem (jedynie jakieś otarcia na obręczach). liczę na lepsze wyniki w maratonach mtb po wprowadzeniu szosy do treningu ;) rower mam od środy i jestem zachwycony, chociaż muszę się nauczyć tym jeździć bo wsiadłem na szosę 2 razy i mało brakło a byłby szlif i parkowanie w bagażniku jakiegoś merca :D 

20180113_140023.jpg

Edytowane przez misiojedzie
  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.10.2017 o 09:48, heavy_puchatek napisał:

...

Później kupiłem sobie coś szybszego i dość lekkiego - Columbusa alu-carbon na Ultegrze 6500. Mam go do dzisiaj, chociaż teraz czeka już tylko do wiosny kiedy łatwiej będzie się go pozbyć i zajmuje cenną przestrzeń w mieszkaniu. Dobra maszyna, nastoletni osprzęt działa dokładnie jak mój nowy, różnic w działaniu w sumie nie ma, najwyżej niuanse w budowie. W sumie nie wiem czego się spodziewałem po nowej maszynie :D

hJtCiRk.jpg

Nie jeździłem ładnych parę lat, ostatnio wziąłem się znów do roboty i kupiłem sobie prawdziwe maleństwo. Sztywne, wygodne, w końcu szyte na miarę - tak samo krótka rama, krótka główka, mostek, kiera compact, korby 165, przełożenia 50-34 i 11-28 więc też w sam raz, nic poza sterami z wysoką pokrywą nie musialem zmieniać. Ostatnio zrobiłem pętelkę 220km po górach - ani bólu tyłka, ani pleców, górny chwyt, dolny chwyt, wszędzie rewelacja. Do małej ramy zmieściłem dwa litrowe bidony, czego chcieć więcej :) Zabawka chyba odrobinę cięższa niż poprzednia, ale to szczegół. Grunt, że jest śliczna.

...

 

 

 

Witam, super, że Ci się podoba, ale odniosę się do ważnej kwestii którą poruszyłeś, mianowicie właśnie ja mam bardzo podobną do tego Columbusa kilkunastoletnią holenderską szosę na alu-carbon na dura ace 7700 którą w tym wątku przedstawiłem, i podobne odczucia, właśnie nie wiem, czy lepszy sprzęt coś nowego wniesie, w tym co mam działa wszystko jak w zegarku i już chyba na długo ten rower u mnie zostanie, nie wiem czego oczekiwałbym od lepszego roweru, ewentualnie mniejsza rama full-carbon, a reszta to co mam do przełożenia z czasem do lepszej mniejszej lżejszej nieco ramy, przejechałem się ostatnio rowerkiem kolegi, Specialized alu na nowej shimano 105 i ramie o 2 cm krótszej czyli takiej, na jakiej ja powinienem jeździć, jakoś różnicy nie odczułem poza wrażeniem przykrótkiego roweru, he he, przyzwyczaiłem się do dobrze pode mnie ustawionego mojego roweru, hamulce kolega miał słabe, ale dlatego bo słabe ustawił, poza dodatkowymi dwiema koronkami na kasecie więcej od mojego starego dura ace, nic szczególnego, oba rowerki na hollowtechu 2, sztywność i jakość działania bardzo podobna... 

Edytowane przez freak78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...