Skocz do zawartości

[rower] Nasze szosówki


deschek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Uff i ja zakupiłem rowerek szosowy :)

Teraz przesiadka z MTB na szose :)

 

Udało mi się okazyjnie kupić Kellys URC 9.9 :)

Jest to składak. Rama z 2005r. Widelec tylny carbonowy.

Rowerek ma śmieszny przebieg (podobno około 1000km). Stan osprzętu jest idealny. Zero zużycia. Najbardziej ślady użytkowania (ale i tak naprawdę znikome) widać na tylnym kole. Ale to drobnostki. Rower wyglada jak nówka :)

Jedyne co mi sie "średnio" podoba to owijka. Ale reszta jest bombowa :) Nareszcie mam troche carboniku :) Waga raczej na pewno poniżej 8kg. Dorwe wage to sprawdzę.

Mam jeszcze do kompletu pedały LOOK, ale ich jeszcze nie zakładałem i... nie wiem czy założe. Musze przymierzyć bloki czy do moich butów specialized z MTB podejdą :D Jak nie, to przykręcam pedały z MTB :)

 

Nie będę się za bardzo rozpisywał. Wszystko na fotce widać.

Osprzęt - grupa dura ace.

Koła - Mavic Ksyrium SL

kokpit (mostek + kierownica + podkładka carbonowa) Bontrager race lite

Stery - Ritchey WCS Carbon.

 

Rower kupiłem od gościa, który prowadzi sklep rowerowy. To był jego prywatny rower. Zapłaciłem za niego mniej, niż kosztuje nowa rama z widelcem :)

 

Oto fotka mojej ślicznotki :)

 

 

PS: Kierownica i siodełko zostały już poprawnie ustawione :)

post-101205-1196551067_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rama to dawne EV3 więc nie wypas, wypasem byłoby EV4 (FG Lite). A siodełko to nie wypas, hę? Łancuch wypas, w końcu Campa Record. ITM Millennium to był kiedyś sam szczyt, więc wypas. Opony też wypas. Owijka wypas. Kołeczko Avida też wypas, w końcu najwyższy model (bo innego nie ma :D). Kaseta to na pewno nie wypas, bo 14-25 to burackie stopniowanie, 11-21 to byłby wypas ;o)

 

A tak na serio, miałem okazję nabyć szosówkę po świetnej cenie, potem zmieniłem ramę, zmieniłem widelec, siodełko, kierownicę, owijkę, pokombinowalem z kasetami. Dostosowałem rower do swoich możliwości i swoich za długich nóg i za krótkich rąk jak na mój wzrost (stąd tyle podkładek pod mostkiem).

 

Moje wlasne możliwości fizyczne nie są w stanie nawet zbliżyc się do możliwości technicznych jakie daje ten sprzęt... Więc po co mi większy wypas?

 

Może raz w roku zdarza się, że pojadę jakaś trasę w takim tempie, że potem mogę sobie usiąść i powiedzieć sam do siebie: "dzisiejszą jazdą zasłużyłeś na ten rower". Poza takimi chwilami, w zasadzie wstyd się z moimi możliwościami na takim rowerze pokazywać między ludźmi ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja sie tak średnio w szosach orientuje, ale ten kelly's ma pedałki górskie. zaczęli to montować już seryjnie czy jak to jest? osobiście jeżdżę na górskich w singlu ale to dlatego bo nie mam szosowych butów tongue.gif

 

Mam pedały LOOK'a które dostałem do roweru, ale nie mam bloków. Pozatym mam buty z MTB :D Na razie zobacze jak mi sie tak będzie śmigało :) Jeśli faktycznie będą za małe te pedały to pomyśle wpierw nad zaimplementowaniu bloków do moich Speców z MTB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od wczoraj stałem sie posiadaczem rowerku Scott Speedster S 30. Jeszcze nim nie jeździłem :P na razie czekam na pedały. Zmienie w najbliższym czasie sztyce na sztyce z jarzmem w osi pionowej i będę zbierał na jakieś dobre kółeczka.

 

scottgn5.th.jpg

scott2kz8.th.jpg

 

Zdjęcia robione telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pochwalę się moim pierwszą szosą :(

Szosa jest z drugiej (ciekawe czy tylko :P) ręki. Jest ona jedną wielką zagadką dla mnie :) Aczkolwiek jeździ jak dla mnie bardzo dobrze, a przynajmniej jak na rower za niecałe 200zł.

 

Z powodu że nie wiem za dużo o rowerze więc piszę to co można wyczytać na częściach.

 

Rama - Mercier

Rozmiar ramy - M (54-56cm?)

Widelec - Zagadka, ale chyba od kompletu.

Mostek - Competition (Made in France)

Kierownica - Baranek

Klamki hamulcowe - Sulky

Kurki od przerzutek - Huret

Przerzutka przednia - Huret

Korby - Solida (56/4x?)

Wkład suportu - ??

Przerzutka tył - Huret

Kaseta - Dura-Ace

Hamulce - CLB

Piasta przód - Chyba Shimano

Piasta tył - ??

Obręcze - Mavic MA2 700c

Opony - Continental Super-Sport 25-622 (700x25c)

Sztyca podsiodlowa - ??

Siodło - Selle Royal (wyciągnąłem z mojego MTB)

Pedała - ?? (Kupuje sobie jakieś noski :D)

 

Mam takie pytanko > opłacało się jak na pierwszą szosę za ~200zł?

Może ktoś wie coś więcej o firmach Mercier, Sulky lub Huret?

 

>Click>14 zdjęć tego roweru na Picasie<Click<

 

DSC_6306%20(Large).JPG

 

DSC_6293%20(Large).JPG

 

DSC_6303%20(Large).JPG

 

DSC_6305%20(Large).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zawsze dziwne.Kupujemy rower i co mówimy "na początek wystarczy".Nie wiem jak u Was u mnie początek trwa niemiłosiernie krótko po czym zaczyna się wymiana części.Czasem wydaje mi się ,że lepiej by było sobie poskładać rower -przynajmniej tak jest w moim przypadku :D

 

 

A to moja szosówka od nowości się trochę zmieniła :D W tym roku i jak dobrze pójdzie to już za miesiąc zmieniam koła te niemiłosiernie klocowate.Poza tym rower będzie bez zmian

 

 

 

dsc00109z.th.jpg

 

dsc00019i.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...