Skocz do zawartości

[narzędzia] wysokiej jakości klucze do warsztatu - jakie wybrać?


Pixon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Chciałbym poinformować, że wszystkie nasze narzędzia niezależnie od marki - TOPEX, GRAPHITE, NEO TOOLS - są wykonane z najwyższą starannością oraz dbałością o każdy szczegół. Wykorzystujemy najlepszej jakości materiały po to, aby przekazać w Państwa ręce narzędzia niezawodne oraz trwałe. Jeśli pojawiłyby się dodatkowe pytania z Państwa strony, z miłą chęcią udzielę na nie wyczerpującej odpowiedzi. Pozdrawiam, Tomek Grupa Topex

Ja uzywam Neo grzechotki i szczypce do linek i są ok, o topex nie chce slyszec, yato ujdzie w zaleznosci z jakiej tajwanskiej fabryki wyjdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Tomku, rozumiem dbałość o imię firmy ale pomiędzy Neo Tools a Topexem jest przepaść technologiczna niezależnie kto by o tym pisał.

Mając powyższe na uwadze jeżeli tak  jest (

 

Wykorzystujemy najlepszej jakości materiały po to, aby przekazać w Państwa ręce narzędzia niezawodne oraz trwałe.
, proponuje wprowadzić jedną nazwę dla produkowanych narzędzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...narzędzia TOPEX ... są wykonane z najwyższą starannością oraz dbałością o każdy szczegół. Wykorzystujemy najlepszej jakości materiały po to, aby przekazać w Państwa ręce narzędzia niezawodne oraz trwałe

Pan raczy żartować, topex to przysłowiowa jednorazówka. Nie polecam nikomu, chyba że do użycia od wielkiego dzwonu, to samo z produktami marki Toya - buble. Razem z wynalazkami z biedronki. Wkrętak który padł przy pierwszym użyciu bo dostał mega trudne zadanie czyli rozkręcanie laptopa (te małe z pierwszego rzędu ogółem tragedia, duże słabo średnio ale od biedy mogą być

 147026.jpg

 i młotek który po lekkim remoncie się rozwalił (dosłownie). To tak na przyszłość przy okazji wynalazków z biedronki. Cena w ich przypadku naprawdę zrobiła swoje.

 

@ishi  - skorzystaj z gwarancji i daj znać jak się do niej ustosunkowali, ciekawy jestem bo pokładałem w tej firmie nadzieje. Mam klucze oczkowe od nich i jak na razie dają radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslem ze mlotek topex da rade:) ale sie myliłem :woot:.

Co do yato to mam mieszane uczucia, raz sie sparzyłem jak kupilem imbus gwiazdke do uzycia doslownie raz przy samochodzie odkrecic odkrecilem ale pekl przy dokrecaniu skonczylo sie wizyta w warsztacie samochodowym (musiale tam pojechac bez drzwi bo sie nie dalo zakrecic :teehee:-pekniety yato;/ ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Witam, Chciałbym poinformować, że wszystkie nasze narzędzia niezależnie od marki - TOPEX, GRAPHITE, NEO TOOLS - są wykonane z najwyższą starannością oraz dbałością o każdy szczegół. Wykorzystujemy najlepszej jakości materiały po to, aby przekazać w Państwa ręce narzędzia niezawodne oraz trwałe. Jeśli pojawiłyby się dodatkowe pytania z Państwa strony, z miłą chęcią udzielę na nie wyczerpującej odpowiedzi. Pozdrawiam, Tomek Grupa Topex


  Zabrzmiało jak wyświechtana formułka reklamowa.  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak:)

jak by były takie super to by nie kosztowały (topex ) kilka PLN i nie były sprzedawane w supermarkecie. Niestety z jakościa drastycznie rośnie cena, trzeba tylko znaleźć taki punkt dla danego narzedzia  (cena) za który warto go kupić. Ja mam coś kupic z a kilka PLN i uzyc 2-3 razy a pozniej smietnik  (Topex) to juz wole zaplacic 4 razy tyle i korzystać przez kilka lat np.

Milwaukee Tools :thumbsup:  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z wieloma naprawde dobrymi specami i jeśli chodzi o klucze to każdy mówił, że klucze kupuje się zazwyczaj tylko raz i ma się je do końca życia- no ale trzeba kupić dobre klucze.

Co do topexa to dno i kilometr mułu. Żeby płacić i się denerwować, a do tego robota nie zrobiona to trochę nie teges. Omijać szerokim łukiem.
Sam używam kluczy stanleya i jeszcze mnie nie zawiodły, nawet przy odkręcaniu imbusami zapieczonych zacisków hamulcowych w samochodach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad 5 lat męczę intensywnie duży zestaw kluczy Halfords (podobny zestaw do tego: http://www.halfords.com/motoring-travel/tools-diy/socket-sets/halfords-advanced-professional-170-piece-socket-ratchet-spanner-set ). Dałem za nie około 200-250 Euro, ale nie żałuję. Klucze nie do zajechania i przez ponad 5 lat NIC się nie zespuło, objechało, pękło, etc. W komplecie dodatkowo nasadki udarowe, nasadki do świec, imbusy, torxy, dodatkowe nasadki metryczne, kilka grzechotek (na rózny rozmiar nasadek) i płaskie grzechotki - bardzo przydatne, jak nie ma jak podejść zwykłą nasadką a mamy małe pole manewru :) Dożywotnia gwarancja. Tylko na naszym rynku chyba nie są łatwo dostępne, ale naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, postanowiłem wymienić domowe, badziewne narzędzia na coś porządnego. Chciałbym kupić dobry zestaw kluczy płasko - oczkowych oraz nasadowych i może jakiś zestaw  szczypiec (kombinerki, szczypce tnące i zwykłe szczypce).

 

Imbusy już kupiłem firmy Bondhus i śmiało mogę polecić innym. Bardzo twarde i bardzo dobrze spasowane. Przedtem miałem Topex to nawet nie ma co porównywać - wylądowały na śmietniku.

Zestaw śrubokrętów kupiłem Dexter (marka własna Leroy Merlin?) i nie mogę powiedzieć złego słowa. Wyglądają na solidne i jak na razie brak oznak zużycia. Poprzednie jakieś no name - śmietnik :)

 

Narzędzi potrzebuje tylko do użytku własnego, jednak chciałbym kupić coś po ma dobrą jakość i przede wszystkim są dobrze spasowane z rozmiarem śrub i nie wyrobi się po kilku użyciach.

 

Myślałem na takimi markami jak: Proxxon, Jonnesway, Beta itp. tylko czy do domowego kręcenia raz, dwa razy w miesiącu potrzebuję takiego drogiego klucza? Oczywiście nie trzeba kupować od razu zestawu i można wszystko kompletować "po trochu".

Nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie nam odkręcić jakąś zapieczoną śrubę gdzieś przy aucie itp. więc wole raczej kupić od razu dobre klucze niż inwestować w półśrodki a później w razie czego się wkurzać, że g...

 

Co byście poradzili, kupić od razu porządne w.w firm czy może coś tańszego typu Yato, NEO, Coval itp. Chociaż z tego co widzę to wcale aż takie tańsze to to nie jest, no ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kup Proxxony i zapomnisz o potrzebie zmiany kluczy do końca życia. Kupuj od razu w komplecie. Będziesz miał albo wygodny plastikowy blister o np. taki:

http://allegro.pl/proxxon-klucze-plasko-oczkowe-12-szt-slim-etui-i5681245458.html

 

albo możesz kupić w wersji z futerałem do powieszenia na ścianie.

 

http://allegro.pl/proxxon-klucze-plasko-oczkowe-6-21mm-15szt-futeral-i5325927319.html

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie zgubisz nigdy pojedynczych kluczy.

Polecam. Używam od 2 lat bodajże, przy rowerze i aucie swoim, narzeczonej, rodziców, siostry... Jeśli chcesz mogę Ci zrobić zdjęcie zbliżenia klucza w najbardziej popularnych rozmiarach 15, 17...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kup Proxxony i zapomnisz o potrzebie zmiany kluczy do końca życia.

 

Też jestem tego zdania, ale wolałem się upewnić :) W sumie zaoszczędzić 50 zł to żadna oszczędność a przynajmniej wiem ,że mam produkt z "najwyższej" półki.

Zdjęć nie musisz robić wiem, że to klucze nie do zdarcia.

 

A co sądzisz o tym zestawie kluczy nasadowych, który kupiłeś ? Retoryczne pytanie, ale ja wolałbym same nasadki z grzechotkami, bez imbusów i bitów, bo to wole kupić osobno (imbusy już mam).

Pisałeś kilka stron wcześniej, że kupiłeś jakiś zestaw bitów w Castoramie, dobre to? Proxxon nie bardzo ma taki zestaw, raczej bardzo specjalistyczne, których pewnie nigdy w życiu nie wykorzystam. Wolałbym zestaw takich standardowych, ale za to wszystkie rozmiary. Ktoś tam wcześniej chwalił bity NEO, że podobno nie do zdarcia, nie wiem czy o te chodzi, ale taką skrzyneczkę bym przyjął: http://allegro.pl/zestaw-bitow-specjalnych-z-uchwytem-mag-99cz-neo-i5221013667.html

 

Generalnie temat rzeka, bo chciałbym kupić duuużo rzeczy, ale znowu bez przesady po prostu te najbardziej potrzebne, których używa się na co dzień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

zestawie kluczy nasadowych, który kupiłeś ?

 

Zestaw bardzo fajny. Wszystkie nasadki, które są potrzebne zarówno w 1/2" jak i 1/4" są na miejscu. Grzechotki po tym czasie dostały lekkich luzów, prawdopodobnie mój błąd, bo zdarzało się, że nimi odkręcałem zapieczone śruby bo nie miałem czym, Pozostałe elementy w stanie doskonałym. Nasadki nawet te najgorsze spełnią Twoje wymagania. Bity kupiłem w Castoramie do pracy precyzyjnej, przy rozbieraniu telefonów, i innych sprzętów elektronicznych. Bity są firmy Vorel. Straszny badziew. Część płaskich bitów już się wyrobiła, poskręcała. Śmietnik. Bity w zestawie Proxxonowym przydają się. Są to najbardziej standardowe rozmiary często spotykane np. jak pracuje przy aucie. Imbusy 4, 5, krzyżak, płaski. Super!

 

Jeżeli chodzi o bity to tu już zostały polecone: Wera lub Wiha. Nie bawiłbym się z NEO. Chociaż podobno mają 25 lat gwarancji? Zastanó się czy taka ilość różnych rozmiarów bitów jest Ci rzeczywiście potrzebna.

Sprawdź te bity.

http://allegro.pl/bity-zestaw-6-sztuk-plaskie-ph-pz-wera-056155-i5569515901.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pixon, myślałem właśnie nad zestawami Proxxona od początku, a teraz to mnie już w ogóle przekonałeś. Z tego tematu można się w ogóle dużo dowiedzieć, więc nie pozostaje nic innego jak tylko kompletować narzędzia i do roboty :)

Na gwałt niczego nie potrzebuję, więc postanowiłem, że co miesiąc sobie coś kupie i za kilka miesięcy będę miał już wszystko czego mi trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie!

Jak już wspominałem wcześniej, dla wymagających użytkowników polecamy narzędzia marki GRAPHITE i NEO (część z nich sprzedawana jest z nawet 25-letnią gwarancją). Narzędzia marki TOPEX są przez nas nieustannie dopracowywane dla osiągnięcia możliwie najlepszej jakości przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Pozdrawiam, Maciek, Grupa Topex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Topex i jakość? :D Niedawno potrzebowałem klucz rurkowy 9 mm. Kupiłem takowy w markecie - Topex 8/9 mm bo innych nie było. W domu ze wściekłością stwierdziłem, że 8 jest ok, a po drugiej stronie gdzie miał być 9 mm jest tylko okrągła, niewytłoczona rurka! Z ciekawości zacząłem manipulować przy tym kombinerkami i gięło się jak plastelina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania, że warto kupić jakiś zestaw ze średniej półki a do prac specjalnych dokupić pojedyncze klucze wysokiej jakości.

Tak się składa, że np. klucz 24 nasadowy na 1/2 cala będzie dobry Neo czy tam Yato ale jak już chcesz na 3/4 lub 1 cal bo śruby wściekle zakręcone to "średnia półka" wymięknie.

Podobnie jak trzeba znaleźć nasadkę z cienkimi ścianami bo standardowa się nie mieści.

 

Klucze imbusowe... Małe rozmiary muszą być z dobrej stali, większe z racji ilości materiału dają radę nawet z tych tańszych.

 

Kiedyś potrzebowałem "szósteczki" do przytrzymywania kolumn amortyzatorów. Wymiękały wszystkie. Dopiero Gedore dało radę ale "płasko-oczkowa" szósteczka kosztowała 40zł...

 

Tak więc kup coś średniego a jak poszczególne elementy będą padać to zastąpisz lepszymi.

Z resztą i tak chyba w żadnym komplecie nie spotkasz np. nasadki 18 lub 16...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

NEO i COVAL

 

Do COVAL'a przekonałem się w czasach gdy aktywnie uprawiałem wspinaczkę skałkową i zdarzało się zakładać spity. Później przy obsłudze i budowie parków linowych. Och niejedną "wypasioną" 13 i 17 się ukręciło.
NEO - mam jakieś kombinerki, jednego "szweda", punktaki i wybijaki. Też dają radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...