Skocz do zawartości

[Napęd] Czy podzespoły będą ze sobą pasować?


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem.Mam juz połowe gratów więc poniekąd ich strata.

Zaraz napisze jeszcze raz ;)

 

Co do tego sklepu,odpisali,gościu bardzo pomocny,przychylny i miły. Podpowiada co można zmienić,ulepszyć etc.Super kontakt no i jak ktoś chce to niech napisze na maila info@rowerplus.pl

o dostępność i ceny,a nie pożałuje ;)

Mam nadzieję że nie dostanę warna za reklamę  :icon_cool:

Witajcie :)

 

Na wstępie dziękuję za miłe słowa. Rowerplus.pl to moje dziecko - i tak jak każde dziecko, ma jeszcze swoje "dziecięce problemy", za które najmocniej przepraszam (m.in. nie obiecujemy stuprocentowej dostępności towaru, bo nie działają jeszcze wszystkie moduły sklepu, a "sztywna" cena 1000 zł na większość produktów oczywiście nie jest faktyczną ceną towaru; na swoje usprawiedliwienie powiem jedynie, że informujemy o tym na stronie głównej), jednak już wkrótce ruszamy w Sieci na dobre :)

 

Zamówienia realizujemy już teraz, więc gdybyście mieli pytania o naszą ofertę, możecie do nas napisać w każdej chwili na adres info@rowerplus.pl. Na maile odpowiadamy zawsze najpóźniej na drugi dzień roboczy - jeżeli do tego czasu nie otrzymacie odpowiedzi, proszę o sprawdznie folderu "Spam". Możecie również zadzwonić (796 070 946) :)

 

Mam nadzieję, że ten post nie będzie potraktowany jako nachalna reklama. Po prostu chciałbym wyjaśnić to, co nie jest do końca jasne.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki napędu po złożeniu (Post 2707). http://www.forumrowerowe.org/topic/110050-galeria-pokaz-twojego-29era/page-136?do=findComment&comment=1430513

 

W szczególności do Darka. Mit o jakichkolwiek problemach z regulacją został całkowicie obalony. Napiszę tak: Złożyłem wszystko, przeciągnąłem linkę, ustawiłem śrubką regulacyjną przerzutkę równo z pierwszą zębatką, dość napiętą linkę skręciłem, na tym polegała regulacja w moim przypadku. Wrzucam bieg manetką - z tyłu wchodzi bieg. Bez zająknięcia. Tyle w tym temacie :D

 

Gorzej z przednią przerzutką. Pasuje idealnie. Niestety okazało się, że pancerz jest spękany i nie dam rady wyregulować, więc jestem o linkę (tak się rozeszła, że się nie nada) do tyłu.

 

Mnie się tam bardzie Korba Deore podoba ;)

 

PS. Co do "Mam nadzieję, że ten post nie będzie potraktowany jako nachalna reklama. Po prostu chciałbym wyjaśnić to, co nie jest do końca jasne.", jako autor tematu nie mam nic przeciwko. Wręcz sam zachęcam do skorzystania ze sklepu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zmienię jeszcze tylko tarcze na chyba RT-66 i amorka na coś tańszego powietrznego.Myślałem o Rock Shock XC32 TK Solo Air ale widzę że już prawdzie nigdzie go nie ma,a jak jest to bez promocjii ;)
Reszta zostaje czyli rama, koła i hample ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower w którym chce części wymieniać to kross hexagon x2 a częsci to:

-Alivio ST-M430

-Łańcuch Deore CN-HG53

-Koło tylne 26" V-brake SWIFT + Joytech D072

-Kaseta Alivio CS-HG50 9rz

-Przerzutka tylna SLX RD-M662


wszystkie opinie na temat tych części lub lepsze propozycje mile widziane:) a cena w jakiej chciałbym się zmieścić to 500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna sugestia z mojej strony: zamiast klamkomanetek proponowałbym osobno klamki i osobno manetki. W razie awarii wymiana pojedynczego komponentu będzie tańsza, a poza tym gdybyś w przyszłości chciał przejść na hydraulikę, będziesz miał mniej pracy i kosztów na głowie.

 

Zamiast przerzutki SLX możesz też pomyśleć nad Deore. Różnica w kulturze pracy jest praktycznie zerowa, za to cena korzystniejsza. Zaoszczędzone pieniądze mógłbyś przeznaczyć albo na manetki+klamki, albo np. na lepszy łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę osób tutaj napisze i temat zostanie podpięty :D

 

 

-Alivio ST-M430

-Łańcuch Deore CN-HG53

-Koło tylne 26" V-brake SWIFT + Joytech D072

-Kaseta Alivio CS-HG50 9rz

-Przerzutka tylna SLX RD-M662

 

Osobiście do ładnej srebrnej kasety wziął bym tego koloru łańcuch. Dużo lepiej będzie wyglądało takie połączenie.

W sumie proponuję takie rozwiązanie jak Wojtek.

 

http://allegro.pl/kaseta-zebatek-shimano-hg50-9rz-cs-hg50-11-32t-i3978348889.html

http://allegro.pl/shimano-cn-hg73-114-ogniw-9-biegowy-lx-slx-105-mtb-i3954389665.html

Koło niech będzie (to te na allegro za niecałe 100zł?)

http://allegro.pl/przerzutka-tylna-shimano-deore-rd-m531-9-rzedowa-i3949552912.html

http://allegro.pl/shimano-acera-sl-m390-manetki-mtb-3x9-rz-linki-i3925604320.html

http://allegro.pl/klamki-v-brake-shimano-bl-m421-polecam-i3954823726.html

Wychodzi 387zł + koło. Proszę o komentarz mojej propozycji ;)

 

Skonsultuj się jeszcze ile by to wyszło w sklepie rowerplus.pl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie doradźcie, chce kupić kasetę hg-81 ale nie wiem którą wersję. Wcześniej bodajże Synergy proponował 32T bo jest fajniej zestopniowana i łatwiej się rozpędzić, a ja na dobra sprawę nie wiem jaka będzie dla mnie odczuwalna różnica między 32,34 a 36T.Jeżdżę po dosyć płaskim,aczkolwiek dużo po lasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak po dość płaskim to bierz 32 :P A nawet 30. Znajdź największa górkę jaką masz pod ręką wrzuć teraz na kasecie ( nie wiem jaką masz) ale odpowiednio 28/30/32 i zobaczysz czy jest ok czy za ciężko i z tą widzą wybierz sobie kasetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopiero teraz? Ja mam już zrobione blisko 1000km :D Myślałem, że już dawno wszystko masz :)

hajs sie długo nie zgadzał, + nowa furmanka więc sam rozumiesz :D

Z ciekawości ile dałeś za to wszystko? Również się przymierzam do tego napędu. Najtaniej znalazłem za 899 w Cyklomanii. Jedynie myślałem o manetkach XT, bo na te podobno ludzie narzekają.

kupowałem w różnych sklepach,na allegro i tablicy i wyszło mi ok 940zł. Wiadomo, że jak kupujesz całość na raz w sklepie to jesteś w stanie dostać te 10-15% rabatu,ale najpierw trzeba mieć te 1000zł prawie odłożone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...