Skocz do zawartości

[regeneracja] Ile trwa regeneracja?


Marian_CK

Rekomendowane odpowiedzi

To ja sie podepnę... nie chciałem zakładać nowego tematu i tutaj pozwoliłem sobie zapytać: Po jakim czasie organizm "przemienia" to co zjedliśmy w energię?? Np takiego snickersa???

 

Moge się mylić, ale wydaje mi się że dla Snickersa zajmie to jakąś godzinę. Oczywiście im "cięzszy" posiłek tym dłużej jest trawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas regenaracji zalezy od wielu czynników (ilość h snu, dieta, warunki bio i meteo) i indywidualnych predyspozycji (wiek, stopien wytrenowania, sposob trenowania). Praktycznie trudno jest to jednozncznie określić. czytałem, że wyczynowcy (szybkosciowcy) potrafią uzyskać pelną "mobilizację" nawet po 12 - 14 godzinach, ale onizazwyczaj poddają sie róznym specjalistycznym zabiegom (kriogenika itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu napisalem artykuł na www.pro-cycling.org o znaczeniu wypoczynku. Jest tam tez taki prosty domowy sposób na okreslenie stopnia regeneracji naszego organizmu. Oczywiscie sposób ten oparty o tzw. tętno spoczynkowe zaraz po przebudzeniu jest obarczony pewnym marginesem błędu jednak pozwala nam przynajmiej w przyblizonym stopniu określić stan naszego organizmu w kolejnym dniu po treningu.

 

 

Oto link bezpośredni do artykułu:

http://www.pro-cycling.org/index.php?kateg...rady&artykul=14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...