Skocz do zawartości

[dyskonty] Lidl, Biedronka, Aldi etc. oferta rowerowa 2014 cz.1


Rekomendowane odpowiedzi

Również kupiłem kask i jestem bardzo zadowolony.

Kask wygodny i dobrze wygląda na głowie - a sporo kasków przymierzałem i jakoś nie leżały (poza decathlonowym za 169)

Przejechałem 10 km w nim i nic na głowie nie przeszkadza.

Plus za lampke i siateczkę przeciw owadom.

Kumple z pracy też kupili po sztuce.

Kupiłem też koszulke czerwoną z długim rękawem. Fajna za 35zł rewelka. Krój przyzwoity - trochę luźne końcówki rękawów. Rozmiarówka tym zarez zawyżona - L jest na mnie luźnawa a powinna być b. dopasowana.

Ja polecam obie rzeczy.

 

 

Witam, Kask zakupiony szary wydaje sie być fajnie zrobiony zobaczymy wieczorem po rundzie rowerowej. Natomiast chciałem kupić również koszulkę na rower z długim rękawem, ale że jestem "przykurcz" to m/l jest dla mnie za duża :)

 

ale kaskiem jestem miło zaskoczony:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, wyjmij kołek z d.. bo Cię chyba uwiera. A po drugie, to jak się już uczepiłeś koła samochodowego, że Cię nic nie obchodzi to może odnieś się do reszty, bo ja dalej twierdzę, że podniesienie ciśnienia o 3 bary w kole od kolarki a w kole od zjazdówki nie może być zrealizowane tą samą ilością machnięć pomki, po prostu precyzuj co chcesz powiedzieć, bo takie rzucanie "5 razy machniesz i git" to wprowadzanie ludzi w błąd. Potem kupią i będą mieć pretensje.

Rozumiem że w rowerze zjazdowym pompuje się z 6 na 9bar? Toż nawet krety się domysli, że chodzi o koło w rowerze szosowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompkę kupujemy raz na X lat, więc chyba lepiej dołożyć lepiej do polecanej i sprawdzonej Beto

http://www.cyklotur.com/akcesoria/pompki-rowerowe/podlogowe/p,pompka-podlogowa-cmp-069-z-manometrem-beto,170765.html

 

Ale to tylko moje zdanie ;)

Przecież to te same pompki podobnie jak ta teleskopowa ręczna - kopie beto, może nawet z tej samej fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość forestowy

Kupiłem:

Kask - mój pierwszy kask, dopasowany bdb do mojego czerepu, po 20 km stwierdzam że jak za ta kasę to bajka. Certyfikaty są, obym nie musiał się nigdy przekonać co warte...

Lampki - wykonanie porażka, nie wiem jakim cudem to niby spełnia norme na zachlapanie. Nie widzę wskaźnika wyczerpania baterii. Idę o zakład że te zasuwana obudowa po kilkunastu razach będzie nadawała się do zaklejenia taśmą. Tylna tylko jedna dioda i jeden tryb świecenia. Przednia WIELKA ale świeci jak dzika :) Szkoda że nie ma migania. W sumie taka kasa za to że żal narzekać.

Pokrowciec - nawet nie rozpakowałem, przetestuje po sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forestowy wskaźnik wyczerpania baterii jest w przycisku włączania lampy jak się zapali na czerwono to znaczy że juz słabe baterie ale na słabszym trybie jeszcze pare godzin pociągną, co do obudowy to przegrasz zakład wymieniałem już z 10 razy baterie i wszystko jak od nowości trzyma nic nie trzeba zaklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zdecydowałem się na kask. Robi dobre wrażenie. Lampa z tyłu nie świeci zbyt mocno, ale awaryjnie może być. Ciekawe jak sprawdzi się na dłuższej wycieczce. Jeśli ktoś się zastanawia, to za tą cenę polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jedziemy w trasę o 19.13 w województwie zapowiadają zachód słońca to o 20 będzie, można już zobaczyć efekty tej lampki z Lidla, to zaraz napisze moje uwagi co do niej  

I jak wrażenia z jazdy z tą BIG lampką? Nadaje się do jazdy po nieoświetlonych drogach wiejskich? Jak długo baterie trzymają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na jakimś innym forum że pasuje ładowarka od Nokii starego typu w to wejście, jednak ładowanie trwa 8 godzin :P Miałem iść pojeździć żeby sprawdzić skuteczność lampki jednak trochę popadało i jest mokro :( Może jutro mi się uda :)

EDIT: Przed chwilą byłem w lidlu aby oddać za małą koszulkę-  wróciłem z kaskiem. Jak na taką cenę sprawia pozytywne wrażenie. Zostało jeszcze sporo sztuk jednak w większości bez pudełka, niektóre były już poobijane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie ja też mam pytanie do lampek- o co chodzi z tym wyjściem na ładowanie akumulatorów?

Kupujesz swoje akumulatorki, pakujesz do lampki, kupujesz pasującą ładowarkę (w elektronicznym powinni Ci coś znaleźć; o ile nie było w tym rzucie w zestawie), jak się wyczerpią to podpinasz do prądu i... ładujesz. 

Dotyczy to tylko przedniej lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Odpakowałem i sprawdziłem. W porównaniu do Marctronic Alpha220 daje dobrze czadu. Jutro w nocy sprawdzę to wrzucę film. Tylna lampka jedna dioda, nie daje jakoś szczególnie mocno, ale jako sygnalizacyjna jest ok. Martwi mnie tylko czy ta plastikowa obudowa przedniej lampki nie rozpadni się od jazdy po wertepach. Do tego mocowanie lampki tylnej jest od czapy. Jakis pasek z klipsem. Obawiam się czy to wytrzyma.

Jechałem dzisiaj godzinę w koszulce funkcyjnej- bomba. Doskonale ociepla, odprowadza pot, no spełnia swoje zadanie w 100%. Na nią miałem rowerową z krótkim rękawem i nie było mi zimno w ręce. Miałem też spodnie L na szelki i tu klops. Spodnie ogólnie spoko, bardzo bardzo ciepłe. Ale przód mają bardzo wysoko i kompletnie nie oddychają. Co skutkuje tym, że brzuch cały pływa mimo koszulki funkcyjnej pod. Ale to już raczej urok takiego rozwiązania. Z dwojga złego to wole to niż miałyby mi z tyłka spadać. A i skarpety rewelacja, kupiłem 2 pary, ale chyba dokupie jeszcze dwie.
Pokrowiec na rower solidny, nie spodziewałem się tak grubego materiału. Trochę za mały żeby dwa rowery schować, ale jakby je ścisnął to może i da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do tego mocowanie lampki tylnej jest od czapy. Jakis pasek z klipsem. Obawiam się czy to wytrzyma.

Ja mam zamontowaną tą lampkę na tylnym trójkącie. Na większych wybojach jest problem, bo lampka zaczyna 'uciekać' w stronę koła. Ale jak zamontujesz na sztycy to myślę, że nie będzie takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie w tym rzucie na drobne kobietki - strasznie krótkie  :icon_confused: Choć w pasie leżą wyjątkowo ładnie. Chyba nie oddam, będę jeździć w podkolanówkach i ocieplaczach. 

Za to koszulki z długim rękawem super, tylko rozmiarówka potężna. S-ka na mnie wysoką babkę jak znalazł (zwykle w Lidlu kupuję M). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wspominał, 18/09 (gazetka dostępna on-line) ma być oferta dla "tuptusiów". Rowerzystów może zainteresować bielizna termo z domieszką wełny merino, zegarek z wysokościomierzem (ma całkiem dobre opinie w necie, choć słabym punktem jest (chyba) brak możliwości zrzucania danych o wysokości na kompa) czy też zestaw lampek "silikonowych" (biała i czerwona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to te same pompki podobnie jak ta teleskopowa ręczna - kopie beto, może nawet z tej samej fabryki.

 

Podobny to widzę tylko czarny wężyk. Ale nie mam zamiaru się kłócić, chociaż wg mnie design jak i specyfikacja wykluczają ten sam produkt pod innym brandem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem po południu drugi raz w Lidlu. Dokupiłem drugą parę skarpet i obejrzałem jeszcze raz ciuchy, ale sobie darowałem. Spodnie dużo za krótkie, koszulki za luźne (chudym i wysokim).

 

Właśnie wróciłem z testowania lampek. Zrobione 40 km po warszawskich ulicach i ścieżkach. Przednia świeci nieźle. W ciemnych miejscach włączałem mocniejszy tryb i spokojnie można jechać te ~25km/h bez obaw, że wpadnie się na coś lub kogoś. Tylna dość mocno rozprasza światło, ale widać ją nawet z dużej odległości. Jakość wykonania słaba - każda próba wpięcia tylnej lampki w mocowanie powoduje, że otwieram klapkę baterii - jest ona dużo luźniejsza niż mocowanie. Martwiłem się też, że ciężkawa przednia lampka będzie opadać na wertepach, ale nic takiego nie miało miejsca. Za to zauważyłem, że moja lampka świeci bardziej na prawo. Zamontowałem ją po lewej stronie kierownicy i dzięki temu strumień światła trafia w miarę równo przed koło, ale gdybym ją umieścił po prawej stronie, to lampka nie dawałaby żadnego pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dziś lampkę, nie dawno wróciłem jest mgła, lampka daje nieźle jechałem po wertepach i nie dała znaku, że chciał by spaść a co do mgły miodzio, wszystko widać kałuże z 20 metrów już widziałem, tylna lampka mocne światło, moja ulica ma niecałe 100m postawiłem rower i poszedłem ten odcinek sprawdzić widoczność powiem, że elegancko, 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...