Skocz do zawartości

[dyskonty] Lidl, Biedronka, Aldi etc. oferta rowerowa 2014 cz.1


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jak czekałem rano przed Lidlem po kask, to ludzie się pobili przy stoisku z pompkami. Przyjechał facet z wózkiem i załadował wszystkie. O 8:03 nie było już ani jednej. Kasków nie było w Bydgoszczy w 3h. Znajomi chcieli kupić po pracy i nie dało rady.

Myślę, że większość z tej oferty rowerowej zniknie w 2-3 minuty po 8:00 rano.

 

Lidl czynny jest od 7 rano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak czekałem rano przed Lidlem po kask, to ludzie się pobili przy stoisku z pompkami. Przyjechał facet z wózkiem i załadował wszystkie. O 8:03 nie było już ani jednej. Kasków nie było w Bydgoszczy w 3h. Znajomi chcieli kupić po pracy i nie dało rady.

Myślę, że większość z tej oferty rowerowej zniknie w 2-3 minuty po 8:00 rano.

Zakładając, że mówisz o Bydgoszczy ;) Ja byłem w Lidlach w Białymstoku i Krakowie przy okazji ofert rowerowych i takie rzeczy się nie działy. Pompki to wogóle często zostawały najdłużej. Już raczej z okazji kurtek narciarskich "baby" rzuczały się na S-ki "dla córki" :)

 

No i ta oferta ma być niby bardziej "profesjonalna", jednak koszulka za 44zł to nie tanio z punktu widzenia typowego klienta Lidla. Ja osobiście na pewno wezmę kask, być może pompkę i maszynkę do łańcucha. Myślę też nad spodenkami, bo tanie. Niby dotychczas nie był to chwalony towar z Lidla, ale zdaje się, że akurat takich jeszcze nie było. Do wyboru jest np. to http://allegro.pl/spodenki-rowerowe-brugi-z-szelkami-wkladka-rozm-l-i4223294349.html , a tak to raczej ciężko w tej cenie kupić cokolwiek na szelkach.

Ciekaw jestem też rękawiczek, bo wydaje mi się, że takich jeszcze nie było w Lidlu. A jak widzę na Allegro sprzedawców, którzy twierdzą, że wysyłka rękawiczek pocztą kosztuje 15zł, to aż korci, żeby spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego użyjesz do czyszczenia łańcucha z pomocą maszynki.

 

Jeśli benzyny, to fakt, pół roweru i 3 metry kwadratowe dookoła będą upaprane dosyć solidnie. Ale już przy użyciu odtłuszczacza w rodzaju wody z Ludwikiem jest już czysto i równie skutecznie. Jednak szczotki pomagają w dokładnym wyczyszczeniu łańcucha.

 

Wszystko powyższe z mojego doświadczenia.

 

A jeśli już o szejkowaniu mowa, to za żadne skarby świata nie polecam szklanego słoika! Przy solidnym potrząsaniu łańcuch znajdzie sobie drogę na wylot przez szklaną ściankę. O wiele lepsza jest plastikowa butelka z szeroką szyjką, jak np. przy tzw. świeżym mleku:

 

przykład

 

83855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaci rowerowych jakiegokolwiek typu nie polecam w Lidlu. Mam dwie pary: letnie-krótkie i zimowe-długie. W obu mam odparzenia i tyłek spocony ponad miarę (z bielizną i bez). Najtańsze spodenki rowerowe z Decathlonu, niewiele droższe od tych lidlowych sprawują się o niebo lepiej. Koszuki rowerowe za to są znośne i kaski bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już o szejkowaniu mowa, to za żadne skarby świata nie polecam szklanego słoika! Przy solidnym potrząsaniu łańcuch znajdzie sobie drogę na wylot przez szklaną ściankę. O wiele lepsza jest plastikowa butelka z szeroką szyjką, jak np. przy tzw. świeżym mleku:

 

 

Zgadza się, mi tak łańcuch "uciekł" przez dno słoika :D

Od tej pory używam plastikowej butelki po herbacie mrożonej 0,5l (też ma szeroką szyjkę)

BTW: ciekawe, jak długi masz łańcuch, że potrzebna jest butelka 1l ;)

 

Cóż w takim razie ciekawe czy w Białymstoku będą te buty SPD, a jakie macie zdanie na temat tej koszulki? Co prawda jest droższa niż w ostatnim rzucie ale wygląda (przynajmniej na obrazku) lepiej.

 

Obawiam się że Lidl zmodyfikował asortyment oferty rowerowej w ostatnich dniach (na drukowanej wersji gazetki już nie zdążyli poprawić) i butów SPD w ogóle nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciuchy i buty wyglądają "pro"  :thumbsup: Dla panów jeżdżących w lidlowych ciuchach na szosówkach w sam raz (widuję takich sporo).

Ja zobaczę jak skarpetki, czy coś lepsze niż te z poprzedniego tegorocznego rzutu. 

 

Szkoda że nie ma butów takich jak dawno temu w ofercie - wyglądało to jak "turystyczne" buty SPD. Akurat szukam czegoś taniego i z twardą podeszwą na platformy, byłyby w sam raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najtańsze spodenki rowerowe z Decathlonu, niewiele droższe od tych lidlowych sprawują się o niebo lepiej.

 

Cóż nie koniecznie muszę się zgodzić, mam te najtańsze z decathlonu i prawda nic w nich się nie odparza ale za to wkładka jest źle umiejscowiona i jeżdżąc siedziałem na połową tyłka na końcu wkładki a resztą na siodełku (mierzyłem różne rozmiary i we wszystkich było tak samo). Teraz wyprułem wkładkę i mam spodenki do biegania  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyrząd do łańcucha tego typu to pomyłka po całości. Ubrudzisz się i rower niemiłosiernie a efekt koncowy słaby. Słoik litrowy (do szejkowania) + beznyna + spinka do łańcucha i masz to samo taniej i 10 razy lepiej.

Akurat jak szejkować łańcuch nie trzeba mi tłumaczyć i na pewno nie robi się tego w słoiku.

 

Po prostu ostatnio przerzuciłem się na Squirt Lube i mimo wszystko nie ufam samej szmacie. A producent tego "smaru" nie zaleca szejkowania, a każe łańcuch jedynie wycierać. Maszynka + woda z mydłem jednak bardziej budzą zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: ciekawe, jak długi masz łańcuch, że potrzebna jest butelka 1l ;)

 

Taki aby prawie wyprostował przerzutkę przy 53:26 ;) Po prostu mam duże spożycie mleka w takich butelkach, więc nie ma potrzeby szukać czegoś innego.

 

Ciuchy i buty wyglądają "pro"  :thumbsup: Dla panów jeżdżących w lidlowych ciuchach na szosówkach w sam raz (widuję takich sporo).

 

No to masz spore szanse zobaczyć mnie w takiej konfiguracji, nawet z racji lokalizacji. Wolę tak niż przebierać się w Omega Pharma Quickstep czy Movistar i udawać profi-super-ultra-zawodowca. A przede wszystkim, lidlówki tańsze a i tak lepsze niż ordynarna bawełna, która nasiąka i nie odparowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecyduję się na "zestaw" spodenki + koszulka, wyjdzie około 100 zł, a orientujecie się może, czy jest to strój bardzo obcisły? Tak jak noszą profesjonaliści, czy może trochę luźniejszy? Nie chciałbym bardzo obcisłego, a noszę XL, więc rozmiar wyżej odpada. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...