Skocz do zawartości

[dyskonty] Lidl, Biedronka, Aldi etc. oferta rowerowa 2014 cz.1


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kask i koszulkę kolarską  z długim rękawem. Te koszulki tam są duże luźne i mają krótkie rękawy. Jak ktoś jest wysoki ale chudy to ciężko coś wybrać. Ze spodniami chyba tak samo jest. Więc rozmiar L na mnie wisiał a rękawy były od biedy dobre, a rozmiar M był w  miarę za to rękawy za krótkie. Wziąłem Mkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że Lidl zaczyna testować dolną granicę jakości akceptowalną w danej cenie :)

W gaciach kiepska wkładka i to bardzo ... 

"Softshell" to jakiś worek foliowy o przepuszczalności na zewnątrz bliskiej zero ... a starałem się dmuchać jak nigdy :)

 

Pomijając drobne akcesoria i kaski, które trzymają niezmieniony poziom, to chyba tylko koszulki z długim rękawem były warte uwagi w tym rzucie.

Tylko ta rozmiarówka jakaś taka dziwna L`ka na mnie (180 cm wzrostu) wisiała jak piżama.

 

@@gad, w zeszłorocznym rzucie gacie były uszyte tak samo ... w niczym to nie przeszkadza ... do tyłu nie jeżdzisz a pomaga to się nie ugotować w tych gaciach jak rano masz blisko 0 a po południu 15.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulki z długi rękawem są OK, ale jakaś dziwna rozmiarówka. Zawsze Lidlowskie L-ki na mnie pasowały, wręcz idealnie, a tu jakaś luźnawa. M-ka w sklepie wyglądała na zbyt małą, więc trzeba się tą zadowolić, choć pewnie jak jakąś potówkę, czy ew. termiczną założę pod spód to będzie mniej luźna. Kupiłem sobie tą z krótkim zamkiem.

 

Za to bardzo jestem zadowolony z pompki, faktycznie dmucha nieźle, manometr wyskalowany do 10 (a właściwie 11), choć od 6 jest już czerwone pole. Do ilu nabije nie sprawdzałem, ale na próbę dmuchnąłem wczoraj w stary rower i praktycznie od 0 (powietrze zeszło) do 5 dmuchnęła po ok. 10 pompnięciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszyłem się z tej oferty jak małe dziecko, ale uśmiech zszedł mi z twarzy jak wróciłem do domu i poprzymierzałem.

-lampka, bardzo duża, ale i wydaje się bardzo dobrze świecic, tylna... wypróbujemy w nocy
-skarpetki, moje pierwsze rowerowe, wyglądają na dobrze wykonane, wypróbujemy i może kupimy kolejne
-koszulka z długim rękawem, L na długośc dobra, ale jest strasznie szeroka (188cm, 68kg), M natomiast przylega w miarę ale za krótka, jutro oddaje
-spodnie długie (bez szelek) L tak jak koszulka, długośc dobra, ale są zdecydowanie za szerokie, M króciutkie, również oddaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem z ciekawości zobaczyć te softschelle...Nie bardzo wiem, jak wy chcecie w tym jeździć na rowerze. Pomijam samą rozmiarówkę, krój itd, ale materiał to jakaś porażka. Nie wiem, może na chłodny wieczór na wyjście z psem na spacer na papieroska to zda egzamin, ale tak to egzamin zda każda bluza dresowa... Do jazdy rowerem nie wyobrażam tego sobie, chyba że z góry bez pedałowania...To jest po prostu kiepskie i niech nikt się nie spodziewa po tym jakieś odzieży funkcyjnej czy oddychającej, po prostu kawałem rozpinanej bluzki, takie moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł
@kaczylepszy - obawiam się, że to raczej ty nie trzymasz wymiaru ;)

88cm/68kg to chyba nawet już nie jest lekka niedowaga :)

Dzięki za info, złapałem mniej wiecej informację o rozmiarówce. \

Jakoś mam blokadę żeby się w lidlu rozbierać :D

 

Kask łyknąłem - 50 ziko nie pieniądz, nawet jakby miał tylko mrygać i od słońca osłaniać.

Siedzi na czaszce dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wyjaśni bo trochę się pogubiłem. Jest potówka (to jest bielizna funkcyjna?), koszulka (też termoaktywna czyli oddychająca?), softshell (czyli po prostu kurtka?).

Zaczynam dopiero jeżdżenie i potrzebuje ubrać się tak aby pot nie kleił mi się do pleców i tyłka jak w bawełnianych ubiorach, i nie wiem co powinienem kupić.

Zaznaczam że nie jeżdżę dużo i nie będę jeździł w zimie lub gdy pada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koszulka dł. rękaw rozmiar M dla wzrostu 171 cm zakrywa mi cały tyłek :D Rękawy by uszły.Inna sprawa, że przymierzałem jakąś otwartą eMkę i pasowała, więc wziąłem nieotwieraną - świeżą :D A tu masz babo placek. ...

  ide, pacze i widze... koszulka M leży sobie gdzieś tam z dala od nowej kolekcji (rzut z poprzedniej edycji - kosztowała wtedy 44 zł) cena 15 zł i pasuje jak trzeba! Dziwna sprawa te lidlowskie rozmiary, bez przymierzania nie ogarniesz tego.

Może ta otwarta M-ka która na Ciebie pasowała była damska ? ;-)

 Ja mam 170 cm  i M-ka koszulka czy softshell są za duże. Soft na długośc jeszcze by uszedła le w brzuchu za dużo powietrza. Koszulka tak jak u Ciebie zakrywa cały tyłek :-) za to spodnie M-ka pasują idealnie.


Za to bielizna termoaktywna robiła przyzwoite wrażenie(mimo nie najlepszych opinii na tym forum) . Było jej bardzo dużo i nikt się nią specjalnie nie interesował, więc pewnie za miesiąc wyląduje na przecenach. Za połowę ceny chętnie przygarnę. 

 

Potwierdzam. Bielizna b. dobrej jakości - niestety często lidlowskie ciuchy w roz. M są na mnie za duże a tu niespodzianka, M-ka była za mała, lekko przyciasna i za krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@gad, w zeszłorocznym rzucie gacie były uszyte tak samo ... w niczym to nie przeszkadza ... do tyłu nie jeżdzisz a pomaga to się nie ugotować w tych gaciach jak rano masz blisko 0 a po południu 15.

 

 

To jakie spodnie kupić na temperatury poniżej 0 w podobnej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wyjaśni bo trochę się pogubiłem. Jest potówka (to jest bielizna funkcyjna?), koszulka (też termoaktywna czyli oddychająca?), softshell (czyli po prostu kurtka?).

 

Potówka to obcisła koszulka, jak nazwa wskazuje ma odprowadzić pot ze skóry i przekazać dalej. Przy spodniach z szelkami zakładamy pod szelki, chroni w pewnym stopniu przed "sutkiem maratończyka". Niekonieczna lecz przydatna.

Koszulki termoaktywne mają utrzymać komfortową ciepłotę ciała w zakresie temperatur otoczenia ustalonych przez producenta. Odzież funkcyjna z zasady jest (czy powinna być) oddychająca.

Softshell to nie jest po prostu kurtka, to magiczna kurtka ;). Tani obiecuje wiele dając w zamian saunę, w droższym zaś jak w siudmym niebie - chroni przed wiatrem, lekkim deszczem oddychając i utrzymując odpowiednią ciepłotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 zestawy lampek sobie i babci, ogólnie jestem mile zaskoczony jak świecą, wieczorem sprawdzę jak działają ale jest dzień, słońce i świecą naprawdę spoko, zahaczyłem też po drodze sklep "martes" mają sporo tanich w miarę rzeczy do biegania koszulki po 19.99 rowerowe gdzieś tam też były sporo skarpet ich firmy "martes", hi-tec'a 1 raz w tym sklepie byłem i dobre wrażenie zrobił na mnie, poza tym w końcu przymierzyłem się to 29" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupach:

1. Spray do uszczelniania opon - wygląda ok, jak złapię dziurę po środku niczego, może okazać się bardzo użyteczny, obym nigdy nie musiał sprawdzać :) Wrzuciłem do torby podsiodłowej ze względu na wymiary.

2. Pompka - skoro zachwalaliście to poszedłem i po obejrzeniu kupiłem. Po chwili wracałem do Lidla wymienić na sprawną :) Wymieniona na sprawną faktycznie pompuje błyskawicznie! Koniec z machaniem całymi "latami" pompką nożną, również z Lidla. Od tej pierwszej z rzutu wiosennego różni się również wskazaniami manometru: nożna 5,5 bar, ręczna "podłogowa" pokazuje 6,0 bar. Jestem zadowolony, szczególnie za te pieniądze. Dodatkowo zawór zaciskowy działa bardzo sprawnie, przy zakładaniu na wentyl, powietrze nie ucieka zanim zaciśniemy końcówkę.

3. Kask - kupiłem dla córki. Za te pieniądze całkiem przyzwoity kask. 11 dużych otworów wentylacyjnych z czego 5 z przodu pokryte siatką przeciw owadom. Z tyłu obrotowe mechanizm dopasowania do głowy oraz lampka ledowa z trzeba trybami pracy. Jestem mile zaskoczony :) Szkoda jedynie, że te fioletowe z motywem dziewczęcym (kwiatowym) kończyły się na rozmiarze 54.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...