Skocz do zawartości

[ Manitou R7] Od zakupu do montażu-moja historia


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz sobie dodawać co tam chcesz, ważny jest SAG, nie bezmyślne nabijanie do określonej wartości przy określonej wadze.

Na ugięcie amortyzatora ma wpływ np. długość mostka - im dłuższy tym większy nacisk  i ugięcie amortyzatora.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dla przykładu wyciągnij amortyzator, postaw rower tak aby nie przechylał się na żadną stronę i oprzyj sobie główkę ramy na dłoni, wtedy się dowiesz czy naciska na nią 10, 14 czy 20kilo.  Poczujesz jedynie wagę kokpitu i niewiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Czemu się nie uwzględnia? 1 rower może miec 10kg a drugi 14kg.

Weź pod uwagę ze zdecydowana większość wagi jest z tyłu roweru, można to policzyć ... ale łatwiej by było skorzystać z powyższych rad a i czasem pomyśleć samemu nie zaszkodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jak to się trzyma w ogóle

Poprzez tarcie na ciasnym pasowaniu, rura tam jest delikatnie szersza.

 

Czasami trzyma sie lekko czasami bardzo mocno ... w starym widelcu XCR nie musisz nawet przez szmatki czy inne, ładuj bezpośrednio widelec i tak szrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

. Bo łożyska w sterach mam mechaniczne nie kulkowe to jedynie mogę je wyczyścić ze starego smaru i nasmarować nowym. 

 

Ciekawa teoria, i myślisz, że w łożyskach ACB nie ma kulek ?

Co do samej podkładki stożkowej - trudno to nazwać "bieżnią", skoro nic się po tym nie toczy - mają 2 wykonania - jedne są przecięte (schodzą bez problemu), drugie są jako cały pierścień (te siedzą ciasno).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak, wtedy każda goleń dostosowuje się samodzielnie a oś koła wygina w tej reakcji łańcuchowej ...

 

Pisać bym prosił na temat i beż głupich pytań w nieodpowiednim miejscu. A kolega kranczi to chyba nie pierwszy raz taką dywersje przeprowadza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria, i myślisz, że w łożyskach ACB nie ma kulek ?

Co do samej podkładki stożkowej - trudno to nazwać "bieżnią", skoro nic się po tym nie toczy - mają 2 wykonania - jedne są przecięte (schodzą bez problemu), drugie są jako cały pierścień (te siedzą ciasno).

 

 

Źle napisałem zwykłe wianki a łożyska zamknięte kulkowe ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dedykowany, tylko konfekcjonowany pod kątem gigantycznego zysku :teehee:  wywalanie pieniędzy w błoto.

 

 

No okey, ale powiedz mi na co komu butla 1L? Żeby stało latami ? :) Skąd pewnośc, że semi-bath manitou jest dokladnie tym, co leje Lotos? Zagwarantujesz mi ten sam skład? Jesli tak, to jutro kupuje Lotosa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Obawiasz się ze warunku smarowania spowodują przegrzewanie sie silnika i w efekcie padną panewki i spadnie ciśnienie ... a nie czekaj rozmawiamy o oleju do smarowania widelca :D On sie raczej nie zatrze ... z powodu innego oleju. No mój się nie zatarł :D a i pracuje wyśmienicie . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...