Skocz do zawartości

[avid elixir 3]Przekładanie przewodu hydraulicznego przez ramę.


Zogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,składam nowy rower i napotkałem problem którego nie potrafię rozwiązać.

Posiadam hydrauliczne hamulce Avid Elixir 3 i ramę przez która w środku muszę puścić przewód.

Najpewniej  ściągnąć zacisk od przewodu i go przełożyć przez ramę a potem skręcić  :thumbsup:

Ale jak to dokładnie zrobić?Żeby nic nie zepsuć i dobrze działało?Czy muszę kupować  oliwki i inne ustrojstwa?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli otwor w ramie jest wystarczajaco duzy zeby przeszla przez niego sruba przylaczeniowa przewodu to nic nie musisz kupowac, jednak jest ona  zazwyczaj wielkosci srednicy samego przewodu. Do tego dochodzi element ktory jest osadzony w otworze, np plastikowa zatyczka z otworem, ktora tenze otwor rowniez ma srednicy niewiekszej niz przewod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa oliwka jest jak najbardziej potrzebna, jest zaciśnięta na przewodzie, żeby go przeciągnąć trzeba koniec przewodu "uwolnić" od śruby która mocuje przewód do korpusu dźwigni. Insert który jest w przewodzie można odzyskać po rozcięciu/spiłowaniu oliwki.

Hamulca nie trzeba odpowietrzać jeśli przewód zdemontujesz a następnie zamontujesz bez szarpania go (ryzyko rozlania płynu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Miałem avidy to wiem co mowie :devil: Ale luźno ja jestem za a nawet przeciw a później jak padnie będą problemy, ale ja ich miał nie będę ;) oliwkę trzeba wymieniać za każdym razem kiedy odkręcimy przewód od klamki zacisku chyba ze mamy banjo lub inny system łączenia przewodu.

 

 

Oliwek nowych nie trzeba

Może i hejtuje to i owo, mam powody ale ty nie masz powodów by okłamywać tak perfidnie w żywe oczy,  jak by się człowiek poczuł, składając na starej oliwce i nagle by zaczęło cieknąć ... straszne przeżycie :P można sobie obrzydzić hamulce hydrauliczne :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Podpisuje się pod tym co Puklus pisze. Też bardzo źle wspominam avidy (miałem juicy ultimate i elixiry 9 carbon), non stop coś... Z formulą i shimano miałem spokój. Co do oliwki, niby powinna być nowa ale w sumie to nie żelazna zasada, kiedyś 3 nowe mi odstrzeliły a zadziałała dopiero stara :) ale to jeszcze w czasach hfx9 :D lepiej wydać te kilka złotych na nową dla spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak jak najbardziej przygotował się na ewentualność odpowietrzania. Na 99% coś się uroni płynu hamulcowego, chyba że tylko ja mam 2 lewe ręce :D

Ja zanim zapnę przewód do klamki nalewam do jej końcówki, tej gwintowanej, płynu do samego brzegu (jak kiedyś robiło się z hamplami hydraulicznymi przy zakładaniu pokrywy zbiorniczka. Taką samą kroplę można dać na końcówke przewodu - klamkę trzymam dźwignią w dół, przewód wsuwam od góry. Robię to dosyć wolno by nie zablokować powietrza. Dokręcam. 

Metoda działa w moim przypadku za każdym razem jeśli przewód uda mi się wyjąć bez wyszarpywania (czasami nie chce wyjść, gdyż oliwka klinuje się w gnieździe).

Do tej metody jest potrzebna odrobina płynu hamulcowego.

Jeśli ktoś ma zestaw do odpowietrzania to oczywiście może przelać układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...