Skocz do zawartości

[rower] Kelly's Magnus


Rekomendowane odpowiedzi

Dłuuugo się zastanawialem, jaki rower kupic. Na poczatku mial byc do 1500zł, potem wykombinowalem do 1700zł levela a4, bo to juz konkretny rower, ale ze z pewnego zrodla jakas osoba zaproponowala mi magnusa '06 nowego za 2000zł to wykombinowalem kase i go zakupilem. Pierwsze wrazenie: pozytywne, piekny bordowy kolor, lekki rower [13,14kg] amor rock shox judy j2, oslonka neoprenowa seryjna kelly'sa :unsure: i tylne deore lx, przod deore, manetki deore dual control. Rower, jak dla mnie marzenie. Super sie prowadzi, w porownaniu z moim poprzednim rowerem - makrokeszem, to ten jest cudem. Dalem rogi ritcheya wcs, siodlo wyminilem z kbix'a ultraform pro race na San Marco SKN, dalem bidon, koszyk, pompke, sakwe i w droge ;) Jedyny problem jaki mam to lancuch. Kolesie w rojaxsie wyrgulowali mi przerzutki i takie tam, pojechalem w trase i zaczal mi na niektorych przelozeniach lancuch przeskakiwac, a na innych zgrzytac. Pojechalem znow do rojaxu, powiedzieli, ze lancuch zostal zle skuty, jakims starym urzadzeniem, cos tam mi powyginali go, nie wiem, co tam robili i juz jest prawie git, tylko na niektorych przelozeniach np 2:5, 2:7 troche zgrzyta, a nie wierze zeby to byla wina przerzutek i kasety. Powiedzieli zebym pojezdzil z tydzien tak w miare po 25km i lancuch sie dotrze i bedzie gites, a jak nie to mi spinka zepną.

 

Dane na dzień dzisiejszy:

 

Total odo: 86

Total time: 4:33

Trip dist: 32.07

Trip time: 1:28:51

Avg speed: 21.66

Max speed: 48.52

 

Specyfikacja:

 

http://www.kellys-bicycles.com/index.php?c...jnpnvipquiir027

 

Foty:

 

obraz0471le.th.jpg

 

obraz0502mf.th.jpg

 

obraz0519zx.th.jpg

 

obraz0529il.th.jpg

 

obraz0530bh.th.jpg

 

obraz0545pu.th.jpg

 

obraz0557np.th.jpg

 

obraz0564jp.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przejechalem juz na nim 651km, spedzilem 35: 16h, a v max wynosi: 57.62km/h. Coz. Odwrocilem mostek, zdjalem oslonke kasety. Dzisiaj ide po stojak na rower, by samemu sie pobawic regulacja przerzutki tylnej. Zmiany, jakich dokonam, gdy kasa przyjdzie: Korby z SR Suntour na Deore LX, pedały shimano spd mp20 + buty shimano SH-M038. Oponki z Kenda cobra na continentale survival, tyl na deore xt, moze xtr?:) Oraz zacisk sztycy na accenta, bo mam no name, malutki napis w rogu shimano nic nie widac, a trzeba sie lansowac :P

 

Ogolnie jestem zadowolony z bika, wyglada cudnie, foty nizej: [lancuch wyglada tak nijako, bo jak robilem foty to zobaczylem rdze na nim. [po przedwczorajszym deszczu] Od wczoraj kąpie sie w nafcie, dzis wyciagam, czyszcze i smaruje skubanca.

 

obraz2338pz.th.jpg

 

obraz2350ec.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rower ma juz lekko ponad 1800km przebiegu. Jak dotad problem z amorem mam i cichym pykaniem w suporcie. Na nowy sezon na bank kupuje oponki nowe, chyba schwalbe racing ralph, detki na maxxisy ultralight, korby na lx lub xt, piaste tylna, bo ma slaby bebenek, czy tam grzechotke, ze po prostu sa lekkie luzy na kasecie, a i nad ramą myśle... Ile wazy rama w magnusie 06 rozmiar 19.5?

Edytowane przez Wilku89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam mieszane uczucia co do kellysów. Z jednej strony ich klasa mtb ma bardzo cięzkie rowery ( salamander ). Z drógiej ich klasa mtb xc - niby około 13kg ( magic, magnus ) to niby normalna waga w roewerach tej klasy, ale nie wiadomo czy spowodowany ramom, czy ritcheyem wepchniętym tam gdzie się da :)

 

Wilku - gdzieś czytałem, że chcesz zmienić ramę. Oczywiście możesz to zrobić ale pod jednym warunkiem - naprawdę nie pasuje ci geometria kellysa !! To, że rama będzie lżejsza o jakieś 0,5kg to aż tak wielkiej róznicy nie robi.

 

Dla przykładu - dzisiaj spotkałem się z typem, który kilka dni temu złozył sobie rower. Waga około 13,4Kg. Podnosze jego rower - tyy - on jest chyba lżejszy od mojego. Sprawdzam - faktycznie mój cięższy. Okazało się, że w moim rowerze miałem podpiętą pod rowerem długą i ciężkawą zapinkę do roweru a w chwytaku miałem 1,25litra wody. Po "odciążeniu" roweru z niepotrzebnych akcesoriów, których nie posiadał kumpel okazało się, że to i tak mój rower króluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszane uczucia co do kellysów. Z jednej strony ich klasa mtb ma bardzo cięzkie rowery ( salamander )

Co ty chcesz od Salamandra są cięsze Kelly'sy np. Spider, Quartz Oxygen. Salamander jest lżejszy :):)

A powracając do tematu rowerk niczego sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty chcesz od Salamandra są cięsze Kelly'sy np. Spider, Quartz Oxygen. Salamander jest lżejszy <_<B)

A powracając do tematu rowerk niczego sobie :D

Są cięższe kellysy ale chodziło mi o to, że jak na swoją cenę to konkurencja w tym przedziale schodzi z wagą trochę niżej niż 14,4Kg ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hello, od dziś jestem posiadczem magnusa green; jak na razie przytachałem go samochodem z krakowa i jest noc:( więc premierowa jazda to tylko po pokoju, no i jutro do pracy rano; ale pierwsze wrażenie to wypas na maxa, za taką kasę jedynie hamulce wydają się czymś co zaniża cenę, reszta jest śmiesznie "tania" jak na tej klasy osprzęt; waga jak dla mnie rewelacja, zwłaszcza że po 12 latach przesiadłem się ze stalowego roweru, hehe

trochę pojeżdżę- więcej napiszę, idę sobie pogłaskać mój nowy rowerek, jak mi żona pozwoli....... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...