Skocz do zawartości

[800-1000zł] Rower MTB, który wybrać.


Mavver

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałbym kupić nowy rower, bo używek się boję. Przedział cenowy to 800-1000zł - im mniej tym lepiej  ;)
Wybrałem sobie kilka:

-Rock Grand 300
-Kands 1100/1300
-Kross hexagon x1/x3
-GoSport Affix fx3
- Romet rambler 1.0

 

Najbardziej optycznie i cenowo odpowiada mi GoSport Affix Fx3 - czy warto go kupić?
Przeznaczenie to lekki teren,las(65%) asfalt(35%). Zależy mi na wygodzie i bezawaryjności.
Mam 182 cm wzrostu i ważę 77 kg, ale idzie masa, więc pewnie 80 będzie  ;)
Swoją drogą jestem przyzwyczajony do obrotowych manetek - ale to już chyba przeżytek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te kilka zł więcej dostajesz przeskok przerzutek o grupę wyżej. Ja bym dopłacił, choćby ze względu na manetki alivio które sprawiają wrażenie dużo solidniejszych niż te klamkobadziewia. Korba i kaseta bez zmian. Siodełko trochę inne. Ja bym brał 1300, to tylko 100-150zł różnicy, a sprawia dla mnie lepsze wrażenie. Ale to może też dlatego że mam obsesję na punkcie znaczków.

 

EDIT:

1300 ma regulację linek przerzutek w manetkach, dla mnie to dużo wygodniejsze, bo czasem poprawiam minimalnie podczas jazdy to co zrobiłem w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja się zastanawiam ile jeszcze gorszych rowerów znajdziesz, zanim się przekonasz do tego co piszą a jak wiesz lepiej to się nie pytaj  :P

 

Czegoś tutaj nie rozumiem. Forum jest chyba po to aby pytać i dyskutować, a Ty mi tego zabraniasz? Jakaś paranoja.

Poza tym, czy w którymkolwiek poście zarzuciłem komuś, albo przynajmniej stwierdziłem, że jak to nazywasz "sam wiem lepiej" ?

 

Ok, przekonaliście mnie, że Kands 1300 ma zdecydowanie najlepszy stosunek ceny/jakości w tym przedziale, ale czy to Drogi Panie Moderatorze Puklus'ie oznacza, że nie mogę zapytać o inne modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet ma fajny amortyzator. Myślałem że w tej cenie blokada skoku nie będzie dostępna, a tu proszę jaki rarytas, w dodatku rock shox a nie suntour. Napęd ma minimalnie gorszy na papierze, ale myślę, że w praktyce nie poczujesz różnicy. Ogólnie to przy porównaniu kandsa i rometa sam bym się skłaniał ku rometowi, głównie przez widelec. Wymiana napędu za te powiedzmy 3 lata (nie wiem ile jeździsz i jak dbasz o rower) to i tak groszowe sprawy, bo to i tak względnie niskie grupy, koszt całej korby+kaseta+2 łańcuchy+suport wyszłoby jakieś +/- 250zł , a idąc z grupami półkę wyżej to myślę że +/- 300zł.

 

Polecam Ci jeszcze poczytać w necie o jeździe na 2 łańcuchy, czym umyć łańcuch i czym nasmarować, aby przedłużyć żywotność napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...