Skocz do zawartości

[Hamulce] HS 11 vs. SD 7


bambus81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam aktualnie hamulce Magura HS 11, które zakupiłem wiosną tego roku (używane, ale z małym przebiegiem), lecz wciaż zastanawiam się nad zmiana na V-ki Avid SD 7. Kusi mnie głównie redukcja wagi i podejrzewam, że avidami sie lżej hamuje, bo w magurze żeby postawić rower na przednim kole, to już trzeba użyć siły.

z drugiej strony w magurze jest doskonale wyczuwalny moment blokowania koła, a jak to jest w avidach?

 

prosze o opinię (najlepiej osób które posmakowały jednego i drugiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak :). kolega ma hs33. wczesniej, zanim kupił rower, miał do wyboru podobna konfiguracje, ale z avidami sd7. jezdzilem na jego hs33, i tu akurat siły to postawienia na przednim kole nie potrzeba, a on powiedział mi że te sd7 maja taka sama siłe hamowania jak te hs33. i ja wierze mu i wiem ze mowi prawde, wiec analogicznie jest to tez moje zdanie :). myśle ze w głownej mierze zależy to od ustawienia klamki <?> w zależnosci od tego jaki styl jazdy preferujesz, wybór jest twój, ale jesli masz 28" smigałke :D to ja postawiłbym na sd7. bo sa lzejsze, jest mniej paprania się, i są bezawaryjne :blink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mnie dziwilo to co piszesz o magurach bo na HS33 jezdzilem i jednym palcem wysiadalem przez kierownice...ale jezeli 11 sa tak slabe to jedyny pls na ich korzysc to jazda w duzym blotku czesto a jak nie to bez zastanowienia bralbym kalsyczne V-ki a trzeba przyznac ze SD7 to ich wybitni przedstawiciele wlasciwie szczyt tego co mozna zrobic z V-kami wlascie z nich to sie zmienia jedynie na tarcze hydrauliczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet sd7 na dwa kola to jest 360 gram. klamki zalozmy fr5( bo sa lzejsze od speed dial 7 ) <fr5 - 150gram sd7- 180gram>

 

wsumie masz 510gram.

 

a magura hs11 waży BEZ KLAMEK 910 gram. < buster, podkladki, etc ale bez przewodu>

 

więc lekko licząc masz 500 gram zysku wagowego. nawet 100/150 gram weicej bo nei wiem ile waza klamki. dla mnie odpowiedz jest prosta. i zgadzam sie z szaq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet sd7 na dwa kola to jest 360 gram. klamki zalozmy fr5( bo sa lzejsze od speed dial 7 ) <fr5 - 150gram sd7- 180gram>

 

wsumie masz 510gram.

 

a magura hs11 waży BEZ KLAMEK 910 gram.

 

510g, ale to jest bez pancerzy i linek, a to jest różnica :) Metr pancerza np shimano waży 53g, a metr linki hamulcowej 9-10g. Waga Magur 910g to na 100% waga kompletu (nie ważyłem HS11, ale inne modele owszem ), czyli całych hamulców zalanych olejem i gotowych do montażu. Co nie zmienia faktu, że v-ki są lżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...