Skocz do zawartości

[do 5000] MTB na lata, pomóżcie !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Proszę o pomoc ludzi którzy znają się na rzeczy. Chce kupić rower który posłuży mi już długie lata. Mam 170 wzrostu także rama odpowiednia to chyba będzie 18". Rower będzie używany podczas codziennej jazdy oraz w weekendy na wyjazdy do lasu. Mam dwa typy.

 

Pierwszy mieści się w przedziale cenowym

 

 http://allegro.pl/rower-merida-matts-lite-xt-czarny-16-2013-wyprz-i3763846890.html

 

Drugi już wychodzi dużo ponad przedział ale może warto w tej promocyjnej cenie ?

 

http://www.bikeatelier.pl/rowery/rowery-mtb-sztywne/rower-merida-o-nine-pro-30002012

 

Co sądzicie ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch wybrałbym pierwszy. Po pierwsze mieści się w Twoim budżecie, a po drugie jest niewiele gorszy od tego O.nine. Zaoszczędzoną kasę lepiej przeznaczyć na dobrej klasy siodło, fajne ubrania, kask, plecak i jakieś szpargały :). Co do rozmiaru ramy bardziej skłaniałbym się do 16" (570 górna rura). W sumie lepiej jakbyś się przymierzył, bo  jesteś gdzieś na pograniczu 16" i 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcji droższej za dwa koła dostajesz carbonową ramę i zaj...e hamulce, lepsze koła. Czy jest to tyle warte?? Moim skromnym zdaniem tak. Przy założeniu olania tych wszystkich rad aby nie kupować już 26-ki czego zresztą jestem zwolennikiem to ta propozycja jest lepiej niż atrakcyjna. Ja bym się nawet sekundy nie zastanawiał. Nie kupój przy Twoim wzroście niczego poniżej 18" ramy. W kwestii dupereli do roweru to nie zając i nie ucieknie a wyprzedaże 26-ki kiedyś się skończą. No chyba, że optujesz przy kasku za 5 stów i drugie tyle na szmatki no to wtedy sorki ale coś za coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co sądzicie o kellys tynt 90 ??

http://www.kellysbike.com/pl/rowery-2014/gorskie/hardtail-29/tnt-90#.UtPSvPus-qQ

 

 jak się ma stosunek ceny do wyposarzenia??

 

oczywiscie chciałbym zmienic na dzieńdobry korbe na dwurzędówke czy bedzie się z tym wiązało zmiana przezutki i manetki??

 A może Szanowny Kolega dysponując taka kwotą rozważy zakup rowerku 27,5. Robiłem rozpoznanie rynku i za tyle juz mozna kupić fajny rower i do tego na lata. Od cen w sklepach internetowych i stacjonarnych mozna spokojnie odliczyć 10-15 %. Są fajne CUBE, MERIDA, SCOTT, KELLYS a i może jakiś FOCUSik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeśli chcesz wymienić na dwublat, manetka może zostać - do wymiany będzie tylko korba i przednia przerzutka. Pewnie sklep tego nie zrobi, a jeśli to zrobi to skasuje tyle co za zakup nowych części. Dlatego też warto zastanowić się nad sensem wymiany (w szczególności gdy masz zamiar pozostać na wielkości zębatek typu 40-28).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, zastanawiam się jeszcze nad 27,5 ale sam nie wiem jakie są argumenty za ?? aczkolwiek nie widziałem nic rozsadnego? w tym kellys tnt 90 pewnie zmianiał bym odrazu korbre jeszcze bez jezdzenia. tylko zastanawiam sie jak zablokowac manetke zeby nie przeskakiwała na 3 ?? a odnośnie przerzutki to słyszałem że nie trzeba zmianiac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości koła to najlepiej jakbyś sam miał możliwość pojeździć na każdym z rozmiarów z osobna, i stwierdzić co lepiej pasuje do twojej jazdy. A do napędu, to manetkę można przełączyć na system dwurzędowy, a przednia przerzutka będzie do wymiany (inny rodzaj będzie potrzebny -m785). Oczywiście z tyłu przerzutka zostaje ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...