Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę bo nie jestem u siebie w domu. Obrazowo, mała rama z w miarę płynną horyzontalną przechodzącą w trójkąt. Sztyca wyciągnięta na maxa, mostek wysoko. I to wszystko. Weź pod uwagę że im wyżej sztyca tym zwiększa się reach. Pozycja w miarę wyprostowana. Siodło tak dobrane by linia rzepki padała mniej więcej na środek pedała nie przekraczając linii stopy (jeden ze sposobów) i potem delikatnie modyfikowany podczas jazdy bo jeżdzę na tym rowerze już będzie ponad 5 lat z pewnością pewnie więcej bo czas mija jak mija. (ogólnie ten wymiar pokrył mi się później z wymiarem który wyszedł na profesjonalnym kalkulatorze)

Widzę że tutaj ktoś ma 177 cm wzrostu i nogę 83 to przy moim 194 i 88 robi różnicę. Tylko żaden sprzedawca nogi kupującemu rower nie mierzy jedynie pytają o wzrost

Edytowane przez ponury2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, moja noga przy tym samym wzroście 194/5 to 88-89 centymetrów. Może dlatego te górne rury leżą mi tak wysoko.

 

Już 2 dni temu był tutaj poruszany temat Twojej budowy ciała oraz roweru na którym jeździsz:

A potem się okaże, że gadacie z bratem Gosiewskiego, co ma łapki jak t-rex i w ramie 20" już do kierownicy nie sięga.

Napisz, na jakich rowerach jeździsz, a najlepiej wklej zdjęcie tego crossa w rozmiarze M skonfigurowanym pod Ciebie, jeśli możesz, bo aż mnie zaciekawiłeś.

No chyba, że ma inny rower niż Giant Roam to niech w końcu napisze. :)

 

Odnosisz się do wybranych kwestii, a inne pomijasz, żeby pokazać innym, że mają "betonowe umysły" i jeżdżą na za dużych rowerach, czyli zwyczajnie trollujesz. Modelu roweru się chyba nie doczekamy. Wstydzisz się tego roweru, czy nie pamiętasz nazwy?

 

Weź pod uwagę że im wyżej sztyca tym zwiększa się reach.

 

Reach się nie zwiększa, bo jest to parametr ramy: http://www.1enduro.pl/geometria-roweru-mtb-enduro/. Zwiększa się odległość siodło - kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto się douczyć zanim zacznie innym dawać rady, co do niektórych tutaj.

 

Zanim wybierzesz sobie kogoś na autorytet upewnij się, że na to zasługuje. Szajbajk jest klasycznym przykładem jak można łączyć w jednej opowieści rzeczy ciekawe z bzdurami. W tym filmie niestety też się bzdur nie ustrzegł. Najpierw twierdzi, że często w kilku sąsiednich rozmiarach stack jest ten sam, a potem dziwi się, że w SF sąsiednie rozmiary mają tę samą długość główki. Widać nie bardzo wie co wpływa na stack. Absolutnym hitem jest natomiast to że Superfly nie jest rowerem DH, ale raczej do XC a może nawet trochę do dirtowania. 

W innym filmie na temat jazdy w chłodnych warunkach mówi, że nie powinno się zatrzymywać (co akurat jest dobrą radą), a uzasadnia to tym, że jak się zatrzymamy to zaczynamy się pocić. Aż żal komentować. Lubię filmy tego gościa, ale czasami opowiada takie rzeczy że aż zęby bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... rura horyzontalna ładnie opada...

 

 

 Tyłek jest tak samo ale jest większy opad rury horyzontalnej. W małych rozmiarach widać jak ta rura łączy się ładnie z tylnym trójkątem i wygląda to dobrze i zgrabnie..

 

 

 ...linia horyzontalna pięknie przechodzi w tylni trójkąt...

 

 

... z w miarę płynną horyzontalną przechodzącą w trójkąt...

 

 

Ty masz jakąś obsesję na tym punkcie? To taki Twój fetysz czy coś  ;) ?

Edytowane przez Voss73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wstępie dzięki za obrażanie - poziom niektórych to żenada :)
Tyle wam wystarczy i wracając do tematu @Voss73 Lubię siedzieć na zgrabnych kształtach ;). Tak to giant roam, sorki jakoś pominąłem to rower po prostu dopasowany długą sztycą i mostkiem na plus i nic nie pękło pod 100 kilo no ale to jest giant przecież, aluminium z tajwanu a nie jakiś nędznych chin.
może ktoś z was tak naprawdę mógłby siedzieć na zgrabniejszym i zwrotniejszym rowerze ale zamiast tego przystosował swój układ ruchu do za dużego niepotrzebnie roweru i cieszy się stabilną jazdą prosto :) a wystarczyło się zostanowić czemu taki rozmiar a nie inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do 2016 roku rozmiar M w Roam oznaczał 19

"przekrok 89cm"

"W SF minimalne wsunięcie sztycy to 100mm a fabryczna sztyca ma 400"

 

I wszystko już jest jasne.

Masz bardzo krótkie nogi.

Dla superfly 19,5" i sztycy 400mm będziesz miał około 3 cm zapasu. W 18,5" będzie równo z ogranicznikiem.

 

18,5 do jeżdżenia między drzewami po płaskim

19,5 do śmigania między drzewami w górach

 

 

 

Edytowane przez sli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tutaj ktoś ma 177 cm wzrostu i nogę 83 to przy moim 194 i 88 robi różnicę. Tylko żaden sprzedawca nogi kupującemu rower nie mierzy jedynie pytają o wzrost

 

Masz nogi krótsze ode mnie albo źle zmierzone, z taką  nogą możliwe, że masz niżej siodełko niż ja. Mam 185cm wzrostu i 25 kilo mniej.

 

Rama stabilniejsza nie jest potrzebna do jazdy na wprost. Większy rozmiar docenia się podczas karkołomnych stromizm po korzeniach, wtedy krótki mostek i oddalenie przedniego koła od tyłka i suportu działają na plus.  Do licha masz nad kierownica dodatkowo 25 kilo! Skoro jednak dotądnie poznałeś smaku błota i kamieni w plecach na swoich rowerach to znaczy, że nie musisz wybierać większej ramy także może i 19 jest właśnie najlepszym rozmiarem dla Ciebie, pamiętaj jednak że długość nóg nie jest Twoim atutem i Miss Universum to raczej nie będziesz :) Faceci zwykle mają dłuższe nogi w proporcji od kobiet,  ale lepiej mieć krótkie nogi jako facet niż być długonogą blondyną z broda, tak na pocieszenie, no i możesz jeździć na 19, to tez plus dodatni dla Ciebie ...

 

W dalszym ciągu namawiam na testowanie rowerów przed decyzją o rozmiarze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie możecie ocenić ten rower: https://www.olx.pl/oferta/rower-mtb-29-trek-superfly-9-7-17-5-carbon-sram-sid-xx-8-9kg-CID767-IDj49v5.html#c2cdd73a22

 

Mam 175cm wzrostu ok 80 przekrok, więc rozmiar chyba ok. W tej samej cenie jest nowy tak model na allegro, ale bez modyfikacji...Czy te modyfikacje warte są tej ceny ?

 

tutaj trochę więcej zdjęć.. https://www.olx.pl/oferta/rower-mtb-29-trek-superfly-9-7-17-5-carbon-sram-sid-xx-8-9kg-CID767-IDj49v5.html#c2cdd73a22

 

Na zdjęciach ja widzę jedna oponę do wymiany, no i korbę mocno poobijana, wolałbym aby rower ważył 9,9 a korbę miał w lepszym stanie....

 

Warto pchać się w ten egzemplarz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki rower to tylko na żywo z kolegą, który jest  technicznym pistoletem, albo w  zaufanym w sklepie, tak jak rower komponenty możesz sobie oceniać wg specyfikacji tak stan już ocenić trudniej, skoro rower był do ścigania to jeździł. Warunkiem posiadania ramy Gary Fisher Trek jest posiadanie pełnej gwarancji na ramę, jeśli miała by nie być honorowana,  to odradzam... Polityka firmy wspiera klientów,  ale może być nawet wykluczenie jeśli rower zmieniał właściciela, tak było za czasów GF, dożywotnia dla pierwszego właściciela.... Trzeba upewnić się czy miski suportu nie wymagają wymiany i czy ich mocowanie nie jest uszkodzone..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy amortyzator w tym superflayu 9.7 jest oryginalny. Tzn wersja g2, czyli wyprzedzanie widelca 51mm.

Trek w swoich widelcach stosuje specjalne wersje amortyzatorów przystosowane tylko do ich ram. Więc jak widelec był zmieniany to dla mnie dyskwalifikuje całkowicie zakup

 

Wiele rzeczy jest "niesamowicie specjalnych", bez nich rower nie jeździ. 

Znam przypadki zmiany widelca w Treku na taki z innym offsetem niż ten "najlepszy" i w żaden sposób w odczuciu użytkownika (a jak dla mnie doświadczenie ma, zawodnicze zawodowe) nie wpłynęło to ani negatywnie ani odczuwalnie na zachowanie się roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy amortyzator w tym superflayu 9.7 jest oryginalny. Tzn wersja g2, czyli wyprzedzanie widelca 51mm.

Trek w swoich widelcach stosuje specjalne wersje amortyzatorów przystosowane tylko do ich ram. Więc jak widelec był zmieniany to dla mnie dyskwalifikuje całkowicie zakup

a gdzie tu widzisz Superfly 9.7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zawodowiec, dnia 29 Gru 2016 - 2:34 PM, napisał: Pytanie czy amortyzator w tym superflayu 9.7 jest oryginalny. Tzn wersja g2, czyli wyprzedzanie widelca 51mm. Trek w swoich widelcach stosuje specjalne wersje amortyzatorów przystosowane tylko do ich ram. Więc jak widelec był zmieniany to dla mnie dyskwalifikuje całkowicie zakup   Wiele rzeczy jest "niesamowicie specjalnych", bez nich rower nie jeździ.  Znam przypadki zmiany widelca w Treku na taki z innym offsetem niż ten "najlepszy" i w żaden sposób w odczuciu użytkownika (a jak dla mnie doświadczenie ma, zawodnicze zawodowe) nie wpłynęło to ani negatywnie ani odczuwalnie na zachowanie się roweru.
 

 

W drugą stronę działa to równie dobrze i nie ma żadnych negatywnych skutków w "niespecjalnych ramach pod zwykle amortyzatory" :)

Konia z rzędem temu, kto wyczuje te parę mm różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@ maciejol

Dobra, wszyscy widzą Twojego jaskrawego Superfly 6 2017 - zmieniłeś korbę i hamulce ( SLX, czy po prostu inne tarcze ? ), dobrze widzę :icon_question:

Poza tym w porównaniu do zdjęcia ze strony obręcze mają więcej zielonych akcentów i zyskały je też siodełko i amor.

Kolor też wydaje się bardziej żarówiasty niż na stronie Treka, a może mylę modele  :whistling:  :icon_question:

Z całym szacunkiem, ale bardziej przyciąga mnie Spec Epic HT ( również zielony - przez ostatnie kilka lat tego typu kolory + grafit i czerń przyciągają mnie jak g ... muchę :icon_lol: ).

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...