Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

To czy warto czekac zalezy chyba od tego czy bardzo chcesz miec tego Treka czy nie.

 

Chcę, ze względu chociażby na rozmiar który dla mnie będzie "idealny". Myślę, że również w cenie jaką mi zaproponowano za niego (zaraz pewnie polecą hejty za to zdanie) nie dostanę nic innego z pełnym osprzętem XT.

 

 

 

Czy miesiąc jak już tyle czekasz to aż tak dużo?? Chyba nie zwłaszcza, że na poszukiwania czegokolwiek innego też stracisz czas i wcale nie musi być tak "od ręki".

 

Niby nie dużo, ale jednak - pogoda coraz lepsza, więc chciało by się już pośmigać. Ale masz rację - poszukiwania czegokolwiek również zajmą czas i może być problem z tą dostępnością od ręki, zwłaszcza że to nie jest rower, po który się wchodzi do sklepu i kupuje. Boję się jeszcze tylko tego, że w marcu może znowu się coś przesunąć i sezon będzie uciekał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też czekam na SF 9.8 XT ale w rozmiarze 18,5. Ja zamawiałem w grudniu i parę dni temu mówili mi w sklepie, że ma być za około 2 tygodnie. Też oczywiście chciałbym go już odebrać, ale dla mnie to oczekiwanie akurat jakąś tragedią nie jest, bo mam na czym jeździć.

 

Życzę Ci, aby obyło się u Ciebie bez takich "przebojów" jak u mnie. :)
Ciekaw jestem jak wygląda sprawa z wagą w tych modelach, bo każdy pisze co innego i nie ma konkretnej informacji.

 

Ja akurat nie mam na czym jeździć, bo "pozbyłem" się swojego poprzedniego roweru dlatego akurat na tym mi szczególnie zależy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam poprzychodzą te Treki, to proponuję zaglądnąć do goleni sida. Wczoraj robiłem serwis z jednej lagi wylało się z 2 ml oleju, w drugiej sucho (ani kropli). Po serwisie chodzi jak miód - inaczej, chodzi jak sid. Gdyby nie Buzzys Slick Honey na uszczelkach kurzowych, którego jeszcze trochę zostało, to jeszcze bym przytarł lagi - notabene w/w mazidło właśnie leci do mnie z USA  :icon_confused: . Przejechałem na mim 2kkm - pogratulować systemu kontroli RS-a na Tajwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że również w cenie jaką mi zaproponowano za niego (zaraz pewnie polecą hejty za to zdanie) nie dostanę nic innego z pełnym osprzętem XT.

 

od ręki i bez podnoszenia ceny bo "frank drogi"... A i na starcie tańszy od Treka zatem cena finalna byłaby identyczna.

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/xtc.advanced.27.5.1/18858/76345/

ogólnie to w tym sezonie kilka firm ostro przegięło z cenami, w tym niestety Trek, bo gdzie jest ta "wartość dodana" że aż 13k pln ? Nie w amorze, na pewno nie w cięższej ramie i na 100% nie w kołach bo w Treku to wciąż blisko 1900 g. zwykłe kloce, a w Giancie "raptem" są karbonowe na piastach z ratchetem... Zaś XTC na zwykłych kołach to 8500 pln czyli "tylko" 4500 pln mniej niż identycznie wyposażony Trek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wychodzi jeżeli porównujesz rowery na kołach 27,5". Większość kupujących Treka łapie się jednak na koła 29" a Giant na takich kołach za 8.500 jest już gorzej wyposażony. Oczywiście nie na tyle żeby uzasadniać różnicę paru tysięcy, ale trek daje, a przynajmniej dawał do niedawna spore rabaty, więc całkiem możliwe, że ta różnica może się znacząco zmniejszyć.Poza tym dla mnie trochę kpiną z kupujących jest to, że XTC 29 jest dostępny w "aż" 2 wersjach wyposażenia. Być może tu postanowili przyciąć koszty, a potencjalny nabywca niech się bawi w sprzedawanie komponentów na allegro i doposażanie do poziomu docelowego ;)

Edytowane przez arek_wro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak wygląda sprawa z wagą w tych modelach, bo każdy pisze co innego i nie ma konkretnej informacji.

 

 

waga 18.5 9.8 X1 stock, z dętkami bez pedałów 10.61kg, po przekonwertowaniu na tublesy i zalaniu mlekiem + pedały SH XT wazy 10.68kg. Z bocialarką i małym tylnym światełkiem waży 10.8X(nie pamiętam dokładnie dziesięć osiemdziesiąc ile) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest straszny...

 

 

jest bardzo nie fajny...

 

Przesadzacie, ale jak wiadomo wszystko to kwestia gustu ;)

 

 

 

Przyznam, ze polubilem ten kolor :}

 

Podzielam Twoje zdanie. Na początku jak szukałem roweru to też mi się nie podobał, ale im dłużej na niego patrzałem na zdjęciach tym bardziej mi się podobał i tak zostało :D

 

 

 

kupie sobie jakies fajne, tymczasem uzylem innych ktore mialem, troche kobylaste ale iz ok :) i tak caly koszyk to rozwiazanie tymczasowe :D

 

Dobrze wiedzieć, że śrubki są kiepskie...

A koszyk mam ten sam, tyle że czarno-czarny. Ładnie wygląda, a co najważniejsze, świetnie trzyma bidon Camelbak Podium Big Chill. Bidon nie powinien "uciec" na trasie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...