Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

Xr1 to dobre opony, z takich zmienilen

Poli co pytongi bardzo szybkie, dobrze sie umladaja i ladnie pracuja :)

edit: to mi sie napisało na tel. W każdym razie do papierów im daleko a wagę mają naprawdę spoko :)

Edytowane przez mess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ze dlugosc gornej rury jest zgodna ze specyfikacja producenta. Jest to nawyrazniej jeden z nielicznych rowerow superfly o tak dlugiej gornej rurze.

Malo tego, pomimo, ze mam 185 cm rama wbrew opinii tutaj gloszonych nie jest dla mnie za duza! Rower jest strasznie wygodny, bardzo zwrotny, jezdzi sie na nim rewelacyjnie. Nie czuje zeby rower byl mniej zwrotny niz moja 26.

 

W poprzednim rowerze gorna rura miala 610 mm i stwierdzam, ze jednak rama byla po prostu za krotka jak dla mnie, moze dlatego, ze mam dosc dlugie rece.

Fajnie poczytac opinie innych ale radze uwazac przy dobieraniu roweru, bo jakbym sie naczytal, ze taka rama przy moim wzroscie bedzie za dluga to bym odpuscil swietny rower. 

Rower przed zakupem objezdzalem 3 dni.

 

rj3YW6.jpg

E5BnEw.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam w rozmiarze 20/21 przy 189. Jestem mega zadowolony. Byłem dzisiaj przy wybijaniu łożysk suportu, są osadzone w aluminiowych miskach, nie w carbonie. Po 1800km nic im nie dolega.

 

Za to opony sprzedałem za 100zł, dla mnie RK Racesport lepsze.

 

Zabezpiecz glówke ramy folią bo pancerz szybko porysuje lakier.

 

Rama ma 64 cm mimo 66 deklarowanych.

Edytowane przez grzegorz1988wroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać we Wrocławiu jest jakiś inny rzut superflyów. Tak mi się tutaj kojarzy taka sekwencja z jakiegoś kawałka Kazika: "...Wrocław od zawsze poddaje się ostatni.."  ;-)

 

Czyli wychodzi na to, że niektóre są krótsze, inne takie jak podaje trek, mi się trafiła rama zgodna ze specyfikacją.

Głowkę ramy zabezpieczyłem czarną taśma izolacyjną, patent pokazał mi sprzedawca. Nawet spoko to wygląda, w sumie w tych miejscach gdzie pancerze linki dotykają malowanie jest czarne.

 

Fajnie, że są aluminiowe miski bo jak widziałem jak mój kumpel wybija te łożyska w swoim ninerze to powiedziałem sobie, że jak będę miał karbonową ramę to chyba sam nie będę się w to bawił i chyba póki co przy tym zostanę  :thumbsup:

 

Dużą czujesz różnice na tych oponach? Na 26 jeździłem na schwalbe, potem conti race king i ostanio geax saguaro. Najlepiej dla mnie trzymały geaxy, może były ciut wolniejsze na ubitych drogach i asfaltach. Te bontragery jak dla mnie lubią się ślizgnąć czasem no i mam wrażenie, że na ubitych i asfalcie jakoś ciężko idą. W piachu i terenie dla mnie są ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół miarki akurat w tym przypadku nie przebiega przez środek osi główki ramy, to chyba widać jak byk. Nie chciało mi się rysować tą miarką po ramie.

Ja mam 639 mm Wy macie 620 mm.

Zdjęcia raczej poglądowe.

Dla mnie koniec tematu. Ty masz ramę krótszą, moja jest zgodna ze specyfikacją, nie jest za długa, jest wręcz idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opiszę moje przejście na system bezdętkowy:

koła Mustang elite

opona Bontranger XR 1  2,00 tył - 615 gr + dętka Schwalbe 210 gr

opona Bontranger XR 1 2,20 przód 728 gr !!  + dętka Schwalbe 211 gr

system bezdętkowy:

zawory rubena 25 zł  , taśma duck tape 3,79, mleko caffelateks 500 ml 35 zł,

Zestaw sprawdzony bez mleka, dał się napompować stacjonarną pompką.

Do każdego koła przez zawór, przy pomocy strzykawki z wężem od kroplówki,

wlałem po ok 80 ml mleczka.

Waga zestawu po konwersji spadła o  255 gr oba koła.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie!

A ja mam pytanie dotyczące Treka Superfly 5 2014.

Interesuje mnie czy jest sens kupić Treka za jakieś 4500 czy coś w podobnej cenie np Canyon Al. 6.9 z troche lepszym osprzętem.

Wydaje mi się że Trek ma ramę z mocowaniem tylnego koła w standardzie 142x12mm a Canyon ma zwykłe QR 9mm. Druga sprawa dotyczy się kół,

jak to jest z bezdętkami.(W modelu na 2015.r jest napisane że obręcze są "Tubeless Ready") ale czy w starszym modelu również można zastosować takie rozwiązanie? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superfly ma konwertowalne haki - można założyć koła na QR 135x5, jak i 142x12. Co do obręczy to internety mówią że nie są "tubeless ready" ale ponoć się da:

http://singletrackworld.com/forum/topic/bontrager-at-850-disc-29-tubeless

http://forums.mtbr.com/wheels-tires/anyone-gone-tubeless-bontrager-850-disc-rims-789135.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnij się kilka postów, tam jest podobna dyskusja uwzględniająca Twój wzrost, tutaj też masz kilka przykładów.

Przy Twoim przekroku będziesz szlifował nabiałem ramę a poza tym będziesz mocno na niej położony.

Obstawiałbym jeden lub dwa rozmiary mniej i zmierzyłbym jeszcze raz dokładnie przekrok  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek Superfly FS 8 rozm. 18,5 (17,5 rzeczywisty) przy wzroście 176,5 cm, noga 81. Rozmiarowo idealnie. Wg producenta 18,5 (17,5 rzeczyw.) jest dla wzrostu 173 - 180 cm. Długość górnej rury taka jak w wersji HT w rozm. 17,5 (16,5 rzeczyw.) czyli 60,1 (wg tabeli producenta, a nie forumowych "mędrców").

 

Amarokpol, jeżeli szukasz dla siebie roweru 29 HT, to rozważ Speca Stumpjumpera HT Comp (wersja Alu). Na allegro jest oferta na M-kę z 2015 w kolorze białym w dobrej cenie. Spece są znacznie lżejsze od Treków. Mój Superfly FS to kolos niestety... 13,6 kg z pedałami spd.

 

Edytowane przez closer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...