Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje sie, że nie może mieć gwarancji zgodnie z warukami podanymi przez Treka:

 

This warranty extends from the date of purchase, applies only to the original owner, and is not transferable. This warranty applies only to products purchased through an authorized dealer or distributor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

od miesiąca ujeżdżam SF 9.8 2016. Rozmiar 18,5'' (17,5'') dla 180 cm wzrostu, 87 cm przekroku - pasuje - sztycę jeszcze można 3 cm wysunąć.

 

Z pedałami Look S-Track - 11,3 kg. Po zmianie opon na X-King Race Sport 2.2 i dętek na 26'' 130g - waga to 11 kg. Oczywiście mydliny + 6 barów i dopiero opony się ułożyły. Same koła ciężkie, ale nie zmieniam na razie.

 

post-174933-0-92732400-1456748830_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przyszedł mój Superfly 9.8 :teehee:

Waga mnie pozytywnie zaskoczyła, w rozmiarze 19,5" spodziewałem się >11g, a realnie waży 10,86kg.

Na początku wymieniłem od razu opony na Vittora Barzo 2.25, na tył Bontrager Team Issue TLR 2.25.

Zważyłem też kilka części m.in koła,ammor, opony,dętki.

 

post-141116-0-36648400-1457739119_thumb.jpg

post-141116-0-92558100-1457739138_thumb.jpg

post-141116-0-13487900-1457739149_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj przyszedł mój Superfly 9.8

 

Dzięki za wagę podzespołów, trafiłem już na nie przypadkiem rano ;)

Trochę się namnożyło SF 9.8 - swojego odbieram prawdopodobnie w przyszły tygodniu ;)

 

Jak kolor na żywo? Szczerze mówiąc, na stronie producenta wygląda dość "żywy", a na Twoich fotkach i innego użytkownika forum który ma SF 9.8 wygląda trochę gorzej. Może to wina oświetlenia.

 

W każdym razie - miłego jeżdżenia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co za piasty siedzą w tych kołach. Wyglądają na jakieś DT Swissy, tylny bębenek jest stalowy.

To nie są piasty DT. Bebechy DT są w piastach kół RXLi RXXXL. W niższych modelach są z tyłu piasty na dwóch lub czterech łożyskach maszynowych, prawdopodobnie produkt Formuli albo Joytecha, na pewno nie Novateca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć to mój pierwszy post więc zacznę od przywitania.

Wracając do tematu dziś stałem się posiadaczem Superfly'a 6. Dziś też skupiłem się na domowym fittingu maszyny a jutro planuje pierwszy ostry test. Przy wzroście 177 zdecydowałem się na ramę 18,5/17,5. Postaram się jutro napisać kilka słów o pracy srama GX w wersji 2x10. Ogólnie może być ciekawie bo całe życie przejeździłem na shimano głównie 3x9. Mam do Was 2 pytania:

 

1. Jak oceniacie nową blokadę wideł OneLoc od RS?

2. Czy to normalne, że tylna guma ma szer. 2,00 a przednia 2,20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kogoś zainteresuje:

 

Waga kół na dętkach

przód: 2130 g

tył: 2656 g

 

Waga kół na mleczku:

przód: 2030g

tył: 2540 g

 

Rower trek superfly 6, koła w systemie bontrager TLR, taśmy i wentyle bontrager, w kazdym kole ok 90 ml mleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie. 

Czy rozwiązanie Treka w stosowaniu opon o szerokości 2.00 z tyłu i 2.20 z przodu poprawia w jakiś sposób efektywność jazdy. Dodam, że mam 196 cm wzrostu i 98 kg. Proponujecie może zamianę szerszą na tył lub dokupić drugą 2.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce to chyba najsłabszy punkt tego roweru. Też nad nim myślę i w razie kupna szły by chyba od razu do wymiany. Co do napędu to też trochę lipa bo wychodzi, że przełożenia są bardzo miękkie, a z dostępnością korb Srama i tarcz do nich widzę u nas słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące się do dyskusji bo od miesiąca ujeżdżam sf 6.

 

Moim skromnym zdaniem wymiana napędu nie ma sensu (już chyba taniej wziąć 7 na shimano). Sram gx to stosunkowo nowa grupa ale ja mam same pozytywne odczucia, wiadomo że w superflaju 6 jest kaseta shimano więc jest to właściwie taki mix ale usa z japan dogadują się bez problemu. Ja przesiadłem się na treka z napędu xt 3x9 i potrzebowałem kilkunastu dni żeby od nowa nauczyć się intuicyjnie dobierać przełożenia. Manetki nie maja wizjera wiec to tez było dla mnie utrudnieniem i nieraz łapałem się nad tym że nie wiedziałem gdzie mam łańcuch na kasecie. Poza tym brakuje mi w manetkach shimanowskiego patentu dual release. Ogólnie to zmiana biegu wymaga mocniejszego naciśnięcia kciukiem niż w xt m770 ale to detal. Bardzo natomiast podoba mi się tylna przerzutka bo jest mega sztywna a co za tym idzie łańcuch nie wali w ramę (po 1300 km ani jednego obicia ramy na dolnym trójkącie), regulacja baryłką tylko przy manetce wiec w czasie jazdy łatwo skorygować naciąg linki. Co do korby i przedniej przerzutki to nie mam uwag...po prostu nie przeszkadzają w jeździe. O sztywności korby się nie wypowiadam bo nie potrafię wychwycić różnicy miedzy sramową gx a shimano xt fcm770.

 

Hamulce shimano m445...no cóż...po przesiadce z xt z technologią ice tech trochę cierpię na zjazdach (a może to hample cierpią:)) brak modulacji, klocki żywiczne lubią popłynąć mimo że nie jestem ciężki (72 kg). Generalnie jak ktoś ma środki to już slx będzie stanowił spory krok na przód. Ja na razie zostaje z m445 bo trza za coś rodzinę na wakacje zabrać:)

 

Jeśli jesteśmy przy hamulcach to muszę napisać o pewnym problemie/przypadłości. Mianowicie zaraz po kupnie zauważyłem, że przy naciśnięciu klamki hamulca jestem w stanie ręką ruszyć koło do przodu i do tyłu nawet o 1 cm! Okazało się, że w sklepie nie dokręcono dostatecznie centerlocków. Po wizycie w serwisie problem luzu zniknął ale pojawił się nowy:) Teraz przy ostrym nagłym hamowaniu zwłaszcza przy nawrotach na singlach z okolic tarcza/zacisk dobiegają głośne trzaski...jeszcze tego nie wyeliminowałem ale będę meldował o postępach.

 

Co do reby to powiem tylko, że tabelka z proponowanymi ciśnieniami jest o d..e rozbić:) Ja przy wadze72 kg jeżdżę na 80 psi a i tak wykorzystuje może 80 % skoku przy sagu 12 %.

 

Poza tym polecam skorzystać z dobrodziejstw TLR od bontragera. Nie dla obniżenia wagi bo jak wiecie jest to zysk ok 100 g na kole ale dla możliwości jeżdżenia na niskim ciśnieniu np 1,5 atm. Przy takim "kapciu" nawet  tak krytykowany bontrager xr1 expert daje rade. Podpowiem tylko, że aby zrobić tubelessy potrzeba dokupić wentyle, opaski i oczywiście mleko.

 

Specjalnie dla kolegi mareckiabc dodam, że mam 177 cm wzrostu, rozmiar ramy dobrałem wg tabeli na stronie treka i własnych odczuć z jazdy testowej tzn Virtual 18.5. W ramach fitingu obniżyłem kierownice maksymalnie tzn 3 podkładki poszły do góry a to jest jakieś 3,5 cm., długość nogi to ok 83 cm

 

PS. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje, że nie zasnęliście czytając mój elaborat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majk83 dzięki za wyczerpujący opis ;) Mi napęd Srama sam w sobie nie przeszkadza. Też przesiadałbym się z napędu 3x9 w większości na XT. Że manetki Srama nie mają dual release to wiem, ale to nie jest jakiś duży problem. Dla mnie największą wadą jest dobór przełożeń. Z tego co wyliczył mi kalkulator, korba 22/36 z kasetą 11-36 to bardziej miękko niż mam obecnie, wolałbym 24/38 na korbie. A z dostępnością Srama widzę kiepsko. Do tego ja jeżdżę na korbach 170mm, więc i tak czekałaby mnie wymiana. Nie wiem czy korba Shimano się dogada z tym napędem.

 

Co do wyższych modeli to siódemka ma dla mnie skopaną kolorystykę, ósemka napęd 1x11, którego nie chcę, a najtańszy karbonowy 9.6 jest już dla mnie trochę za drogi, do tego osprzętem nie grzeszy, no i też jest brzydki (nienawidzę połączenia czerwonego z czarnym :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmieniał może ktoś z Was tylne koło w SF z QR 5mm na sztywną oś 142x12mm? Zastanawiam się czy czy trzeba tam jakoś kombinować, wymieniać haki, itp, czy wystarczy kupić ośkę od DT.

 

Swoją drogą, widzę 3 wersje i nie wiem którą będzie odpowiednia:

http://www.dt4you.pl/thru-axle-142mm-21612mm-hwqasm00s2961s-p-2267.html?osCsid=f4df9b41d4284d3cdd171e562a02a953

http://www.dt4you.pl/thru-axle-142mm-21612mm-hwqasm00s2955s-p-1643.html?osCsid=f4df9b41d4284d3cdd171e562a02a953

http://www.dt4you.pl/thru-axle-14221612mm-ethru-hwqasm00s3632s-p-1768.html?osCsid=f4df9b41d4284d3cdd171e562a02a953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał znaleźć trekowy hak pod oś 12 mm do tej ramy. Teraz zależy jaki będzie gwint w tym haku. Prawdopodobnie 12x1,5 czyli E-thru http://www.dt4you.pl/thru-axle-14221612mm-ethru-hwqasm00s3632s-p-1768.html?osCsid=f4df9b41d4284d3cdd171e562a02a953

Edytowane przez HarveyDent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskudne kolory, ale cena bardzo dobra. :) Przy czym to jakieś starsze modele, bo w tym roku górna rura jest zespawana z dolną w pobliżu główki. Tegoroczna rama jest do kupienia w niemieckim sklepie, ale za 3.000 PLN:

https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=147428;menu=1000,2,99,101;mid=0;pgc=0;page=54;orderby=2

Ciekawe, czy przy zakupie ramy i złożeniu roweru w autoryzowanym serwisie też obowiązuje dożywotnia gwarancja? Pewnie nie.

Edytowane przez MD11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...