Skocz do zawartości

[Hamulce] Shimano SLX, dobór tarczy.


krystiancross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym sprawić sobie na gwiazdkę nowe hydrauliki Shimano SLX, lecz w sprzedaży są bez tarcz i przyznam się szczerze, że nie wiem jak dobrać tarcze. Podobnie jest z adapterem, mam dwa pod 185 mm, może się przydadzą? Mocowanie tarczy mam standardowe na 6 śrub, byłbym wdzięczny gdyby ktoś podrzucił link do tarcz.

 

Kupiłbym te i zmienił klocki na EBC Gold

 

http://www.bikestacja.pl/pl/catalog/product/view/id/27806/s/hamulce-tarczowe-shimano-slx-br-m675-zywiczne-50-taniej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Cena dobra jednak w bikestacji lubą walić w pręta wiec uważaj. Jeżlei nie masz zamiaru śmigać w górach i nie ważysz więcej jak 80kg 160mm styka w zupełności. ja śmigam na tych hamulcach, dokładniej na 675 i 596 ( kształt klocka taki sam :P ) i na tarczach avida G2CS i jest elegancko bez szarpania etc.

 

Możesz kupić sobie shimano, bo tez sa to dobre tarcze, tylko pytanie ile chcesz na tarczy wydać ?

 

Oryginalne klocki sa dobre chwile pozniej sie ... "starzeją", żywiczne znaczy sie, kupiłem metaliki XT i sa spoko spora siła ale trochę głośniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja zdecydowanie polecę Shimano RT76/86. Dobre, sztywne tarcze, tyle ze drogie. 76 lepsze (żywotniejsze), ale trudniej dostać, bo zostały zastąpione przez 86ki. 86 za to chłodniejsze bo mają wkładkę z alu, ale w sumie to się przydaje tylko do długich, stromych zjazdów, gdzie jest dużo hamowania. Do adapterów 185 podejdą tylko tarcze Avida, inni producenci nie robią tarcz 185.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W góry się jak na razie nie wybieram. Na wszystko chciałbym wydać +/- 600 zł, czyli 170 zł na dwie tarcze-starczy ? Ważę ok 50 kg lecz z czasem wiadomo trochę się przytyję hehe. Posiadam takie tarcze tylko że 185 mm:

http://www.ceneo.pl/8408228

Czy będą one pasować do tych hamulców czy muszę kupić nowe ?

Edytowane przez krystiancross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak masz tarcze 185mm i adaptery 185mm, to będą pasować do tego hamulca.

 

A jakbyś chciał jednak nowe tarcze, to szczerze polecam sm-rt76, których sam używam w rowerze enduro (200 i 180 mm). Jednak wiązałoby się to z dokupieniem adapterów (albo piłowaniem tych co masz), bo tu nie ma wersji 185.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość tarczy jest uzależniona od Twojej wagi, tego gdzie jeździsz. ważysz 70kg i smigasz w XC to tarcze przód tył 160mm, Jeździsz w DH to przód 203 a tył 185mm, Jeśli ważysz powiedzmy 100 kg to i w XC można dać 185mm cz tam 180mm. Z mojej strony polecam tarcze shimano. np rt66 jest na 6 śrub Skoro masz juz adaptery na 185mm to kup takie tarcze. zawsze mniejsze koszta a siła hamowania będzie większa niż na tarczach 160mm a akurat w kwestii siły hamowania nigdy jej za wiele, nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać. Z wymianą klocków bym się wstrzymał. kup hample tarcze 185mm dotrzyj wszystko i zobaczysz czy potrzeba Ci więcej mocy, jeśli tak to zmieniaj klocki jak nie to nie ma potrzeby wydawać kasy. 

Edytowane przez pistak23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...